שעות לאחר שהביאו למנוחות את שתי בנותיהן הקטנות, הגיעו הערב (ה') בני הזוג שמעון ומיכל גרוס לבית החולים שניידר, שם מאושפזים עדיין במצב קשה מאוד ילדיהם מיכאל (5) ויצחק (7), שנפגעו משאיפת חומר הדברה רעיל. "רק התפילות יעזרו, אין שום דבר אחר בעולם כי המצב שלהם קשה מאוד מאוד", אמרה בכניסה לבית החולים האם מיכל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני מרגישה את החיבוקים של עם ישראל ואני מודה לכולם. ראינו את הילדים, המצב שלהם קשה ואנחנו רוצים אותם איתנו", הוסיפה בדמעות. "הבנות כבר אינן, הקדוש ברוך הוא לקח אותן, צדיקות ומתוקות. בעזרת השם, בזכות עם ישראל, הבנים יבריאו וימשיכו לשמוח איתנו. כולנו רוצים חיים והלוואי שכולנו נשתדל לראות טוב בכולם".  

אביגיל ויעל גרוס ז"ל (צילום: באדיבות המשפחה)
האחיות אביגיל ויעל גרוס ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה

"לחזור מלוויה של שתי ילדות ולראות את שני הילדים במצב הזה זה קשה מאוד", אמר הערב אביהם של הילדים, "אבל אנחנו אופטימיים ואנחנו יודעים שהכל מלמעלה ולא שואלים למה. ככה חונכנו ומי שנתן לנו את הילדים גם ייתן לנו את הכוחות להמשיך ולהתמודד עם המצב הזה".

"בכל מקום שאנחנו הולכים יש את האחדות הזאת וזה כל כך מחזק, פשוט אין לי מילים", הוסיף שמעון גרוס. "זה נותן כוח, זה עם נפלא. אתם תראו שבעזרת השם יהיו פה ניסים בקרוב. אני ממש מתחנן שתחזיקו אצבעות ותתפללו איתנו יחד". ההורים ביקשו להתפלל לרפואת הילדים, ואף הוסיפו להם את השמות "חיים" ו"רפאל": חיים מיכאל שלמה בן מיכל ורפאל יצחק אייזק בן מיכל.

רה"מ למשפחת גרוס: "עם ישראל בוכה איתכם"

"העם בוכה איתכם". יעל ואביגיל גרוס (צילום: אורי דייוס, חדשות 24/ באדיבות המשפחה)
"העם בוכה איתכם". יעל ואביגיל גרוס | צילום: אורי דייוס, חדשות 24/ באדיבות המשפחה

מוקדם יותר הערב שוחח ראש הממשלה נתניהו עם שמעון גרוס. "עם ישראל בוכה איתכם ומחבק אתכם", אמר נתניהו. "כולנו מחזקים אתכם בשעה הקשה הזאת".

"אנחנו מבכים את מות יעל ואביגיל ז"ל", המשיך ראש הממשלה, והביע תקווה לשלום הבנים, מיכאל ויצחק, שעדיין מאושפזים במצב קשה בבית החולים שניידר. "אני ורעייתי שרה מוסרים לך ולרעייתך מיכל תנחומים ואהבה".

אסון ההרעלה בירושלים - הסיקור המלא:

רה"מ למשפחת גרוס: "עם ישראל בוכה איתכם"

הלוויית האחיות שנהרגו באסון ההדברה: "אולי לא שמרנו על המתנות האלה"

"איבדנו פיות, התפללו למען הבנים"

אסון הרעל: חשש לחיי האחים - האחיות ייטמנו בצהריים

אביגיל ויעל גרוס מתו מהרעלה: "הלב נקרע"

האחים בסכנת חיים: "רעל שלא פגשנו כמותו"

האחים שנפגעו מהרעלה נלחמים על חייהם: "ליבם נחלש"

המדביר העיד על עצמו: "אני מומחה, גז הפוספין מסוכן וקטלני"

המדביר בחקירה: "התכוונתי לאסוף את החומר ביום אחר"

"שאיפה אחת מהחומר – גזר דין מוות"

הרעלת המשפחה בי-ם: המדביר עוכב לחקירה

 "ההורים בהלם. בכו בכי קורע לב"

משפחה שלמה נפגעה מהרעלה: בת שנה וחצי ואחותה בת ה-4 - מתו