קצין צה"ל בן 29, חייל ביחידת האבטחה של הרמטכ"ל גבי אשכנזי, נעצר הבוקר בחשד שניסה לאנוס צעירה בת 20 על גדות הירקון סמוך לנמל תל אביב. למזלה של הצעירה, עוברי אורח שעברו במקום שמעו אותה צועקת לעזרה. כשניסו לעזור לה, ניסה הקצין לברוח בשחייה. שוטרים שהוזעקו למקום הצליחו לעצור אותו. מעצרו הוארך הערב בארבעה ימים.

השוטרים מצאו את הצעירה כשהיא חבולה ומעורטלת. לדבריה, כששבה מבילוי לרכבה בנמל, הותקפה על ידי החשוד שגרר אותה בכוח לשיחים שעל גדות הירקון, שם הפשיט אותה תוך הפעלת אלימות. הצעירה היכתה אותו בחזרה וצעקה לעזרה.

החשוד, תושב השרון, נעצר כשהוא חבול ותחת השפעת אלכוהול. מחקירת האירוע עולה כי הוא שב ממסיבת רווקים שנערכה לכבודו, לקראת חתונתו בשבוע הבא. הצעירה פונתה לבית החולים וולפסון ולאחר קבלת טיפול רפואי שוחררה לביתה. מדובר צה"ל נמסר בתגובה, כי המשטרה עדכנה את צה"ל בפרשה וכי על פניו, נראה שמדובר באירוע חמור.

בצה"ל שוררת מבוכה רבה בעקבות האירוע, אך אין זו הפעם הראשונה בה מובך הרמטכ"ל על ידי יחידת האבטחה שלו. בחודש אוגוסט השנה הועברה ביקורת קשה על יחידת האבטחה, לאחר שפרטי כרטיס האשראי של אשכנזי נגנבו. המידע נחשף בעקבות חקירה על גניבה ומכירה של כלי נשק מבסיס במרכז הארץ.

אתמול: בן 17 אנס בת 16

צפו בסיפורים המעניינים של 27.7 לאורך השנים (צילום: מאור רוזנשטיין, חדשות)
החשוד גרר את הצעירה לשיחים על גדות הירקון | צילום: מאור רוזנשטיין, חדשות

אתמול אחר הצהריים עצרו שוטרי מרחב יפתח נער בן 17 מראשון לציון בעקבות תלונה של נערה בת 16, שסיפרה כי הצעיר הוביל אותה לאחת הקומות התחתונות בתחנה המרכזית בתל אביב ושם אנס אותה. השוטרים ערכו סריקות במקום ועצרו אותו, הוא יובא הערב בפני שופט נוער להארכת מעצר.

גבר בן 60 מכפר סבא נעצר אתמול בחשד שביצע מעשים מגונים בשכנתו, נערה בת 13 בלבד. על פי החשד נהג הגבר להעניק לצעירה הטבות כספיות שונות, וזה בתמורה לביצוע המעשים.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק