הרעל רוסס בחדר בבית (צילום: פלאש 90)
הורי הילדים במצב נפשי קשה | צילום: פלאש 90

"זו טרגדיה שלא זכורה לנו": ששת בני המשפחה שהורעלו הבוקר (ד') בדירתם שבשכונת גבעת מרדכי בירושלים הובהלו לבית החולים לאחר שמצבם של ארבעת הילדים הלך והידרדר. האחות בת השנה וחצי נפטרה, ושעות לאחר מכן מתה גם אחותה בת ה-4. הרופאים בבית החולים "שערי צדק" לא זוכרים אירוע כה טרגי שקשור בשאיפת חומר רעיל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

סגן מנהל בית החולים "שערי צדק" ד"ר עובדיה שמש סיפר לחדשות 2 Online כי הוריהם של הילדים שנפגעו באורח קל בלבד כתוצאה מחשיפה לחומר הרעיל, נמצאים כל הזמן ליד הילדים. הם שרויים במצב נפשי קשה עקב האירוע ובמיוחד לאחר שקיבלו את הידיעה על מות בנותיהם.

"ההורים בכו בכי קורע לב. הם מתקשים לתקשר ולא מבינים מה קרה. הם לא זזים מהילדים. עובדת סוציאלית מלווה אותם ואנחנו מנסים לתמוך בהם כמה שניתן", סיפר ד"ר שמש.

"אין טיפול נגד החומר הרעיל אליו נחשפו בני המשפחה"

סגן מנהל בית החולים הוסיף וסיפר אודות החומר מסוג פוספין ששאריותיו ככל הנראה הושארו בדירה וגרמו לטרגדיה הנוראה: "החומר הוא חומר הדברה מקובל שיש כלפיו נוהלי בטיחות מחמירים. ההדברה בוצעה שלשום במקום - ככל הנראה על ידי מדביר מוסמך - בתוך חדר מסוים. כבר אמש חשו בני המשפחה בתופעות לוואי שאופייניות להרעלה כמו שלשולים והקאות".

לדבריו, רק הבוקר כשמצבם של בני המשפחה החמיר, הוזעקו למקום גורמי ההצלה. אלא שלחומר מסוג פוספין שאליו נחשפו אין תרופה שסותרת את פעולתו. "אין טיפול תרופתי שניתן להעניק נגדו. אנחנו מטפלים באנשים שנחשפו אליו באמצעות נוזלים וחמצן כדי לעזור לגוף להתייצב. מדובר באותו חומר שבו משתמשים להרעלה בסוריה. נתקלתי בעבר בתופעות של הרעלה, אבל אירוע כה טרגי של משפחה צעירה עם ילדים כה רכים שנפגעו - זה לא קרה לנו".