פרסום ראשון: במשטרה היו בטוחים בימים האחרונים כי החשוד באונס הצעירה בנמל ת"א נמצא בידיהם, אולם היום חלה התפתחות דרמטית בחקירה - הצעירה שהותקפה לא זיהתה את החשוד באונס במסדר הזיהוי שנערך לה.

בשעות האחרונות נערך מסדר הזיהוי בתמונות במשטרת מרחב ירקון בצפון ת"א, לשם הגיעה המתלוננת יחד עם עורכת דינה. המתלוננת התבוננה ממושכות בתמונות שהוצגו לה, התלבטה בין שתי תמונות אחרות של גברים אחרים ולבסוף בחרה באחד מהם - והוא לא מאבטחו של הרמטכ"ל החשוד באונס.

כעת ינסו במשטרה למצוא ראיות אחרות שיקשרו את החשוד למעשה התקיפה והאונס, בין היתר באמצעות בדיקת ממצאי DNA שנמצאו על גופה של המתלוננת. במידה והבדיקות במעבדה ימצאו קשר ברור בין החשוד באונס ובין ה-DNA שנמצא על הצעירה, הרי שאי הזיהוי במסדר יאבד את משמעותו. במידה ולא יימצאו ראיות חד משמעיות, תיאלץ המשטרה לשחרר את החשוד באונס ממעצר.

פרקליטת החשוד: "היא פסלה את התמונה שלו על ההתחלה"

קרן נהרי (צילום: חדשות 2)
פרקליטתו של החשוד, עו"ד קרן נהרי | צילום: חדשות 2

פרקליטתו של החשוד באונס, עו"ד קרן נהרי, סיפרה בשיחה עם חדשות 2 כי "המתלוננת אכן לא הצליחה לזהות את החשוד. אם המשטרה חשבה שזה לא רלוונטי, היא לא הייתה ממהרת לבצע את מסדר הזיהוי. המסדר ארך כרבע שעה, וכבר בתחילתו היא פסלה 4 מהחשודים שהוצגו לה - ובהם תמונתו של החשוד אותו אני מייצגת".

"שאלתי את המתלוננת אם היא תסכים לערוך מסדר זיהוי חי והיא השיבה שאין לה שום בעיה", הוסיפה עו"ד נהרי, "לכן לא ברור לי מדוע המשטרה בחרה לערוך בסופו של דבר מסדר זיהוי בתמונות".

"אני לא אומרת שהיא (הצעירה שהותקפה) לא עברה טראומה", כך לדברי פרקליטתו של החשוד, "אולם האיש שאני מייצגת אינו האחראי לטראומה הזו. אני מאוד מקווה שהמשטרה תשקול שוב לאור ממצאי מסדר הזיהוי אם להאריך בכלל את מעצרו".

האם הקצין מעורב במקרה אונס אחר?

ארוסתו של החשוד באונס (צילום: חדשות 2)
ארוסתו של החשוד. תהיה חתונה? | צילום: חדשות 2

במקביל, במשטרה בודקים חשד לפיו הקצין החשוד באונס צעירה בסוף השבוע בנמל תל אביב היה מעורב בתקיפה מינית אחרת.

הבוקר חשפה כתבת רשת ב', עדי מאירי, כי במשטרה חושדים שהצעיר, שאבטח בעבר את הרמטכ"ל גבי אשכנזי, קשור לאונס צעירה כבת 20 לפני כשנה בצפון תל אביב. במהלך התקיפה הוכתה הצעירה באכזריות וספגה חבלות רבות. במהלך היום ייחקר הקצין באשר למעורבותו באירוע, אשר מזכיר במאפייניו את המקרה האחרון.

"אין לנו מושג על הטענות הללו, וזה מוזר כי הדבר הועלה", אמר בפליאה סניגורו של הקצין, עו"ד בני נהרי. "מרשי לא הובא להארכת מעצר על מקרה נוסף, אלא רק להארכת מעצר בעניין הנושא המדובר". עו"ד נהרי הדגיש כי המשטרה לא עדכנה אותו בעניין החשדות החדשים וציין כי מרשו ממשיך להכחיש את המיוחס לו.

מהמשטרה נמסר בתגובה כי אין בכוונתם להתייחס לפרטי החקירה. "אנחנו לא מאשרים ולא מכחישים שום כיוון", הדגישו. 

מסרב לעבור בדיקה גופנית

נמל תל אביב (צילום: חדשות 2)
זירת האונס בנמל ת"א. צילום ארכיון | צילום: חדשות 2

אתמול סירב החשוד לאפשר לצוות החוקרים לערוך לו בדיקה רפואית בחבלות שנמצאו על גופו. במשטרה טענו כי אם יבדקו את החבלות, ניתן יהיה להוכיח כי מקורן במאבק שניהלה עימו הצעירה. הקצין ופרקליטיו סירבו בתואנה כי החבלות נגרמו לפני יותר מ-48 שעות ולכן לא ניתן להסיק מהן דבר.

במשטרה בטוחים גם היום כי בידיהם האיש שביצע את המעשה. המתלוננת עברה בדיקות מקיפות, ומהן עולה כי החבלות תואמות לתיאור התקיפה שמסרה, ולחבלות שנמצאות על גופו של החשוד. בנוסף, עדי ראייה זיהו את החשוד כמי שנמלט מהמקום.

"חיית טרף"

מצבה כואב ועצוב, היא לא חזקה - היא פשוט גייסה את מה שיש לה ברגע הנכון וצעקה עד שמישהו יסייע לה" - כך אמרה אתמול פרקליטתה של הצעירה, עו"ד חדווה באום.

"זה היה מסוג מעשי האונס ה'קלאסיים'- מעשה אכזרי שממנו כל אמא ואשה פוחדת", הדגיש עו"ד באום. "פתאום ברגע אחד האיש נהפך להיות חיית טרף. מדובר באדם שהכשירו אותו להיות חזק, והוא מנצל את זה נגד בחורות תמימות. מזל שהיה מישהו בסביבה, הוא איים עליה שירצח אותה".

פרשת האונס בנמל ת"א - סיקור מיוחד:

האם הקצין החשוד אנס בעבר?

הקצין וארוסתו החליטו לדחות את החתונה

פרקליטת המתלוננת: "הוא הפך לחיית טרף"

מאבטח של הרמטכ"ל נעצר בחשד לאונס