בשכונת רמת החי"ל בתל אביב ניצבת תחנת מרחב ירקון החדשה. בבניין הסמוך אליה ניצב בניינה של זכיינית ערוץ 2,קשת, וכמה מאות מטרים משם, באותה שכונה, בניינה של הזכיינית רשת. כזכור, אותה הזכיינית שהמשנה למנכ"ל שלה, שירה מרגלית, הותקפה על פי החשד - על ידי דודו טופז.

הימצאות שלושת הגופים האלו באותה שכונה סימל היום את לב ההתרחשות התקשורתית והפלילית: הראשון בבידור, דודו טופז, כוכב עליון בערוץ 2 ונדבך חשוב בהתפתחותו של הערוץ - מצא עצמו עצור כאחרון הפושעים במרתפי תחנת מרחב ירקון, בעקבות החשד שהזמין את תקיפתם של בכירי שתי החברות הללו.

מוקדם יותר היום בהארכת מעצרם של החשודים בתקיפה עצמה איימן זבידאת וסלימאן חיאדרה, נציג המשטרה קובי גטניו, הגדיר את השניים כ"שייכים להתארגנות פלילית". בדיון גם נבדק החשד שאותה התארגנות אחראית גם לתקיפתו של אבי ניר, מנכ"ל קשת.
 
"כרגע נחקרים אצלנו ארבעת העצורים", סיפר סגן ניצב נמרוד דניאל, קצין אגף החקירות והמודיעין של משטרת מרחב ירקון, "ומחר טופז ואדם נוסף שנעצר הבוקר יובאו לדיון בהארכת מעצרם". הראשון בבידור יבלה את הלילה בתא המעצר באבו כביר.

טופז היה "הדרג המשלח"?

לדבריו של סנ"צ דניאל, "ההתארגנות הפלילית" נחלקה לארבעה דרגים: הדרג המוביל היה דודו טופז שתפקד כ"דרג המשלח", כלומר - ראש ההתארגנות; האדם שנעצר הבוקר, שכנו של טופז העובד כמאבטח באילת, תיפקד בתור הדרג המתווך; והשניים שנעצרו אמש, זבידאת וחיאדרה, תיפקדו בתור הדרג המבצע - "האגרופים". מעצרם של השניים הוארך הבוקר בחמישה ימים.
 
"בידי צוות החקירה יש ראיות שקושרות את הדרג המשלח לדרג המתווך לדרג המבצע", סיפר עוד סנ"צ דניאל, והתכוון ככל הנראה לתיעוד התקשרויות טלפוניות שקיים בידי המשטרה. טרם ידוע טיב הקשר בין הארבעה, אך לטענת המשטרה, יש בידם חומר חקירה מבוסס מספיק לכדי הגשת כתב אישום.

לצד זאת, שני החשודים שנעצרו אמש וגם דודו טופז מכחישים את החשדות נגדם. עורך דינו של טופז, גיא שמר, אמר היום: "דודו טופז מכחיש את החשדות מכל וכל, הוא ברגע זה מצוי בחקירה. אנו סמוכים ובטוחים שבסוף החקירה שמו יטוהר. אני סבור שהמשטרה נקטה בהליך של מעצר לא הכרחי ללא שום סיבה. היה ראוי לבצע חקירה פרונטלית ונביא את הדברים בבית המשפט".

לפני 3 חודשים טופז אמר: "יש בתוכי גם אדם רע"

דודו טופז חשוד במעורבות פגיעה במנכל קשת אבי ניר (צילום: חדשות 2)
דודו טופז. מסתבך | צילום: חדשות 2

על אף גל ההכחשות מהשחקן עצמו וממקורביו, גם טופז עצמו התבטא בעבר על יצר הנקמה המצוי עצמו."יש בתוכי גם אדם רע", אמר לפני כשלושה חודשים בראיון לגלי צה"ל, והוסיף "אני מנסה לדכא אותו בכח".

בראיון לתכנית "שעת נפש" עם חנוך דאום וד"ר אילן רבינוביץ', הוסיף טופז כי "יש בתוכי גם אדם נוטר נוקם ונוטר". טופז הוסיף בראיון, שהתקיים כחודש לאחר תקיפת סוכן השחקנים בועז בן ציון: "אני מנסה להגיד לו: 'לך לישון טמבל אין במי להתנקם'". חשוב לציין כי לא דובר אז על כל קשר של טופז לתקיפות, כפי שהותר היום לפרסום.

מיוחד: טופז מזים את השמועות נגדו 

צפו בתגובתו הראשונה למעצר

נעצר חשוד שלישי בתקיפתה של שירה מרגלית

עקבו אחר חדשות 2 בטוויטר