למרות שגזרה עליה שתיקה, גרושתו של הבדרן דודו טופז התייחסה היום לראשונה, בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט, למעצרו בחשד שהזמין את תקיפת בכירי התקשורת. "כשמגיעים לעצור מישהו לא מזמינים את מצלמות הטלוויזיה", אמרה. "זו פשוט התנהלות לא נכונה. זה פשוט קרקס, זה לא אנושי".

בר-ששת טענה כי פרשות רבות התחילו משמועות. "גם כשהתפרסמו השמועות על דודו רתחתי מזעם על זה", אמרה. "זו השיטה של המשטרה בישראל. במדינה מתוקנת לא עושים דברים כאלה. משטרה עובדת, לא מפיצה שמועות ולא עובדת בתקשורת".

דן מרגלית: "אם יש הוכחות - להעמיד ישר לדין"

דודו טופז (צילום: חדשות 2)
טופז, היום בדיון | צילום: חדשות 2

"מוכרחים למצות בסיפור הזה את הדין", אמר הערב לחדשות 2 העיתונאי דן מרגלית, שבתו שירה מרגלית הותקפה, על פי החשד, על ידי אנשים ששלח הבדרן דודו טופז. "צריך לבטל את זכות השתיקה בחקירות, לא לתת לכנסת לצמצם את זכות האזנות הסתר וגם לא למזמז את השימועים לחשודים".

מרגלית, שהיה היום בבית המשפט במהלך הדיון שנערך בעניינו של טופז, קורא לסיים את הסיפור כמה שיותר מהר. "אם יש הוכחות - להעמיד לדין כמה שיותר מהר, ואם לא - פשוט לשחרר", אמר מרגלית. "קריירות גדולות וחשובות יותר, כמו של ראשי ממשלה ובכירים נוספים, הגיעו לקיצן, אבל מכאן - ועד אלימות, צריך להעניש על כך בחומרה".

עם זאת, לדבריו, לא צריך לנהוג בחומרה רק כלפי ידוענים. "גם ארי שמאי קיבל מכות", הזכיר מרגלית. "המשטרה צריכה גם בתיק הזה לעשות כל מאמץ כדי לגלות מי עומד מאחורי זה".

מעצרו של "הראשון בבידור" הוארך

העבירות המיוחסות לטופז כוללות קשירת קשר לביצוע פשע וחבלה בכוונה מחמירה, עבירות שהעונש המקסימלי הקבוע בחוק לגביהן הוא 16 שנות מאסר. בקשת המעצר כללה חמישה מקרים של תקיפות, בהן תקיפת שירה מרגלית, שתי תקיפות של בועז בן-ציון, תקיפת אבי ניר וכן תכנון תקיפתו של עמוס רגב, עורך "ישראל היום".

המשטרה הודיעה כי קיים חשש ממשי מפני הימלטות של טופז לחו"ל, באם ישתחרר ממעצר. הבדרן עצמו השתתף בדיון בבית המשפט רק באמצעות שיחת וידאו-קונפרס מבית המעצר.

השופט קפאח אמר בתום הדיון שהתקיים בבית המשפט: "טופז הוא ראש הפירמידה, המתכנן והיוזם. החשד הסביר מתפוגג והופך לחומר מוצק. לכן אני מאריך את מעצרו בשמונה ימים". הפרקליטות מינתה את עו"ד ענת בן-זאב לממונה על התיק, מה שמצביע על ההערכה המתגבשת בפרקליטות, ולפיה יש די ראיות בכדי להגיש כתב אישום מחמיר נגד 'הראשון בבידור'.

עקבו אחר חדשות 2 בטוויטר