בית משפט השלום בתל אביב האריך את מעצרו של הבדרן והשחקן דודו טופז ב-8 ימים. טופז נעצר אתמול בחשד למעורבות בתקיפת הבכירים בטלוויזיה: שירה מרגלית, המשנה למנכ"ל רשת, מנכ"ל קשת אבי ניר והאמרגן בועז בן-ציון. הבדרן עצמו השתתף בדיון בבית המשפט רק באמצעות שיחת וידאו-קונפרס מבית המעצר.

השופט קפאח אמר בתום הדיון: "טופז הוא ראש הפירמידה, המתכנן והיוזם. החשד הסביר מתפוגג והופך לחומר מוצק. לכן אני מאריך את מעצרו בשמונה ימים".

ההערכה בפרקליטות: יש די ראיות לכתב אישום חמור נגד טופז

העבירות המיוחסות לטופז כוללות קשירת קשר לביצוע פשע וחבלה בכוונה מחמירה, עבירות שהעונש המקסימלי הקבוע בחוק לגביהן הוא 16 שנות מאסר. בקשת המעצר כללה חמישה מקרים של תקיפות, בהן תקיפת שירה מרגלית, שתי תקיפות של בועז בן-ציון, תקיפת אבי ניר וכן תכנון תקיפתו של עמוס רגב, עורך "ישראל היום".

הפרקליטות מינתה את עו"ד ענת בן-זאב לממונה על התיק, מה שמצביע על ההערכה המתגבשת בפרקליטות, ולפיה - יש די ראיות בכדי להגיש כתב אישום מחמיר נגד 'הראשון בבידור'.

נציג המשטרה בדיון אמר כי "יש אינדיקציות רבות וכן פעולות חקירה", וביקש את המשך המעצר של טופז. פרקליטו של טופז, עו"ד ציון אמיר, אמר לעומתו כי למשטרה יש "מערכת של ראיות נסיבתיות, לטופז אין עבר פלילי ומדובר באדם לא בריא הנזקק לזריקות אינסולין". אמיר ביקש לשלוח את טופז למעצר בית, אולם כאמור, השופט דחה את בקשתו והחליט להשאיר את טופז במעצר.  

אמש אחרי שעות ארוכות של חקירה, הועבר טופז לבדיקה בבית החולים הפסיכיאטרי אברבנל בבת ים. הבדיקה היא חלק מנוהל שגרתי במהלכו מועברים עצורים הנוטלים תרופות פסיכיאטריות לבחינה. בסופן של הבדיקות הוא הוחזר לבית המעצר.

שכנו של טופז הפליל אותו - וחזר בו מהודאתו

השכן שחשוד כי תיווך (צילום: חדשות 2 - גלעד שלמור)
דניאל זנקו, שכנו של טופז, היום בביהמ"ש | צילום: חדשות 2 - גלעד שלמור

השופט ציון קפאח האריך בארבעה ימים גם את מעצרו של שכנו וחברו של טופז, דניאל זנקו, החשוד שהיה הגורם המתווך בין הבדרן ובין התוקפים, וזאת בהסכמה בין עורכי דינו ובין המשטרה. להארכת המעצר הבאה יובאו זנקו והחשודים בתקיפה עצמה יחדיו לבית המשפט.

פרקליטו של זנקו, עו"ד עודד פסקל, אמר בדיון כי הוא חזר בו מהודאתו בחקירה במשטרה, שקשרה את דודו טופז לאירועי התקיפה ולמעשה הפלילה אותו. לטענת הפרקליט, ההודאה נגבתה ממרשו שלא כדין, תוך מניעת מזון ומים במהלך החקירה.

אחיו של טופז: "דודו חולה סכרת חמורה והוא עומד למות"

לפני הדיון היום אמר אחיו של טופז, מיקי גולדנברג, כי "דודו חולה סכרת חמורה והוא עומד למות. רמת הסוכר שלו ירדה ל-30". בתשובה לשאלה אם גל השמועות לפני המעצר הגיע אליו, אמר אחיו של טופז כי הוא חשב שמדובר רק בשמועה מרושעת ולא האמין שזה יכול לקרות באמת.

