שלושת החשודים ועד המדינה בפרשת הרצח בברנוער
שלושת החשודים ועד המדינה | צילום:

לאחר שעד המדינה חשף בפני המשטרה את פרטיהם של החשודים ברצח, השוטרים היו צריכים לקבל ממנו ראיות מספיקות, כדי שיוכל להתבצע מעצר. אלא שעד המדינה לא היה בקשר עם שלושת החשודים במהלך מאסרו, ולשם איסוף הראיות היה צריך לחדש עמם קשרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לכן, במשטרה יזמו קיום של מסיבת שחרור מהכלא לעד המדינה, על מנת שיוכל להזמין אליה את החשודים. כך אכן היה: העד שוחרר מהכלא ב-29 באפריל, ובשבוע שלאחר מכן התקיימה המסיבה המתוכננת בביתו, כשהמשטרה היא זו שמימנה את האלכוהול והכיבוד.

מדובר היה במסיבה מצומצמת שהיו בה בין היתר שלושת החשודים: חגי פליסיאן, החשוד המרכזי ברצח; טרלן חנקישייב, החשוד באספקת הנשק; והחשוד הנוסף שעל פי החשד הותקף מינית כשהיה קטין על ידי מנהל הברנוער שאול גנון, החשוד הרביעי בפרשה, שהיום שמו הותר לפרסום.

במהלך המסיבה הזאת נרקמה מחדש מערכת היחסים בין עד המדינה לשלושת החשודים, מה שהביא בשבועות שלאחר מכן את הראיות לתיק. אולם במסיבה עצמה - שהחלה בתשע בערב ונמשכה עד השעות הקטנות של הלילה - לא תועדו עדויות כלשהן שתרמו לחקירה, אם כי היא הוקלטה במלואה.

פענחנו את הרצח
אנשי ימ"ר תל אביב, השבוע | צילום: חדשות 2

גם היום נמשכה החקירה של אנשי היחידה המרכזית של מחוז תל אביב, בראשות ניצב משנה גדי אשד. הבלשים והשוטרים משקיעים זמן רב ומשאבים כדי להביא להרשעת החשודים.

גנון מדבר: "אין לי קשר למקרה"

זמן קצר לאחר שבית המשפט התיר לפרסם את זהותו, אמר היום שאול גנון, מנהל הברנוער החשוד במערבות בפרשה, כי אין לו כל קשר לרצח שאירע לפני ארבע שנים במועדון הנוער שאותו הוא מנהל.

"הסתובבה חרושת שמועות זדונית בזמן שהייתי במעצר, אין לה כל קשר לאמת", אמר הבוקר גנון בן ה-49 בתום הדיון בעניינו בבית משפט כשהוא חנוק מדמעות."מדובר בבעליי עניין אינטרסנטים שעומדים מאחרי השמועות".

"כשאוכל אתייחס לנושא בפירוט", התחייב מנהל הברנוער, האיש ששמו נקשר בתקיפה מינית של קטין - תקיפה שהיוותה למעשה את המניע למסע הירי הרצחני. "הקשירה שלי לפרשת הרצח גרמה לי ולמשפחתי נזק וכאב גדול".

"מעבר לזה אין לי מה להוסיף", אמר גנון הנסער, שביקש להודות לעורך דינו ופנה להתייחד עם משפחתו. בדיון שנערך הבוקר הוחלט כי הוא ישוחרר למעצר בית בן כשבועיים.

במשך קרוב לעשרים שנה התנדב גנון בעבודות שונות עם נוער גאה הנמצא בסיכון. הוא אף זכה לפני מספר שנים בתואר "יקיר העיר תל אביב" בשל הסיוע שהעניק במשך הזמן. על פי הערכות שונות אלפי נערים עברו תחת חסותו בזמן שבו הוא שימש כמנהל הברנוער. בתום הדיון שהתקיים הבוקר דחה גם עורך דינו של גנון את המיוחס לו. "כפי שטענתי, למרשי אין קשר לפרשת הרצח", הדגיש עו"ד רן אלון. "הוא לא סייע, לא לפני ולא אחרי וגם לא ידע דבר על כך".

פענוח הרצח בברנוער - סיקור מלא:

גנון מדבר: "אין לי קשר למקרה"

החשוד "המוכר" נחשף: שאול גנון

מחשש לחייו: העד הועבר למסתור

כך נכשלה הפללת החשוד הרביעי

אחות החשוד במעורבות ברצח בברנוער: "הוא חף מפשע"

אמו של אחד החשודים: "אם הוא קשור לרצח - עליו להיענש"

עד המדינה בפרשת הברנוער: "זה ישב לי על הלב"

"היו כבר שמועות על המוכר בקהילה"

"הוא אמר לי אל תדבר עם השוטרים"

הוארך מעצרו של הפעיל בקהילה הגאה

הותר לפרסום: חגי פליסיאן נקם על תקיפת נער

הקהילה הגאה מגיבה לפרסום שנגנז: "פשע כזה נובע רק משנאה"

פרשנות: חילופי האשמות בין המשטרה לבית המשפט

הרצח בברנוער: הפרטים נגנזו  

אחי החשודים: "הרוצח מסתובב חופשי"

מעקבים והאזנות: כך נעצרו החשודים

"אי אפשר להגיד שזה לא פשע שנאה"

הרצח בברנוער: בכיר בקהילה נעצר

משפחות הקורבנות: "לא מתרגשים - זו לא הפעם הראשונה שנעצרו חשודים"

שלושה חשודים במעורבות ברצח בבר-נוער בתל אביב