חשוד ברצח בבר נוער
החשוד ה-4 בבית המשפט, ארכיון | צילום: חדשות 2

בית משפט השלום בתל אביב האריך היום (ג') בארבעה ימים את מעצרו של הפעיל המוכר בקהילה ההומו-לסבית, החשוד כי תקיפה שביצע לכאורה היוותה את המניע לרצח במועדון הברנוער בתל אביב. בנוסף, האריך בית המשפט את צו איסור הפרסום על שמו ופרטיו של החשוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך הדיון בהארכת מעצרו, ביקש הפעיל שנעצר שלא לאשר פרסום פרטים מזהים אודותיו, כדי שיוכל בעתיד לנסות לשקם את המוניטין שלו ולטהר את שמו. עוד טען הפעיל בקהילה, כי חשיפת פרטיו עלולה לפגוע בחקירת המשטרה. בית המשפט קיבל את טענותיו של החשוד, והאריך בארבעה ימים את תוקפו של צו איסור הפרסום על פרטי הפעיל.

מוקדם יותר התיר השופט עידו דרויאן לפרסם פרטים חלקיים מחקירת הרצח בברנוער לפני כארבע שנים. חגי פליסיאן, צעיר בן 23 מפרדס כץ, הוא שביצע את מעשה הרצח כנקמה על פגיעה באחד בקרובי משפחתו מצד הפעיל המוכר בקהילה הגאה.

ארבע שנים לבר נוער
האם יותר איסור הפרסום היום? ברנוער, ארכי | צילום: חדשות 2

עד המדינה סייע לחשודים להימלט

הפרשה החלה לאחר שפלסיאן, שהיה חייל בזמן המעשה, שמע כי קרוב משפחתו הותקף על ידי אחד הפעילים המרכזיים בברנוער. חשוד נוסף בשם טרלן חנקישייב סיפק לפלסיאן אקדח. בליל ה-1 באוגוסט 2009 לפי החשד לקח פלסיאן את האקדח ויצא לנקום. הוא נכנס אל תוך המועדון וירה למוות בשני צעירים, ניר כץ וליז טרובישי.

עד המדינה, שהוא הומו מוצהר, סייע על פי החשד לשלושת החשודים ברצח להימלט ולהסתתר. לפני כחצי שנה, לאחר שחש כי בגד בקהילה, החליט ביוזמתו ליצור קשר עם בכירים בימ"ר תל אביב. בשיחה איתם אמר כי הוא יודע הכל ורוצה לספר - הפרטים שחשף הביאו לפענוח הפרשה.

פרסום הפרטים - וגניזתם

אתמול הורגשה במשטרה מבוכה גדולה, ואפילו כעס, על התנהלות בתי המשפט בפרשה - בשעה 16:00 כינסו בכירי המשטרה את כל כתבי התקשורת וסיפקו את כל הפרטים שהותרו לפרסום החל מהשעה 17:00. אלא שב-17:15 התקבלה שיחה בהולה מבית משפט השלום בתל אביב. על הקו הייתה היועצת המשפטית של מפקד מחוז תל אביב שדרשה לעצור הכל.

אנשי מחוז תל אביב במשטרה מתרעמים על כך שהשופט מתח ביקורת על התנהלות בתי המשפט בכל מה שקשור לצו איסור הפרסום, וכבר התיר להם לפרסם את כל פרטי הפרשה, למעט שמותיהם של שניים משלושת החשודים ברצח ושמו של החשוד הרביעי מהקהילה הגאה.

במשטרה הביעו תמיהה על כך שאותו השופט, שאמר כי לא מעט מהפרטים כבר פורסמו באינטרנט והודה שאפילו אליו הגיעו שמות המעורבים בפרשה, לקח כל כך הרבה צעדים אחורה והחליט לאסור את פרסום כל הפרטים שכבר היו באוויר.

 פענוח הרצח בברנוער - סיקור מלא:

אמו של אחד החשודים: "אם הוא קשור לרצח - עליו להיענש"

עד המדינה בפרשת הברנוער: "זה ישב לי על הלב"

"היו כבר שמועות על המוכר בקהילה"

"הוא אמר לי אל תדבר עם השוטרים"

הוארך מעצרו של הפעיל בקהילה הגאה

הותר לפרסום: חגי פליסיאן נקם על תקיפת נער

הקהילה הגאה מגיבה לפרסום שנגנז: "פשע כזה נובע רק משנאה"

פרשנות: חילופי האשמות בין המשטרה לבית המשפט

הרצח בברנוער: הפרטים נגנזו  

אחי החשודים: "הרוצח מסתובב חופשי"

 

מעקבים והאזנות: כך נעצרו החשודים

מצעד הגאווה יתקיים מחר כמתוכנן: "עיתוי מטורף"

"אי אפשר להגיד שזה לא פשע שנאה"

הרצח בברנוער: בכיר בקהילה נעצר

משפחות הקורבנות: "לא מתרגשים - זו לא הפעם הראשונה שנעצרו חשודים"

שלושה חשודים במעורבות ברצח בבר-נוער בתל אביב