דן מרגלית הגיע אף הוא לדיון, ואמר לעיתונאים: "אני פה כי שירה היא הבת שלי ואני דואג לה. בעבר דודו פגש אותי בתחנת דלק ליד ירושלים, וביקש להשתתף בתוכנית 'מועצת החכמים'. אמרתי לו 'אנחנו קטנים עליך, דודו', אבל הוא לא הצליח להגות את שמה של ציפי חוטובלי כראוי". 

"היה ניסיון לתכנן פגיעה בעמוס רגב"

41891
אחיו של דודו טופז, היום בבית המשפט | צילום:

המשטרה חושדת כי טופז קשור לכאורה לתכנון תקיפה נוספת שלא יצאה בסופו של דבר אל הפועל, של עמוס רגב, עורך החינמון "ישראל היום". בנושא זה אמר דן מרגלית: "אני יודע שהיה ניסיון לתכנן פגיעה בעמוס רגב. אני יודע את זה בלי קשר לפרסום הידיעה, אבל אני לא יכול לדבר על זה".

עורך הדין ציון אמיר, פרקליטו של טופז, תקף הבוקר בחריפות את המשטרה בראיון לגל"צ: "הם שברו את כל הכללים והחלו לנהל משפטים דרך התקשורת. אני פשוט כועס, הם חושפים ראיות בתקשורת באופן שלא עשו מעולם, ולא מאפשרים משפט הוגן".

על פי החשד, טופז היה מתוסכל מסירובם של ראשי התעשייה לתת לו תוכנית אישית ולכן יצר קשר עם עבריינים כדי שיפגעו בהם. עוד חושדים שטופז שילם לעבריינים עשרות אלפי שקלים בתמורה לתקיפת הבכירים. החוקרים ערכו אתמול חיפוש בדירתו של טופז בצפון תל אביב.

שלושה חשודים נוספים נעצרו: שני בני מיעוטים ושכן של טופז, החשוד שהיה 'איש הקשר' של טופז עם התוקפים עצמם. החוקרים טוענים כי הצליחו לקשור את העצורים לטופז ולתקיפות.

החשד: טופז היה "הדרג המשלח"

הבכירים ברשימה של דודו: מרגלית, ניר ובן ציון (צילום: חדשות 2)
ניר, מרגלית ובן ציון. האם היה קשור לתקיפתם? | צילום: חדשות 2

לדבריו של סנ"צ נמרוד דניאל, קצין אגף החקירות והמודיעין של משטרת מרחב ירקון אמש, ה"ההתארגנות הפלילית" נחלקה לשלושה דרגים: הדרג המוביל היה דודו טופז שתפקד כ"דרג המשלח", כלומר - ראש ההתארגנות; האדם שנעצר הבוקר, שכנו של טופז העובד כמאבטח באילת, תיפקד בתור הדרג המתווך; והשניים שנעצרו אמש, זבידאת וחיאדרה, תיפקדו בתור הדרג המבצע - "האגרופים". מעצרם של השניים הוארך הבוקר בחמישה ימים.
 
"בידי צוות החקירה יש ראיות שקושרות את הדרג המשלח לדרג המתווך לדרג המבצע", סיפר עוד סנ"צ דניאל, והתכוון ככל הנראה לתיעוד התקשרויות טלפוניות שקיים בידי המשטרה. טרם ידוע טיב הקשר בין הארבעה, אך לטענת המשטרה, יש בידם חומר חקירה מבוסס מספיק לכדי הגשת כתב אישום.

"גרסתו לא השתנתה מהרגע הראשון", אמר אמש סניגורו של טופז, עו"ד ציון אמיר, במהדורה המרכזית. "הוא מכחיש ודוחה החשדות בכל תוקף גם היום החקירה".

דודו טופז נעצר - סיקור מיוחד:

המשטרה: טופז שימש כראש התארגנות פלילית

מיוחד: טופז מזים את השמועות נגדו 

צפו בתגובתו הראשונה למעצר

נעצר חשוד שלישי בתקיפתה של שירה מרגלית

עקבו אחר חדשות 2 בטוויטר