הראשון בבידור הודה בחקירתו על המעשים שיוחסו לו - הזמנת תקיפת בכירי תעשיית הטלוויזיה. רק לאחר 12 שעות של חקירה מאומצת הוא הוחזר לתאו באבו-כביר.

בסיום החקירה אמר טופז לחוקריו כי "הוקל לי ברגע שהודיתי". הבדרן אמר שהוא רצה להתוודות לאורך כל השבוע, אבל לא הצליח למצוא את פתח המילוט. דווקא עכשיו, מול החוקרים סנ"צ נמרוד דניאל ומפקח קובי גטניו – הוא נשבר, והודה בכל העבירות שמיוחסות לו.

הבוקר הוא הגיע למשטרה ליום נוסף ארוך של חקירה, כשההבעה על פניו אומרת הכל. במהלך 5 שעות של חקירה, הטיחו בפניו חוקרי מרחב ירקון את כל הראיות שיש בידיהם: ההודאה של השכן, משיכות מחשבון הבנק, איכוני שיחות טלפון ועוד.

"מצטער על מה שעשיתי, אבל זה כבר לא יעזור לשירה מרגלית"

בשלב זה התחיל טופז לבכות ואמר לחוקרים: "אני מודה. אני עומד מאחורי התקיפות. לא יכולתי לסבול עוד את התסכול, האנשים שדוחקים אותי מחוץ למסך הטלוויזיה. אני רוצה לגמור עם זה כמה שיותר מהר ולפגוש שוב את ילדיי". בהמשך החקירה אמר טופז: "אני מצטער על מה שעשיתי, אבל זה כבר לא יעזור לשירה מרגלית".

טופז אמר עוד לחוקרים שהוא לא יכול לשאת את הדבר הזה על מצפונו. לדברי גורמים במשטרה, הוא נראה במצב נפשי רעוע: "אני לא פסיכולוג, אבל נראה שהוא במצב נפשי קשה", אמר גורם במשטרה לחדשות 2,  "אין ספק שמצבו לא טוב". 

הועבר לטיפול רפואי - והוחזר לחקירה

אחר כשבע שעות של חקירה, התלונן טופז כי הוא חש ברע. החוקרים הסכימו להפסיק את החקירה, והשחקן שוחרר חזרה לטיפול רפואי בבית המעצר באבו כביר. בהמשך הובל שוב לחדר החקירות להשלמות של החקירה.

טופז אמור היה להתעמת במהלך חקירתו היום עם דניאל זנקו, שכנו, שחשוד בתיווך בין טופז לתוקפים. זנקו קשר את עצמו בחקירה לטופז וטען שקיבל ממנו כסף בשביל לארגן את התקיפות. אולם אתמול בבית המשפט הכחישו פרקליטיו את הדברים ואמרו כי ההודאה הוצאה מפיו בכפייה, ולכן הוא חוזר בו ממנה. בעקבות החזרה בהודאה של זנקו - והודאתו של טופז עצמו, החליטה המשטרה היום לבטל את העימות.

הערכה: טופז עלול לשבת לפחות 10 שנים

במשטרה בשלב זה נזהרים, אולם לא לייחוס מעריכים שכתב אישום חמור נגד טופז יוגש כבר בשבוע הבא. העבירות המיוחסות לטופז כוללות קשירת קשר לביצוע פשע וחבלה בכוונה מחמירה, עבירות שהעונש המקסימלי הקבוע בחוק לגביהן הוא 16 שנות מאסר. בקשת המעצר שהוגשה אתמול לבית המשפט, כללה חמישה מקרים של תקיפות, בהן תקיפת שירה מרגלית, שתי תקיפות של בועז בן-ציון, תקיפת אבי ניר וכן תכנון תקיפתו של עמוס רגב, עורך "ישראל היום".

