"הייתי בדרך לעבודה, עברתי את הגשר ופתאום שמעתי צעקות, לא היה ברור לי מי צועק. הסתובבתי, ראיתי גב של אדם נותן מכות, לא ראיתי את הבחורה אבל שמעתי את הרעש של המכות - כך תיאר מאבטח צעיר במועדון בנמל ת"א שסייע לצעירה שנאנסה, כך על פי החשד, על ידי סרן ארז אפרתי.

לאחר שהמתלוננת לא הצליחה לזהות את אפרתי במסדר זיהוי, הצעיר הזה, מאבטח במועדון בנמל תל אביב, הוביל את החוקרים לאורך גדות הירקון ושיחזר את ניסיון האונס שהיה עד לו.

ורד אלי וארז אפרתי (צילום: חדשות 2)
ארז אפרתי וארוסתו בימים טובים יותר | צילום: חדשות 2

"צעקתי לו 'מה אתה עושה' ורצתי, צעקתי 'תזמינו משטרה נראה לי שאונסים בחורה' וראיתי אדם בלי מכנסיים ובלי תחתונים, ובחורה בבוץ בלי מכנסיים", משחזר הצעיר ששמע את צעקות המתלוננת, נאבק בו, עיכב איתו ואפילו התעמת איתו בחדר החקירות - והוא בטוח שמדובר באותו אדם, מאבטח הרמטכ"ל.

"הוא תפס לה את הפה", המשיך המאבטח במועדון לתאר. "שאלתי אותו מה אתה עושה, והוא אמר 'זאת חברה שלי , מה אתה רוצה'. הבחורה אמרה לי 'בבקשה תעזור', אז הוא נתן לה אגרוף בפרצוץ ממש מולי. ואז החזרתי לו, אבל הוא היה אדם חזק וזרק אותי למים. יצאתי מהים, תפסתי אותו ואמרתי לו 'אתה בא איתי'. הוא אמר לי 'בסדר, אבל תן לי להתלבש'.

"הוא לא נראה כל כך  שיכור, כזה שלא יכול לדבר. ואז הוא ברח למים. הגיעו שוטרים שהוציאו מהמים את אותו בן אדם שתקף את הבחורה, שרבתי איתו, הסתכלתי לו בעיניים והוא חייך לו בפנים. אחר כך שמעתי בחדשות שהוא קצין, מאבטח של הרמטכ"ל שהוא בחור טוב ושזה לא אותו בן אדם, אבל ידעתי שזה אותו בן אדם, הלכתי למשטרה ואמרתי להם שזה בוודאות אותו בן אדם".

אפרתי בחקירה: "מפה יש לי בלק אאוט ואני לא זוכר כלום"

היום, חמישה ימים לפני הגשת כתב האישום נגד סרן ארז אפרתי, הסיר בית המשפט את צו איסור הפרסום שהוטל על שמו ותמונתו, כדי לאפשר לצעירות נוספות שאולי הותקפו מינית לזהות אותו ולהגיש תלונה. ורד, ארוסתו, ממשיכה להגיע לכל דיון ולתמוך בבן זוגה. "הוא חף מפשע", אמרה היום ארוסתו למצלמת חדשות 2.

לאורך כל חקירתו אפרתי לא נשבר. גם כשלקחו אותו חזרה לזירה. הוא הוביל את החוקרים לאורך מסלול מסיבת הרווקים שלו וסיפר: "אני וחבריי היינו במועדון חשפנות. הייתי שיכור והלכתי לירקון כדי לעשות את צרכיי. מפה יש לי בלק אאוט ואני לא זוכר כלום. רק בדבר אחד אני בטוח - זה לא אני".

הפרקליטות מגבשת עכשיו את תיק הראיות נגד אפרתי. הוא כולל את עדותה של המתלוננת, את השחזור שערך החשוד, את דוח בדיקת ה-DNA שמוכיח מעל לכל ספק שאפרתי ניסה לאנוס את הצעירה ואת עדותו של עד הראייה המרכזי, שלולא גילה אזרחות טובה - לא היה בידי המשטרה מי שיזהה את החשוד בזירת הפשע.

לסרן ארז אפרתי היה כל מה שצעיר יכול לחלום עליו: משרה נחשקת כמאבטחו האישי של הרמטכ"ל וחתונה שנקבעה עם חברתו. אבל בליל מסיבת הרוווקים שלו, לאחר שעל פי החשד ניסה לאנוס צעירה, הוא איבד הכל והרס, על פי החשד, את חייה של המתלוננת – וגם את חייו שלו.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פרשת האונס בנמל ת"א - סיקור מיוחד:

ארוסת המאבטח מתעקשת: "ארז חף מפשע"

החשוד באונס הובא לשחזור בנמל ת"א

הותר לפרסום: ארז אפרתי הוא החשוד באונס

חבריו של המאבטח: "יהיו הפתעות"

ה-DNA של הקצין החשוד באונס בנמל ת"א תואם לממצאים על גופה

מסדר הזיהוי: המתלוננת לא זיהתה את החשוד

האם הקצין החשוד אנס בעבר?

הקצין וארוסתו החליטו לדחות את החתונה

פרקליטת המתלוננת: "הוא הפך לחיית טרף"

מאבטח של הרמטכ"ל נעצר בחשד לאונס