חקירת התקיפה המינית על ידי מאבטחו של הרמטכ"ל, לכאורה, נערכה היום בשני חדרים צמודים: באחד ישב החשוד בניסיון האונס, ובשני ישבה הצעירה שהתלוננה נגדו. החוקרים התכוננו לערוך מסדר זיהוי ולאחר מכן עימות בין השניים, אך מצבה הנפשי הקשה של הצעירה לא איפשר זאת.

במשך שעתיים סיפרה הצעירה לחוקרים מה שעברה בליל שבת בנמל תל אביב. "לא עצמתי עין לדקה, מה שעבר עליי חוזר אליי שוב ושוב", היא אמרה. "הלכתי לרכב שלי והוא זינק עליי וגרר אותי לאורך השביל. נאבקתי וצרחתי, ומאז אני חיה עם זה. אני לא יכולה לראות אותו", המשיכה לשחזר.

ואילו החשוד תיאר בחדר החקירות את מסלול מסיבת הרווקים שלו. "לא עשיתי דבר כזה. בסך הכל חגגתי את מסיבת הרווקים שלי", הוא סיפר. "למה שאני אנסה לאנוס בחורה? אני אמור להתחתן בעוד כמה ימים". ארוסתו של החשוד הגיעה אליו היום לחדר החקירות על מנת להביא לו אוכל. עדיין המומה, ובמקום לעסוק בהכנות האחרונות לחתונה - היא מגיעה למשטרה. השניים החליטו לדחות בשלב זה את החתונה.

במשטרה בטוחים כי בידיהם האיש שביצע את המעשה. המתלוננת עברה בדיקות מקיפות, ומהן עולה כי החבלות תואמות לתיאור התקיפה שמסרה, ולחבלות שנמצאות על גופו של החשוד. בנוסף, עדי ראייה זיהו את החשוד כמי שנמלט מהמקום. עם זאת, הוא ממשיך היום לכפור בחשדות נגדו. הוא יישאר במעצר עד יום רביעי, אז צפויה המשטרה לבקש להמשיך להשאירו במעצר.

"ברגע אחד הוא הפך לחיית טרף" 

"מצבה כואב ועצוב, היא לא חזקה - היא פשוט גייסה את מה שיש לה ברגע הנכון וצעקה עד שמישהו יסייע לה" - כך אומרת עורכת דינה של הצעירה שעברה, על פי החשד, ניסיון אונס מצד הקצין מיחידת האבטחה של הרמטכ"ל בליל שבת בנמל ת"א.

הצעירה ופרקליטתה, עו"ד חדווה באום, הגיעו היום למטה משטרת ת"א צפון כדי למסור עדות, אולם העימות שתוכנן להתקיים בין החשוד באונס לבין הצעירה שהותקפה לכאורה - נדחה, זאת בשל מצבה של הצעירה, שבשלב זה לא מסוגלת להתייצב מול מי שתקף אותה. היא מבקשת את הזמן כדי להתאושש ולנוח, ומספרת שלא עצמה עין במשך כל סוף השבוע.

"טוב שיש בחורות כאלה בישראל, שיודעות בתושייה רבה לשמור על קור רוח", אמרה עורכת דינה לחדשות 2, "וטוב שיש אנשים ששמעו אותה צועקת והצילו אותה מאונס אכזרי בוודאות - ואולי מדברים יותר חמורים".

עורכת הדין באום הוסיפה כי "הבעיה המרכזית בתיק הזה היא בעיית הזיהוי, עוד לא היה מסדר זיהוי ולכן עוד לא היה עימות. זה מסוג מעשי האונס ה"קלאסיים" - מעשה אכזרי שממנו כל אמא ואשה פוחדת. פתאום ברגע אחד האיש נהפך להיות חיית טרף. מדובר באדם שהכשירו אותו להיות חזק, והוא מנצל את זה נגד בחורות תמימות. מזל שהיה מישהו בסביבה, הוא איים עליה שירצח אותה".

עד ראייה: "שמעתי צעקות 'אני מתחננת, עזוב אותי"

עו"ד חדווה באום (צילום: חדשות 2)
עורכת דינה של הצעירה, חדווה באום | צילום: חדשות 2

רותם פרץ, עד ראייה שהיה בזירת האירוע על גדות הירקון, סיפר הבוקר בתוכנית "נכון להבוקר" בגלי צה"ל, על הרגע בו שמע את צעקותיה של הצעירה. "אני וחבר חצינו את הגשר המחבר בין הנמל לרידינג כששמענו צעקות 'אני מתחננת, תעזוב אותי, אני לא רוצה את זה'".

לדבריו בהתחלה לא הבינו בדיוק במה מדובר. "ראינו שם גבר עירום ואישה מבוהלת ובוכה", הוא מספר, "אחר כך רצנו לעזור לה". פרץ מספר כי החשוד עשה מאמצים להתחבא לאחר שהבין כי נתפס. "לא אפשרנו לו לברוח, ובעזרת אנשים נוספים שהגיעו הצלחנו להשאיר אותו באזור עד שהמשטרה הגיעה, דבר שלקח כ-40 דקות", הוסיף.

עו"ד בני נהרי, פרקליטו של החשוד מיהר להכחיש את האשמות נגד מרשו. בניסיון לשדר עסקים כרגיל אמר נהרי לכתבים, "החתונה תתקיים כרגיל, הכל בסדר". עוד הוא הוסיף לאחר שנפגש עם מרשו כי הוא משתף פעולה עם חוקריו וכי, "מדובר בבחור רציני, אפילו אפשר להגיד מלח הארץ".

הקצין, ששמו ותמונתו נאסרו לפרסום, נעצר אתמול בחשד שניסה לאנוס צעירה בת 20 על גדות הירקון סמוך לנמל תל אביב. למזלה של הצעירה, עוברי אורח שעברו במקום שמעו אותה צועקת לעזרה. כשניסו לעזור לה, ניסה הקצין לברוח בשחייה. שוטרים שהוזעקו למקום הצליחו לעצור אותו. מחקירת האירוע עולה כי הוא שב ממסיבת רווקים שנערכה לכבודו, לקראת חתונתו בשבוע הבא.

בהכנת הידיעה השתתפו דנה סומברג, ברהנו טגניה ויוסי זילברמן