שורה של סלבריטאים הוזמנה היום לתחנת מרחב ירקון מבלי לדעת מדוע הם באים. המשטרה הזמינה אותם על מנת לעדכן אותם בפרטי החקירה של דודו טופז שהעלתה שגם הם היו נתונים לסכנה, כך על פי החשד, מצד הבדרן הנתון במעצר שהודה כבר בהזמנת התקיפות של אנשי התקשורת אבי ניר, שירה מרגלית ובועז בן-ציון.

על פי החשד של צוות החוקרים המשטרתי, טופז רצה להיות שופט בתוכנית "כוכב נולד" אותה מנחה צביקה הדר, וכעס כי לא קיבלו אותו. על ארז טל ואברי גלעד כעס טופז כי 'הם גנבו לו רייטינג', כך על פי החשד כאמור. ייתכן שישנם שמות נוספים ב"רשימת החיסול" של טופז, שטרם הותרו לפרסום.

ראשון הגיע למשטרת מרחב ירקון היום השחקן ואיש הטלוויזיה צביקה הדר, שנכנס לתחנה ואמר לכתב חדשות 2 באינטרנט כי הוא אינו יודע מדוע הגיע: "באתי כי הזמינו אותי". כשיצא, שינה את גירסתו וטען: "הגעתי לכאן כדי להגיש תלונה על האוטו שלי שנגנב. אני יודע שנפלתי לכם בזמן טוב, אבל אין לי קשר לסיפור שאתם מחפשים".

אחריו הגיע לחקירה איש הטלוויזיה ארז טל. כשנשאל מדוע הוא מגיע לתחנה, אמר "גם אם הייתי יודע לא הייתי אומר לכם". לאחר כשעה יצא שוב ארז טל לעיתונאים ומסר: "נשאלתי שאלות, עניתי תשובות. אין לי שום סכסוך עם דודו טופז".

אברי גלעד: "אני שמח שהפרצוף שלי בחתיכה אחת"

אברי גלעד הוא היחיד שהסכים להתייחס באריכות לפרשה. "סכסוך שלי עם טופז?", אמר גלעד לחדשות 2, "אולי אמרתי לו שלום לא יפה פעם במסדרונות של 'רשת'. לא יודע למה יש לו סיבה לפגוע במישהו בכלל. הוא בן אדם עם בעיה קשה שלא טופלה והוא מנסה לפגוע בכל מי שנקרה על דרכו".

"חוץ מחמלה ופליאה, אני מרחם על מצבו, על זה ששנים הוא זועק לעזרה ולא מקבל אותה. הוא אדם מאוד אומלל", הוסיף גלעד, "אני חושב שמה שהוא עשה זה איום ונורא, ואני שמח שהפרצוף שלי בחתיכה אחת - למרות שפירוק והרכבה בטח היה עוזר לו".

בסיום החקירה יצא גלעד, ומסר לעיתונאים: "ההרגשה - כמו שנכנסתי, ככה יצאתי. האיש בצרה גדולה, איכשהו זה הגיע לחיי למרות שזה לא באמת קשור אלי".

ניסיון ההתאבדות כשל

כשברקע מימדי הפרשה החמורה נחשפים, ניסה הלילה הבדרן לשים קץ לחייו בתאו בבית המעצר באבו כביר. הוא נמצא שרוע כשהכרתו מעורפלת, לאחר שהזריק לעצמו כמות גבוהה מן המותר של מנת אינסולין.

טופז בן ה-62, חולה סוכרת, נמצא על ידי מפקד משמרת הלילה בבית המעצר, ופונה במצב קל ובהכרה מלאה לבית החולים וולפסון, לאחר טיפול של חובש שירות בתי הסוהר. הוא הגיע לפנות בוקר לחדר המיון כשהוא בהכרה מלאה, ומלווה במספר גדול יחסית של מאבטחי שב"ס.

אברהם ואיבון מזרחי, ששהו בבית החולים בסמוך למיטתו של טופז, סיפרו כי נראה מבולבל ודיבר על המוות. "הוא התחיל לדבר שטויות ואמר שעדיף למות, ומי שלא חווה את המוות צריך למות", אמר אברהם. "הוא נראה על הפנים ודיבר לא לעניין", הוסיף. "הוא גם אמר שכדאי לנסות, אל תדאגו, אני לא אמות", סיפרה איבון.

טופז: "אני שונא את עצמי"

אברי גלעד (צילום: חדשות 2)
אברי גלעד מגיב לפרשה, היום במשטרה | צילום: חדשות 2

"אין לי מושג מה קרה לי, לאיזה טירוף נכנסתי. אני שלם עם עצמי שאמרתי את האמת, אבל אני שונא את עצמי על המצב אליו הגעתי" - כך אמר אתמול טופז למצלמות חדשות 2 באינטרנט, לראשונה מאז נעצר והודה בחדר החקירות בהזמנת תקיפות אנשי התקשורת אבי ניר, שירה מרגלית ובועז בן-ציון.

"איך התחושה אחרי ההודאה", שאלנו את טופז, שהשיב: "קודם כל אמרתי אמת, אמרתי אמת וזאת הרגשה טובה. אני קודם כל בשלום עם עצמי".

"מה קרה לי באותו זמן? אין לי מושג איזה טירוף נכנס לי לראש", הוסיף הבדרן, "לא חביבי די, מה שיש לי להגיד אני אגיד בפני המשטרה או בבית המשפט, אמרתי די והותר. אני שלם עם עצמי שאמרתי את האמת, אני שונא את עצמי שהגעתי למצב הקודם. לא מבין איך זה קרה לי וזהו".

"היו לך את המחשבות האלה גם בזמן התכנון של המעשה?", שאלנו את טופז, שהשיב "שאלה טובה, אני לא אענה עליה".

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?

 דודו טופז נעצר - סיקור מיוחד:

העצירים באבו כביר מלגלגים: "טופז נשבר מהר"

בלעדי: טופז מדבר לראשונה מאז ההודאה

הסרט הגנוז על טופז נראה היום אחרת

טופז: "הוקל לי ברגע שהודיתי"

טופז לחבריו: "השמיים נפלו עליי"

גרושתו של טופז: לא אנושי מה שעושים לו

המשטרה: טופז שימש כראש התארגנות פלילית

מיוחד: טופז מזים את השמועות נגדו 

צפו בתגובתו הראשונה למעצר