עשרה ימים לאחר שדמותו של מאבטח הרמטכ"ל החשוד באונס נותרה בערפל, הותר היום לפרסם את זהותו. ארז אפרתי (29) חשוד בניסיון אונס בביצוע מעשה סדום ובגרימת חבלה בכוונה מחמירה בגופה של צעירה בנמל תל אביב.

במהלך הימים הראשונים זהותו של אפרתי נשמרה בסוד על מנת לאפשר לצוותי החקירה לאסוף כמה שיותר עדיויות ממקום האירוע. האזור שבו התרחש האירוע היה הומה אדם. באותו ערב חוקרים, שוטרי יס"מ וניידות משטרה מילאו את אזור שפך הירקון ואחד אחד הובאו למקום עדי ראייה, שתיארו לעיני החוקרים את מה שעיניהם ראו.

ביום חמישי האחרון הובא לזירה אפרתי עצמו, שלמרות שלא הודה, גלל את גרסתו למה שהיה באותו האירוע. עורכת דינו של אפרתי, קרן נהרי, אמרה לחדשות 2 באינטרנט, כי למרות הראיות המפלילות, ממשיך אפרתי לדבוק בגרסתו המקורית, בה הוא טוען כי יש לו "בלק אאוט" של מספר נקודות זמן מאותו הערב ואינו זוכר מה היה.

מי אתה ארז אפרתי?

ארז אפרתי נולד וגדל בעפולה. בתקופה האחרונה הוא התגורר בבצרה, סמוך לביתו של הרוצח אסף גולדרינג. ביום רביעי שעבר היה צפוי אפרתי להתחתן עם בת זוגו, ורד אלי, אך עקב הנסיבות החתונה בוטלה.

בשנים האחרונות שירת אפרתי ביחידה האחראית על אבטחת את הרמטכ"ל, הנמצאת תלת פיקוד אגף מבצעים של צה"ל. במסגרת תפקידו, החשוד בא במגע עם הרמטכ"ל לעיתים תכופות. בהסכמת הצדדים - הוארך מעצרו בחמישה ימים נוספים. ארוסתו אמרה גם הבוקר שהיא ממשיכה לתמוך בו.

עבר של לוחם קרבי

אבטחת הרמטכ"ל לא הייתה התחנה הקרבית הראשונה בחייו של החשוד. אפרתי שירת כלוחם מן המניין ביחידת דובדבן, אליה התגייס בשנת 1998. "הוא היה לוחם כשאר הלוחמים", אמר מקורב לאפרתי ששירת איתו ביחידה. " הוא לא בלט במיוחד- לא לטובה ולא לרעה- לוחם רגיל".

עם שחרורו מהצבא התגייס אפרתי ליחידה לאבטחת אישים של השב"כ, המאבטחת אישים מהעולם הפוליטי, אך לא הצטיין והועבר ליחידה המאבטחת את הרמטכ"ל.

חבריו של אפרתי עדיין מתקשים להאמין שהבחור הסימפטי שהם מכירים אכן חשוד במעשים המיוחסים לו. אחד מחבריו ביקש להדגיש שמרבית מקורביו נמצאים תחת סיווג בטחוני ולכן לא יכולים להתראיין בתקשורת לטובת חברם, אך סיפר שהוא אדם רציני ומסור, שאוהב את בת זוגו וחיכה בקוצר רוח לחתונה.

גם לאחר התאמת הדי.אנ.איי בין הזרע שנמצא על בגדיה של הנאנסת לזרעו של אפרתי, הקפידה בת זוגו להתייצב לצידו ולהגיע לדיוני הארכת המעצר בעניינו. בדיון הקודם, הגדילה בת הזוג לעשות ואף שלחה לו "נשיקות חמות". 

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פרשת האונס בנמל ת"א - סיקור מיוחד:

חבריו של המאבטח: "יהיו הפתעות"

ה-DNA של הקצין החשוד באונס בנמל ת"א תואם לממצאים על גופה

מסדר הזיהוי: המתלוננת לא זיהתה את החשוד

האם הקצין החשוד אנס בעבר?

הקצין וארוסתו החליטו לדחות את החתונה

פרקליטת המתלוננת: "הוא הפך לחיית טרף"

מאבטח של הרמטכ"ל נעצר בחשד לאונס