בית המשפט המחוזי בתל אביב האריך בצהריים בארבעה ימים את מעצרו של הקצין החשוד בניסיון אונס של צעירה בנמל תל אביב לפני כשבוע.

במשטרה אומרים כי החקירה קרובה לסיומה ומעריכים כי כתב אישום יוגש נגד מאבטח הרמטכ"ל לשעבר כבר בקרוב. "נעשה את כל המאמצים על מנת לבקש פעם נוספת את הארכת מעצרו של החשוד", ציין נציג המשטרה מנחם בבקוף במהלך הדיון.

פרקליטתו של החשוד, עו"ד קרן נהרי, ביקשה מבית המשפט לחקור עדים נוספים, ביניהם חבריו של הקצין שבילו איתו במועדון. "אני מקווה שהמשטרה תמצה את כל כיווני החקירה על מנת להגיע לחקר האמת", הדגישה עו"ד נהרי.

לפני כניסתו של הקצין לאולם בית המשפט, שלחה לעברו ארוסתו נשיקה באוויר. חבריו, שהגיעו גם הם לדיון, המשיכו לגונן עליו ולטעון כי מדובר בטעות בזיהוי. "צריך לחכות לסיום החקירה. יהיו הפתעות", ציין אחד מהם. "הוא בן אדם אמין וערכי ולא ייתכן שעשה את מה שמייחסים לו".

"לא זוכר מה קרה"

הקצין, מאבטח ביחידת אבטחת האישים של הרמטכ"ל, נעצר לפני שמונה ימים, בשבת בבוקר, בחשד שניסה לאנוס צעירה בת 20 על גדות הירקון סמוך לנמל תל אביב. למזלה של הצעירה, עוברי אורח שעברו במקום שמעו אותה צועקת לעזרה. כשניסו לעזור לה, ניסה הקצין לברוח בשחייה. שוטרים שהוזעקו למקום הצליחו לעצור אותו. מחקירת האירוע עולה כי הוא שב ממסיבת רווקים שנערכה לכבודו, לקראת חתונתו שהייתה אמורה להתקיים בשבוע שעבר.

תחילה הכחישו החשוד ופרקליטו את כל החשדות המיוחסים לקצין הכחשה גורפת. בימים האחרונים שונה קו ההגנה והחשוד אמר כי הוא אינו זוכר מה קרה.

לאורך כל התקופה מאז מעצרו של הקצין, ארוסתו הביעה בו תמיכה: "אני פשוט מכירה אותו, לא יכול להיות שזה הוא". גם לאחר שנמצאה התאמה מלאה בין דגימות ה-DNA של המאבטח המשיכה לסרב להאמין שמדובר בו, ואמרה כי "שום דבר לא ישנה".

גם אמו מסרבת להאמין שמדובר בבנה: "הוא נשמה, כל כך רגיש. חצי שנה הוא רק חילק מזון לנזקקים. אני לא יודעת מה להגיד, אני מאמינה לו". עוד הוסיפה כי בנה היה חניך למופת בקורס שעבר בצה"ל ועבר בהצלחה מסלול של שלוש שנות אימונים ביחידת דובדבן, לפני שעבר ליחידות לאבטחת אישים בשב"כ ובצה"ל.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פרשת האונס בנמל ת"א - סיקור מיוחד:

ה-DNA של הקצין החשוד באונס בנמל ת"א תואם לממצאים על גופה

מסדר הזיהוי: המתלוננת לא זיהתה את החשוד

האם הקצין החשוד אנס בעבר?

הקצין וארוסתו החליטו לדחות את החתונה

פרקליטת המתלוננת: "הוא הפך לחיית טרף"

מאבטח של הרמטכ"ל נעצר בחשד לאונס