ניסיון התאבדות או קו הגנה? הבדרן דודו טופז, החשוד שהזמין את תקיפתם של שלושה אנשי תקשורת בכירים, ניסה הלילה לשים קץ לחייו בתאו בבית המעצר באבו כביר. הוא נמצא שרוע כשהכרתו מעורפלת, לאחר שהזריק לעצמו כמות גבוהה מן המותר של מנת אינסולין.

טופז בן ה-62, חולה סוכרת, נמצא על ידי מפקד משמרת הלילה בבית המעצר, ופונה במצב קל ובהכרה מלאה לבית החולים וולפסון, לאחר טיפול של חובש שירות בתי הסוהר. הוא הגיע לפנות בוקר לחדר המיון כשהוא בהכרה מלאה, ומלווה במספר גדול יחסית של מאבטחי שב"ס. בתאו של טופז נמצאו מספר מזרקי אינסולין.

אברהם ואיבון מזרחי, ששהו בבית החולים בסמוך למיטתו של טופז, סיפרו כי נראה מבולבל ודיבר על המוות. "הוא התחיל לדבר שטויות ואמר שעדיף למות, ומי שלא חווה את המוות צריך למות", אמר אברהם. "הוא נראה על הפנים ודיבר לא לעניין", הוסיף. "הוא גם אמר שכדאי לנסות, אל תדאגו, אני לא אמות", סיפרה איבון.

"שונא את עצמי שהגעתי למצב הקודם"

בימים האחרונים מנסה טופז לבנות קו הגנה של אי שפיות. בדבריו אתמול לחדשות 2 באינטרנט אמר: "אני לא מבין מה קרה לי באותו הזמן, אני שונא את עצמי שהגעתי למצב הקודם", אמר. ייתכן כי מהלך הזרקת האינסולין הוא מעשה שיחזק את קו ההגנה הזה, שנכון לכרגע נראה הרעיון היחיד שיכול להציל את טופז מישיבה מאחורי סורג ובריח.

בשירות בתי הסוהר בירכו על עבודתם המהירה של הסוהרים ומסרו כי הודות לערנותם, ניצלו חייו של טופז. עם זאת, כמקובל במקרים של ניסיונות אובדניים, מונה קצין לחקור את נסיבות האירוע, אשר בין היתר יבדוק את עובדת הימצאות המזרקים בתאו של טופז.

במהלך היום צפוי להתקיים בבית משפט השלום דיון בהארכת מעצרם של סלימאן חיאדרה ואיימן זבידאת החשודים בהכאת בכירי התקשורת, ושל דניאל זנקו, החשוד בכך שתיווך בין טופז לבין התוקפים. טופז צפוי לשוב במהלך היום לאבו-כביר. בהמשך הוא יועבר ככל הנראה לבדיקה פסיכיאטרית.

דודו טופז נעצר - סיקור מיוחד:

העצירים באבו כביר מלגלגים: "טופז נשבר מהר"

בלעדי: טופז מדבר לראשונה מאז ההודאה

הסרט הגנוז על טופז נראה היום אחרת

טופז: "הוקל לי ברגע שהודיתי"

טופז לחבריו: "השמיים נפלו עליי"

גרושתו של טופז: לא אנושי מה שעושים לו

המשטרה: טופז שימש כראש התארגנות פלילית

מיוחד: טופז מזים את השמועות נגדו 

צפו בתגובתו הראשונה למעצר

נעצר חשוד שלישי בתקיפתה של שירה מרגלית

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?