הפעיל החשוד
החשוד הרביעי. "רצה לעשות טוב" | צילום: חדשות 2

ברקע הסרת צו איסור הפרסום מעל חלק מפרטי חקירת פרשת הרצח בברנוער וחשיפת שמותיהם של חשודים, שרטטו מספר מכרים קווים לדמותו של החשוד הרביעי - מי שנחשב למוכר בקהילה הגאה וכעת נחשד בעבירה חמורה שביצע בעבר וקשורה לאחד מהעצורים האחרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

צ', צעיר שהיה בקשר עם העצור הרביעי בחודשים האחרונים, סיפר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט על אופיו. "הוא איש טוב", אמר צ', "אפילו הלכתי איתו פעם אחת והוא היה ממש נחמד. לא היה נראה כאילו הוא מנסה להתחיל איתי או משהו בסגנון הזה. אמנם הוא היה מבוגר אבל ניכר שהוא רצה לעשות טוב לאנשים אחרים". הצעיר סיפר כי דבר המעצר הפתיע אותו, "אבל יכול להיות שיש הרבה דברים שאנחנו לא יודעים".

"הוא תמיד היה נורא מרוכז בעבודתו", סיפר ד', צעיר שעבד איתו. "היו הורים שטענו שהוא מנסה להפוך את הילדים שלהם להומואים, אבל אני חושב שבעיקר ילדים צעירים שחששו לגורלם הגיעו אליו כל הזמן והוא תמך בהם נפשית ועזר להם לצאת מהארון, בשיתוף עם ההורים".

"היה לנערים כמו אבא"

לדבריו, נראה כי החשוד הציל הרבה אנשים. "הוא גם עזר המון בחקירה ופעל יחד עם המשטרה ולכן זה הכה אותנו בהלם שעצרו אותו", סיפר המדריך לשעבר, "אם יש דברים שהוא עשה נגד הקהילה - זה ממש כמו סטירת לחי מצלצלת עבורנו, כי אלה בדיוק הערכים האסורים".

מעצר חשודים פיגוע בר נוער
מעצר החשודים. "עזר המון בחקירה" | צילום: חדשות 2

כמו קודמו, גם את הגורם הנוכחי לא הפתיע דבר מעצרו של החשוד. "הוא מכיר המון צעירים - והם מכירים אותו. הוא היה להם כמו אבא". גורם אחר שטוען כי הכיר את החשוד ה-4 בעברו, סיפר גם הוא על דמותו החיובית של האיש. "הוא תמך בי ועזר לי באופן אישי כשהייתי נער. אחר כך התנדבנו יחד במשך שנים. הוא סייע לרבבות בני נוער ומעולם לא הואשם בדבר".

הגורם הוסיף כי "הרבה פעמים משפחות מסרבות לקבל את העובדה שבנם או בתם הומואים או לסביות - ומאשימות את מי שתומך בהם".

גורמים שלא הזדהו בשמם אמרו כי חיבתו של החשוד לבחורים צעירים העלתה חשד כבר בעבר. "מדוע שאדם בגיל הזה כל הזמן ירצה להיות בסביבתם של נערים?", תהה אחד מהם. "אותי זה מטריד, ואני לא אכחיש שהיו הרבה שמועות על הכוונות שלו בקהילה". עם זאת, הוסיף כי במשך השנים לא התקבלה אף לא תלונה אחת, והסביר: "אולי זה בגלל שהנערים היו בארון והם חששו, ואולי זו באמת סתם שמועה לא מבוססת".

 פענוח הרצח בברנוער - סיקור מלא:

אמו של אחד החשודים: "אם הוא קשור לרצח - עליו להיענש"

עד המדינה בפרשת הברנוער: "זה ישב לי על הלב"

"היו כבר שמועות על המוכר בקהילה"

"הוא אמר לי אל תדבר עם השוטרים"

הוארך מעצרו של הפעיל בקהילה הגאה

הותר לפרסום: חגי פליסיאן נקם על תקיפת נער

הקהילה הגאה מגיבה לפרסום שנגנז: "פשע כזה נובע רק משנאה"

פרשנות: חילופי האשמות בין המשטרה לבית המשפט

הרצח בברנוער: הפרטים נגנזו  

אחי החשודים: "הרוצח מסתובב חופשי"

 מעקבים והאזנות: כך נעצרו החשודים

מצעד הגאווה יתקיים מחר כמתוכנן: "עיתוי מטורף"

"אי אפשר להגיד שזה לא פשע שנאה"

הרצח בברנוער: בכיר בקהילה נעצר

משפחות הקורבנות: "לא מתרגשים - זו לא הפעם הראשונה שנעצרו חשודים"

שלושה חשודים במעורבות ברצח בבר-נוער בתל אביב