"אין לי מושג מה קרה לי, לאיזה טירוף נכנסתי. אני שלם עם עצמי שאמרתי את האמת, אבל אני שונא את עצמי על המצב אליו הגעתי" - כך אמר היום בשעות הצהריים דודו טופז למצלמות חדשות 2 באינטרנט, לראשונה מאז נעצר והודה בחדר החקירות בהזמנת תקיפות אנשי התקשורת אבי ניר, שירה מרגלית ובועז בן-ציון.

אחרי ארבע שעות נוספות של חקירה, הוחזר היום בשעות הצהריים דודו טופז, הבדרן החשוד בהזמנת תקיפת אנשי התקשורת, לתא המעצר באבו-כביר לארוחת צהריים ולזריקת אינסולין, כפי שהוא מקבל מדי יום.

בכניסה לאבו-כביר פגשנו את טופז, שנראה מאושש ורגוע הרבה יותר מאשר בימים האחרונים, כנראה בעקבות האבן שנגולה מעל לבו לאחר שהודה במעשים המיוחסים לו.

"אין לי מושג איזה טירוף נכנס לי לראש"

דודו טופז בכניסה לאבו כביר (צילום: גלעד שלמור)
טופז מחוץ לבית המעצר | צילום: גלעד שלמור

לראשונה מאז ההודאה המפתיעה בחדר החקירות של משטרת מרחב ירקון הוא הסכים לומר כמה מילים למצלמת חדשות 2 באינטרנט. "איך התחושה אחרי ההודאה", שאלנו את טופז, שהשיב: "קודם כל אמרתי אמת, אמרתי אמת וזאת הרגשה טובה. אני קודם כל בשלום עם עצמי".

"מה קרה לי באותו זמן? אין לי מושג איזה טירוף נכנס לי לראש", הוסיף הבדרן, "לא חביבי די, מה שיש לי להגיד אני אגיד בפני המשטרה או בבית המשפט, אמרתי די והותר. אני שלם עם עצמי שאמרתי את האמת, אני שונא את עצמי שהגעתי למצב הקודם. לא מבין איך זה קרה לי וזהו".

"היו לך את המחשבות האלה גם בזמן התכנון של המעשה?", שאלנו את טופז, שהשיב "שאלה טובה, אני לא אענה עליה". 

במהלך החקירה היום התעמת טופז עם דניאל זנקו, שכנו, החשוד שתיווך בינו לבין התוקפים. "כדאי שתודה", אמר לו טופז. "אני סיפרתי להם הכל. הם יודעים שהשתמשתי בכך. חבל לך על הזמן, פשוט תודה ובוא נגמור". אבל זנקו התעקש להכחיש. "אני לא יודע על מה אתה מדבר, אני בסך הכל שכן שלך", השיב.

גם אחד העצורים בחשד לתקיפתה של שירה מרגלית ממשיך להכחיש. בפתק שכתב היום בבית המעצר כתב: "אני לא אשם, לא עשיתי זאת".

הסניגור: מצב בריאותו של דודו קשה מאוד

השחקן והבדרן דודו טופז נחקר הבוקר שוב במטה משטרת מרחב הירקון, לאחר היום הסוער שעבר עליו אמש. טופז נפגש גם עם סניגורו עו"ד ציון אמיר. את הלילה העביר "הראשון בבידור" בבית המעצר באבו כביר.

טופז פירט היום בפני החוקרים מה הוביל אותו להזמין את התקיפות ומדוע הצטבר בו כעס רב. הוא סיפר שיצר קשר עם שכנו, דניאל זנקו, שחשוד שארגן עבורו את התקיפות. במשטרה בודקים כעת חשד שעבריינים נוספים היו מעורבים בתקיפות, ובקרוב, אומרים שם, צפויים מעצרים נוספים.

הפרקליטות מלווה את המשטרה בחקירה ושם מביעים שביעות רצון מעבודת החוקרים. בפרקליטות מבינים כבר שיש בידי המשטרה את כל הראיות בתיק - את ההודאה של טופז, ההודאה הראשונה של זנקו ואת טביעות האצבע והדנ"א של התוקפים. נראה שיש בידיהם תיק סגור.

"רגע שפל בחייו"

"דודו טופז נמצא באחד מרגעי השפל הקשים בחייו", אמר הבוקר סניגורו של טופז, עו"ד ציון אמיר בשיחה עם רזי ברקאי בגלי צה"ל. "מצבו הבריאותי הוא גורם שבטח יצטרכו לעסוק בו בבית המשפט".

"המעשים של דודו לא פשוטים על זה אי אפשר להתווכח", הוסיף עו"ד אמיר וציין כי קו ההגנה טרם גובש. "קו ההגנה שלי לא דווקא יהיה אי שפיות זמנית. אנחנו נקבל את חומר החקירה ונראה. צריך לקחת בחשבון שדודו מכה על חטא ומצטער על מעשיו. מצבו הבריאותי על כל מרכיביו קשה מאוד, אבל זה ייבחן בבית המשפט".

לשאלה האם הודאתו של טופז במעשיו נבעה משיקול מושכל השיב עו"ד אמיר: "התנהלות של דודו בעת קבלת ההחלטה שלו להודות חפה מכל שיקול מניפוליטיבי. אין שום מניפולציה, תנו לו קרדיט על זה. השיחה שלי איתו היתה בארבע עיניים. זה היה מעמד קשה, המפגש מבחינתו של דודו היה מעורב בקושי רב מאוד".

"הוקל לי ברגע שהודיתי"

דודו טופז מובל בניידת משטרה לאחר חקירה (צילום: חדשות 2)
טופז מובל בניידת בחזרה לאבו כביר, אמש | צילום: חדשות 2

אתמול בערב, לאחר 12 שעות של חקירה מאומצת, הוחזר טופז לתא המעצר. בסיום החקירה פנה לחוקריו ואמר: "הוקל לי ברגע שהודיתי". הבדרן אמר שהוא רצה להתוודות לאורך כל השבוע, אבל לא הצליח למצוא את פתח המילוט. אתמול, מול החוקרים סנ"צ נמרוד דניאל ומפקח קובי גטניו - הוא נשבר, והודה בכל העבירות שמיוחסות לו.

במהלך 5 שעות של חקירה, הטיחו בפניו חוקרי מרחב ירקון את כל הראיות שיש בידיהם: ההודאה של השכן, משיכות מחשבון הבנק, איכוני שיחות טלפון ועוד.

במהלך החקירה התחיל טופז לבכות ואמר לחוקרים: "אני מודה. אני עומד מאחורי התקיפות. לא יכולתי לסבול עוד את התסכול, האנשים שדוחקים אותי מחוץ למסך הטלוויזיה. אני רוצה לגמור עם זה כמה שיותר מהר ולפגוש שוב את ילדיי". בהמשך החקירה אמר טופז: "אני מצטער על מה שעשיתי, אבל זה כבר לא יעזור לשירה מרגלית".

בהכנת הידיעה השתתפה דנה סומברג

דודו טופז נעצר - סיקור מיוחד:

טופז: "הוקל לי ברגע שהודיתי"

טופז לחבריו: "השמיים נפלו עליי"

גרושתו של טופז: לא אנושי מה שעושים לו

המשטרה: טופז שימש כראש התארגנות פלילית

מיוחד: טופז מזים את השמועות נגדו 

צפו בתגובתו הראשונה למעצר

נעצר חשוד שלישי בתקיפתה של שירה מרגלית

 

ניסיון ההתאבדות על הפסים בישראל מסעיר את העולם

 

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?