"העם בוכה איתכם". יעל ואביגיל גרוס (צילום: אורי דייוס, חדשות 24/ באדיבות המשפחה)
"העם בוכה איתכם". יעל ואביגיל גרוס | צילום: אורי דייוס, חדשות 24/ באדיבות המשפחה

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח הערב (ה') עם שמעון גרוס, אביהם של הילדים שנפגעו מחומר ההדברה פוספין, שרוסס בביתם שבירושלים. "עם ישראל בוכה איתכם ומחבק אתכם", אמר נתניהו. "כולנו מחזקים אתכם בשעה הקשה הזאת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אנחנו מבכים את מות יעל ואביגיל ז"ל", המשיך ראש הממשלה, והביע תקווה לשלום הבנים, מיכאל ויצחק, שעדיין מאושפזים במצב קשה בבית החולים שניידר. "אני ורעייתי שרה מוסרים לך ולרעייתך מיכל תנחומים ואהבה".

ביה"ח שניידר: שיפור קל במצב האחים

מוקדם יותר היום, בזמן שהילדות יעל ואביגיל גרוס, בנות שנה וחצי וארבע, הובאו למנוחת עולמים, נרשם שיפור קל במצבם של מיכאל (5) ויצחק (7), שני האחים שנפגעו אף הם מחומר ההדברה הרעיל. הוריהם פנו לציבור וביקשו: "התפללו למענם".

"אתמול בבוקר יצאנו מהבית עם ארבעה ילדים, עם שתי הבנות ושתי הבנים לכיוון שערי צדק", אמר האב שמעון. "כעת אנחנו חוזרים מההלוויה של יעל ואביגיל, הנשמות הטהורות. הן היו ילדות מתוקות, חמודות, אלוקים רצה אותן לידו. אין לנו שאלות. אנחנו אנשים מאמינים. השם נתן, השם לקח".

"אנחנו רק מבקשים מכל מי שיכול, שיתפלל ויחזיק אצבעות לרפואת הבנים ששוכבים במצב לא קל בשניידר", הוסיף בכאב. "שמותיהם חיים מיכאל שלמה בן מיכל ורפאל יצחק אייזק בן מיכל. אנחנו מאמינים שיהיה טוב, בעזרת השם. תפילות ודאי יעזרו ולא ישיבו ריקם".

מבית החולים "שניידר", שאליו הובהלו אמש הילדים כשהם מחוברים למכשיר האקמו שמנטר פעילות לב-ריאה, נמסר כי יש שיפור בפעולת הכליות ובפעילות הכבד של השניים. "אנחנו לא יודעים מה מצב הלב והמצב הנוירולוגי, אבל אני חושבת שיש בזה מגמה חיובית, ואנחנו מטפלים בהם כאילו יש להם פוטנציאל החלמה מהיר", מסרה מנהלת מכון הלב בבית החולים, ד"ר עינת בירק.

לדבריה, הרפואה מכירה מקרים בהם ילדים כבר "יצאו" ממקרים דומים - וכי היו שני מקרים כאלו הזכורים לצוות הרפואי בבית החולים. "באחד מהם הילד החלים לגמרי וללא נזק בכלל", הוסיפה ד"ר בירק.

אסון ההרעלה בירושלים - הסיקור המלא:

הלוויית האחיות שנהרגו באסון ההדברה: "אולי לא שמרנו על המתנות האלה"

"איבדנו פיות, התפללו למען הבנים"

אסון הרעל: חשש לחיי האחים - האחיות ייטמנו בצהריים

אביגיל ויעל גרוס מתו מהרעלה: "הלב נקרע"

האחים בסכנת חיים: "רעל שלא פגשנו כמותו"

האחים שנפגעו מהרעלה נלחמים על חייהם: "ליבם נחלש"

המדביר העיד על עצמו: "אני מומחה, גז הפוספין מסוכן וקטלני"

קרוב משפחה: "הילדים נבדקו אתמול"

המדביר בחקירה: "התכוונתי לאסוף את החומר ביום אחר"

"שאיפה אחת מהחומר – גזר דין מוות"

הרעלת המשפחה בי-ם: המדביר עוכב לחקירה

 "ההורים בהלם. בכו בכי קורע לב"

משפחה שלמה נפגעה מהרעלה: בת שנה וחצי ואחותה בת ה-4 - מתו