"מצבה כואב ועצוב, היא לא חזקה - היא פשוט גייסה את מה שיש לה ברגע הנכון וצעקה עד שמישהו יסייע לה" - כך אומרת עורכת דינה של הצעירה שעברה, על פי החשד, ניסיון אונס מצד הקצין מיחידת האבטחה של הרמטכ"ל בליל שבת בנמל ת"א.

הצעירה ופרקליטתה, עו"ד חדווה באום, הגיעו היום למטה משטרת ת"א צפון כדי למסור עדות, אולם העימות שתוכנן להתקיים בין החשוד באונס לבין הצעירה שהותקפה לכאורה - נדחה, זאת בשל מצבה של הצעירה, שבשלב זה לא מסוגלת להתייצב מול מי שתקף אותה. היא מבקשת את הזמן כדי להתאושש ולנוח, ומספרת שלא עצמה עין במשך כל סוף השבוע.

"טוב שיש בחורות כאלה בישראל, שיודעות בתושייה רבה לשמור על קור רוח", אמרה עורכת דינה לחדשות 2, "וטוב שיש אנשים ששמעו אותה צועקת והצילו אותה מאונס אכזרי בוודאות - ואולי מדברים יותר חמורים".

עורכת הדין באום הוסיפה כי "הבעיה המרכזית בתיק הזה היא בעיית הזיהוי, עוד לא היה מסדר זיהוי ולכן עוד לא היה עימות. זה מסוג מעשי האונס ה"קלאסיים" - מעשה אכזרי שממנו כל אמא ואשה פוחדת. פתאום ברגע אחד האיש נהפך להיות חיית טרף. מדובר באדם שהכשירו אותו להיות חזק, והוא מנצל את זה נגד בחורות תמימות. מזל שהיה מישהו בסביבה, הוא איים עליה שירצח אותה".

ארוסתו של החשוד: "הכל מצויין"

במשטרה אומרים כי יש ראיות משמעותיות נגד החשוד, בין היתר סימני המאבק על גופו של החשוד, התואמים את תיאורה של הצעירה את השתלשלות העניינים, אם כי לטענתו של החשוד מדובר בתוצאה של אימוני קרב מגע שעבר. מעבר לכך , לטענת המשטרה יש עדים שזיהו את החשוד כמי שניסה לתקוף את הצעירה.

ארוסתו של החשוד מלווה אותו כל העת, גם היום, ולשאלת העיתונאים לשלומה השיבה רק "הכל מצויין". השניים אמורים היו להתחתן ביום רביעי הקרוב, אולם לנוכח ההתפתחויות הללו, קשה להאמין שהחתונה תצא אל הפועל.

"אני פשוט מכירה אותו, לא יכול להיות שזה הוא", אמרה אמש ארוסתו של הקצין, החשוד באונס ובתקיפת האישה, בדיון הארכת המעצר שנערך לו. החשוד ישאר במעצר ארבעה ימים נוספים, בהם תמשיך המשטרה את חקירת האירוע הקשה.

עד ראייה: "שמעתי צעקות 'אני מתחננת, עזוב אותי"

עו"ד חדווה באום (צילום: חדשות 2)
עורכת דינה של הצעירה, חדווה באום | צילום: חדשות 2

רותם פרץ, עד ראייה שהיה בזירת האירוע על גדות הירקון, סיפר הבוקר בתוכנית "נכון להבוקר" בגלי צה"ל, על הרגע בו שמע את צעקותיה של הצעירה. "אני וחבר חצינו את הגשר המחבר בין הנמל לרידינג כששמענו צעקות 'אני מתחננת, תעזוב אותי, אני לא רוצה את זה'".

לדבריו בהתחלה לא הבינו בדיוק במה מדובר. "ראינו שם גבר עירום ואישה מבוהלת ובוכה", הוא מספר, "אחר כך רצנו לעזור לה". פרץ מספר כי החשוד עשה מאמצים להתחבא לאחר שהבין כי נתפס. "לא אפשרנו לו לברוח, ובעזרת אנשים נוספים שהגיעו הצלחנו להשאיר אותו באזור עד שהמשטרה הגיעה, דבר שלקח כ-40 דקות", הוסיף.

עו"ד בני נהרי, פרקליטו של החשוד מיהר להכחיש את האשמות נגד מרשו. בניסיון לשדר עסקים כרגיל אמר נהרי לכתבים, "החתונה תתקיים כרגיל, הכל בסדר". עוד הוא הוסיף לאחר שנפגש עם מרשו כי הוא משתף פעולה עם חוקריו וכי, "מדובר בבחור רציני, אפילו אפשר להגיד מלח הארץ".

הקצין, ששמו ותמונתו נאסרו לפרסום, נעצר אתמול בחשד שניסה לאנוס צעירה בת 20 על גדות הירקון סמוך לנמל תל אביב. למזלה של הצעירה, עוברי אורח שעברו במקום שמעו אותה צועקת לעזרה. כשניסו לעזור לה, ניסה הקצין לברוח בשחייה. שוטרים שהוזעקו למקום הצליחו לעצור אותו. מחקירת האירוע עולה כי הוא שב ממסיבת רווקים שנערכה לכבודו, לקראת חתונתו בשבוע הבא.

בהכנת הידיעה השתתפו דנה סומברג, ברהנו טגניה ויוסי זילברמן