קו ההגנה שצפויים פרקליטיו של טופז לנהל במהלך החקירה הוא טענה לאי שפיות, והם מתכוונים ככל הנראה לעשות שימוש בהצהרותיו התקשורתיות בימים שלאחר תקיפותיהם של אנשי התקשורת בהם הסתייג מהתקיפות. אולם כמעט כל מומחה עימו שוחחנו, נותן לקו ההגנה הזה סיכוי קלוש מאוד בבית המשפט.

עורך דינו של טופז, ציון אמיר, סירב להתייחס בשלב זה להודאה של מרשו. עו"ד אמיר אמר למצלמות חדשות 2 אחר הצהריים "אני לא יכול להגיד שום דבר לפני שאני פוגש אותו עכשיו. פגשו אותו ממשרדי לפני כשעתיים. אני אפגוש אותו, נשמע ונראה. אני לא אכנס לשום פרטים". 

הפרקליט הוסיף: "אני חושב שהמשטרה נמצאת בקשר טוב יותר איתכם [העיתונאים] מאשר איתי. מבין שהמשטרה אולי הוציאה איזו הודעה מסודרת. אני יודע כל מה שעורך דין של לקוח אמור לדעת". לאחר כשעתיים יצא שוב עו"ד אמיר לעיתונאים, ואמר "משפט קצר אחד, רבותיי: פגשתי אותו, ישבתי איתו במהלך השעה האחרונה. הוא נמצא בחקירה ואין לי מה להוסיף".

אבי ניר: "ההודאה במעשים קשה - אך מביאה הקלה"

אבי צבי מנכ"ל רשת מסר בתגובה: "לאור הפרסומים מהשעות האחרונות, מביעה רשת הערכה עמוקה למשטרת ישראל ולכל העוסקים במלאכת החקירה, על הצלחתם להביא לפיתרון בפרשה המזעזעת של תקיפת אנשי תקשורת. אנחנו ממשיכים לחזק את ידיה של שירה מרגלית , המשנה למנכ"ל רשת, וכל בני משפחתה ומצפים לשובה במהרה". 

אבי ניר, מנכ"ל קשת, מסר בתגובה לדברים כי "ההודאה במעשים קשה - אך מביאה הקלה". מחברת קשת נמסר באופן רשמי כי "אנו בטוחים שהמערכת המשפטית תמצה את הדין עם האחראים".

טופז אמר יומיים אחרי התקיפה: "מאחל החלמה מהירה לאבי ניר"

יומיים בלבד אחרי תקיפתו של אבי ניר, לפני כחצי שנה, התארח טופז בתוכנית הבוקר של קשת, והתייחס לאירוע החמור. היום, אחרי ההודאה באחריות לתקיפות, מקבלים איחולי ה"החלמה מלאה" של טופז לניר - משמעות חדשה לגמרי.

"לפני שאני מתחיל עם כל דבר אחר, הרשו לי לפנות למצלמה ולאחל לאבי ניר החלמה מהירה", כך אמר טופז אז, לפני חצי שנה "שוחחתי איתו שעתיים לפני שזה [התקיפה] קרה, דיברנו בעניין איזה ריאליטי חדש שהמצאתי, ושעתיים אחרי זה קרה לו... שיהיה בריא. אני לא יודע באיזה כיוונים המשטרה הולכת, אני יכול להיות בטוח מי לא עשה את זה: דיירי 'הבית הגדול' שלא יכולים לצאת משם".

היום כאמור, אפשר להיות יותר בטוחים מי כן עשה את זה.

דודו טופז נעצר - סיקור מיוחד:

טופז לחבריו: "השמיים נפלו עליי"

גרושתו של טופז: לא אנושי מה שעושים לו

המשטרה: טופז שימש כראש התארגנות פלילית

מיוחד: טופז מזים את השמועות נגדו 

צפו בתגובתו הראשונה למעצר

נעצר חשוד שלישי בתקיפתה של שירה מרגלית

עקבו אחר הטוויטר של חדשות 2