החשוד ה-4: מנהל הברנוער, שאול גנון (צילום: חדשות 2)
החשוד ה-4: מנהל הברנוער, שאול גנון | צילום: חדשות 2

יוצא לאור: בית המשפט התיר לפרסם את פרטיו של מי שנודע עד כה כפעיל "מוכר" ומוערך בקהילה הגאה. מדובר בשאול גנון, בן 48, מנהל מועדון הברנוער ומי שחשוד במעורבות במניע לרצח שאירע במקום לפני כארבע שנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בדיון בהארכת מעצרו שהתקיים הבוקר בבית משפט השלום בתל אביב, הוחלט בהסכמת שני הצדדים לשחרר את גנון למעצר בית בן כשבועיים. כזכור, גנון נעצר לפני מספר ימים בחשד שתקף מינית את אחד מהחשודים במעורבות ברצח. על פי חשד המשטרה, המעשה הזה הוא שהניע את חגי פליסיאן לצאת למסע ההרג שהוביל למותם של שני צעירים ולפציעתם של 11 נוספים.

בתום הדיון שהתקיים הבוקר דחה עורך דינו של גנון את המיוחס לו. "כפי שטענתי, למרשי אין קשר לפרשת הרצח", הדגיש עו"ד רן אלון. "הוא לא סייע, לא לפני ולא אחרי וגם לא ידע דבר על כך".

במשך קרוב לעשרים שנה התנדב גנון בעבודות שונות עם נוער גאה הנמצא בסיכון. הוא אף זכה לפני מספר שנים בתואר "יקיר העיר תל אביב" בשל הסיוע שהעניק במשך השנים. על פי הערכות שונות אלפי נערים עברו תחת חסותו בזמן שבו הוא משמש כמנהל הברנוער.

אין תמונה
החשד: פעל מנקמה אישית, פליסיאן

אתמול פורסם כי לפני ימים אחדים הוגשה במשטרת תל אביב תלונה נוספת נגד גנון, על ידי מתלוננת, אישה שעברה ניתוח לשינוי מין, הטוענת כי ניסה לאנוס אותה לפני כעשור. בשלב זה לא ברור האם התלונה החדשה תסייע לחקירה ולהוכיח מעשים סדרתיים של האיש. ככל הנראה, על התלונה החדשה חלה התיישנות ולכן לא ניתן יהיה להרשיע אותו.

בנוסף למתלוננת, שטענה כי גנון ניסה לאנוס אותה, עולות בימים האחרונים תלונות וטענות נוספות אודות התנהגותו של מנהל המקום. מ', צעיר בדואי מהנגב, שהגיע אל החשוד כי פחד לספר לבני משפחתו על נטייתו המינית, טען כי הותקף מינית על ידו: "נכנסתי אליו, הוא הכין לי משהו לשתות וסיפרתי מה היה בבית. תוך כדי שאני מדבר איתו הוא הביא לי חיבוק, נתתי לו, ותוך כדי החיבוק התמשך. הוא התחיל ללטף אותי בכל הגוף, הרגשתי לא בנוח. הוא נגע לי באיברים המוצנעים וניסה לגרום לי לשכב איתו".

"הברנוער היה בית זונות"

פרקליטו של גנון, עו"ד רז אלון מכחיש את החשדות נגדו באופן מוחלט. הוא טוען כי לא היה לו שום מידע על הרצח בברנוער, או שמשהו שהוא עשה במהלך חייו הוביל למעשה. הוא טוען בתוקף כי האיש לא ניצל את מעמדו בשום אופן כדי לשכב עם נערים.

גם על הברנוער עצמו כעת מתחילות לצאת עדויות שלא נשמעו בעבר. א', פעיל ותיק בקהילה הגאה, מספר על אופי אחר לחלוטין מבית חם לנערים במצוקה: "מאחורי הקלעים המקום פשוט הפך לבית זונות. חלק מהמדריכים ניסו למגר את התופעה וחלק עודדו אותה. זה לא היה חד פעמי אלא משהו שנמשך לאורך שנים". הסיפור האמיתי ככל הנראה לא ייחשף בעתיד הקרוב.

 פענוח הרצח בברנוער - סיקור מלא:

אחות החשוד במעורבות ברצח בברנוער: "הוא חף מפשע"

אמו של אחד החשודים: "אם הוא קשור לרצח - עליו להיענש"

עד המדינה בפרשת הברנוער: "זה ישב לי על הלב"

"היו כבר שמועות על המוכר בקהילה"

"הוא אמר לי אל תדבר עם השוטרים"

הוארך מעצרו של הפעיל בקהילה הגאה

הותר לפרסום: חגי פליסיאן נקם על תקיפת נער

הקהילה הגאה מגיבה לפרסום שנגנז: "פשע כזה נובע רק משנאה"

פרשנות: חילופי האשמות בין המשטרה לבית המשפט

הרצח בברנוער: הפרטים נגנזו  

אחי החשודים: "הרוצח מסתובב חופשי"

מעקבים והאזנות: כך נעצרו החשודים

מצעד הגאווה יתקיים מחר כמתוכנן: "עיתוי מטורף"

"אי אפשר להגיד שזה לא פשע שנאה"

הרצח בברנוער: בכיר בקהילה נעצר

משפחות הקורבנות: "לא מתרגשים - זו לא הפעם הראשונה שנעצרו חשודים"

שלושה חשודים במעורבות ברצח בבר-נוער בתל אביב