המדביר שביצע את הטיפול בביתם של בני המשפחה שנפגעו מהרעלה בירושלים עוכב לחקירה. גם הוא אושפז בבית החולים, לאחר שנפגע המחומר שבו השתמש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במשטרה חושדים כי ההדברה שבוצעה גרמה למותה של תינוקת בת שנה וחצי ולפגיעות של בני משפחתה. במשטרה אומרים כי המדביר מבולבל, אך אישר כי ההדברה בוצעה אתמול ואמר כי ככל הנראה הותיר חומר זרחני בדירה.

בבית החולים שערי צדק, שאליו פונו ששת בני המשפחה שנפגעו, מציינים שהחומר שבו נעשה שימוש בדירתם הוא ממשפחת החומרים שבהם משתמש גם משטר אסד נגד המורדים. בבית החולים הסבירו שאין נסיוב לחומר הזה וישנו רק טיפול מונע ולכן המצב כה דרמטי בגופם של ילדים.

דליפת גז בי-ם: דיירים פונו (צילום: זיו ביניונסקי)
זירת האירוע, הבוקר | צילום: זיו ביניונסקי

שישה בני משפחה ובהם התינוקת פונו הבוקר מדירה ברחוב השח"ל בשכונת גבעת מרדכי לאחר ששאפו חומר הדברה רעיל שרוסס בדירה.

תינוקת בת שנה וחצי נפטרה והרופאים בבית החולים שערי צדק נאבקים על חייה של אחותה בת ה-4, שמצבה מוגדר קשה מאוד. ארבעת בני המשפחה האחרים - בהם שני ילדים בני 6 ו-3 ושני ההורים נפגעו באורח קל-בינוני ומצבם מוגדר יציב.

שמוליק דיוויד, חובש בכיר במד"א שהגיע ראשון למקום האירוע סיפר: "כשנכנסתי לדירה ראיתי ילדה כבת 4 שוכבת על הרצפה בחדר כשהיא מחוסרת הכרה, ללא נשימה ודופק. התחלנו מיד להעניק לה טיפול רפואי ולבצע בה פעולות החייאה מתקדמות, כשלדירה מגיעים כוחות נוספים של מד"א שהוזנקו למקום".

הרעלת המשפחה בירושלים - הסיקור המלא:

משפחה שלמה נפגעה מהרעלה: תינוקת בת שנה וחצי מתה

"שאיפה אחת מהחומר – גזר דין מוות"

בת שנה וחצי מתה כתוצאה מההרעלה: "ההורים בהלם. בכו בכי קורע לב"