על חומותיו של בית המעצר אבו כביר תלויים שני פסלי אמנות גדולים, שאולי מנסים לשוות לבית המעצר האפרורי מראה יותר "ידידותי למשתמש". הקשר בין בית המעצר לאמנות עכשווית הוא בהחלט קלוש, אולי מלבד תוספת אמנותית שהתקבלה שם השבוע - הבדרן והיוצר דודו טופז. אתמול פגשנו שניים מ"חבריו" החדשים לבית המעצר. הם סיפרו על עציר שמקבל יחס מיוחד שלטעמם, נשבר מהר מדי בחקירה.

טופז, שנעצר ביום ראשון, מהווה תוספת לא שגרתית למרקם החברתי באבו כביר, והעצירים ששוהים בבית המעצר הזה אינם יכולים להישאר אדישים לנוכחותו של מי שהפך מהראשון בבידור לראשון בחיקור.

בימים הראשונים למעצרו דווח כי טופז נמצא במצב נפשי רעוע. אתמול, לאחר שהודה, נראה טופז מפויס יותר והביע חרטה. העצירים, לעומתו, אמנם קיבלו טעימה קטנה מעולם הזוהר, אך יהיה קשה למדי להגיד שהם מרוצים. "הלוואי שכל העצירים היו מקבלים את אותו היחס כמו של דודו", אמר לחדשות 2 באינטרנט א', עציר שזה עתה השתחרר.

"אחרי רבע שעה חקירה הוא נשבר"

דודו טופז בכניסה לאבו כביר (צילום: גלעד שלמור)
דודו טופז בכניסה לבית המעצר | צילום: גלעד שלמור

טופז, מספרים חבריו החדשים, יושב בתא יחד עם עציר נחמד שלא נמצא שם על עבירות כבדות. א' טוען שטופז מקבל יחס מיוחד מאנשי שירות בתי הסוהר. "איפה הוא ואיפה אנחנו", אמר. "לוקחים אותו לחקירות באוטו מיוחד ומקשיבים למה שהוא אומר ומבקש".

"אני דווקא מבין את היחס של הסוהרים", אמר ב', עציר ששוחרר הבוקר בערבות לאחר שנעצר בחשד לגניבה. "אם דודו יראה את העצירים שיושבים עם סכיני הגילוח תקועים להם בידיים, או אפילו אנשים שלא התקלחו ארבעה ימים, הוא יקיא. פשוט יקיא".

א' ו-ב' טוענים בתוקף שטופז כלל לא בא במגע עם שאר העצירים, אך למרות שטופז אינו מדבר עם העצירים, הם בהחלט מדברים עליו. "אנחנו מדברים על זה שהוא מכודרר" (נוטל כדורים פסיכיאטריים-ג.ש), סיפר א'. ב' הוסיף שכבר שמע מספר אסירים אומרים שאם היה להם את חשבון הבנק של טופז "כבר מזמן היו יושבים בחוץ, בטן-גב על חוף הים".

מושא נוסף לבדיחה בקרב העצורים הוא ההודאה המהירה של טופז בחקירתו. "אחרי רבע שעה בחקירה הוא נשבר והתחיל לבכות", צחק ב'. "כנראה היה לו קשה כאן, אם כל כך מהר הוא הודה". "חבל", סיכם א' במה שנראה כמו צער כן. "עם הכסף שלו תוך חודש-חודשיים הוא היה בחוץ".

דודו טופז נעצר - סיקור מיוחד:

בלעדי: טופז מדבר לראשונה מאז ההודאה

הסרט הגנוז על טופז נראה היום אחרת

טופז: "הוקל לי ברגע שהודיתי"

טופז לחבריו: "השמיים נפלו עליי"

גרושתו של טופז: לא אנושי מה שעושים לו

המשטרה: טופז שימש כראש התארגנות פלילית

מיוחד: טופז מזים את השמועות נגדו 

צפו בתגובתו הראשונה למעצר

נעצר חשוד שלישי בתקיפתה של שירה מרגלית

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?