"השמיים נפלו עליי", כך אמר אמש למקורביו דודו טופז, שממשיך להיות עצור בבית המעצר אבו כביר. מקורביו של הבדרן אומרים היום כי מצבו מאוד לא טוב, בבית המעצר בו הוא עצור באבו כביר. הוא ישן עם עוד שלושה עצורים באותו התא, ומאז הגיע לשם אמש הוא מסרב לאכול. אתמול הוא פונה לקבלת טיפול, בגלל שחש ברע.

אתמול בערב סיימו חוקרי המשטרה הערכת מצב באשר לחקירתו של טופז, והיום מצפה לו יום קשה בחקירות המשטרה. כבר ב-08:30 בבוקר הוא יגיע לחדרי החקירה, שם צפוי לו עימות עם השכן דניאל זנקו, שחשוד בתיווך בינו לבין העבריינים אותם לכאורה שכר טופז לתקוף את אנשי התקשורת.

קו ההגנה שצפויים פרקליטיו של טופז לנהל הוא טענה לאי שפיות, והם מתכוונים ככל הנראה לעשות שימוש בהצהרותיו התקשורתיות בימים שלאחר תקיפותיהם של אנשי התקשורת. ואולם, כמעט כל מומחה עימו שוחחנו, נותן לקו ההגנה הזה סיכוי קלוש מאוד בבית המשפט.

"זה לא אנושי מה שעושים לו, זה קרקס"

טופז בימים קשים, ארכיון
טופז. "השמיים נפלו עליי" | צילום: חדשות 2
ואתמול נעמדה לצידו של טופז גם מי שהייתה אישתו, דליה בר ששת. למרות שגזרה עליה שתיקה, גרושתו של הבדרן התייחסה היום לראשונה, בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט, למעצרו בחשד שהזמין את תקיפת בכירי התקשורת. "כשמגיעים לעצור מישהו לא מזמינים את מצלמות הטלוויזיה", אמרה. "זו פשוט התנהלות לא נכונה. זה פשוט קרקס, זה לא אנושי".

בר-ששת טענה כי פרשות רבות התחילו משמועות. "גם כשהתפרסמו השמועות על דודו רתחתי מזעם על זה", אמרה. "זו השיטה של המשטרה בישראל. במדינה מתוקנת לא עושים דברים כאלה. משטרה עובדת, לא מפיצה שמועות ולא עובדת בתקשורת".

דן מרגלית: "אם יש הוכחות - להעמיד ישר לדין"

הבכירים ברשימה של דודו: מרגלית, ניר ובן ציון
3 אנשי התקשורת שהותקפו. 8 ימים נוספים במעצר | צילום: חדשות 2
"מוכרחים למצות בסיפור הזה את הדין", אמר הערב לחדשות 2 העיתונאי דן מרגלית, שבתו שירה מרגלית הותקפה, על פי החשד, על ידי אנשים ששלח הבדרן דודו טופז. "צריך לבטל את זכות השתיקה בחקירות, לא לתת לכנסת לצמצם את זכות האזנות הסתר וגם לא למזמז את השימועים לחשודים".

מרגלית, שהיה אתמול בבית המשפט במהלך הדיון שנערך בעניינו של טופז, קורא לסיים את הסיפור כמה שיותר מהר. "אם יש הוכחות - להעמיד לדין כמה שיותר מהר, ואם לא - פשוט לשחרר", אמר מרגלית. "קריירות גדולות וחשובות יותר, כמו של ראשי ממשלה ובכירים נוספים, הגיעו לקיצן, אבל מכאן - ועד אלימות, צריך להעניש על כך בחומרה".

עם זאת, לדבריו, לא צריך לנהוג בחומרה רק כלפי ידוענים. "גם ארי שמאי קיבל מכות", הזכיר מרגלית. "המשטרה צריכה גם בתיק הזה לעשות כל מאמץ כדי לגלות מי עומד מאחורי זה".

מעצרו של "הראשון בבידור" הוארך

העבירות המיוחסות לטופז כוללות קשירת קשר לביצוע פשע וחבלה בכוונה מחמירה, עבירות שהעונש המקסימלי הקבוע בחוק לגביהן הוא 16 שנות מאסר. בקשת המעצר כללה חמישה מקרים של תקיפות, בהן תקיפת שירה מרגלית, שתי תקיפות של בועז בן-ציון, תקיפת אבי ניר וכן תכנון תקיפתו של עמוס רגב, עורך "ישראל היום".

המשטרה הודיעה כי קיים חשש ממשי מפני הימלטות של טופז לחו"ל, באם ישתחרר ממעצר. הבדרן עצמו השתתף בדיון בבית המשפט רק באמצעות שיחת וידאו-קונפרס מבית המעצר.

השופט קפאח אמר בתום הדיון שהתקיים בבית המשפט: "טופז הוא ראש הפירמידה, המתכנן והיוזם. החשד הסביר מתפוגג והופך לחומר מוצק. לכן אני מאריך את מעצרו בשמונה ימים". הפרקליטות מינתה את עו"ד ענת בן-זאב לממונה על התיק, מה שמצביע על ההערכה המתגבשת בפרקליטות, ולפיה יש די ראיות בכדי להגיש כתב אישום מחמיר נגד 'הראשון בבידור'.

דודו טופז נעצר - סיקור מיוחד:

המשטרה: טופז שימש כראש התארגנות פלילית

מיוחד: טופז מזים את השמועות נגדו 

צפו בתגובתו הראשונה למעצר

נעצר חשוד שלישי בתקיפתה של שירה מרגלית

עקבו אחר חדשות 2 בטוויטר