חודש הספר העברי החל השבוע בכל רחבי הארץ ובין כל הספרים הרבים היה ספר אחד שעלה לאחרונה על המדפים ועורר עניין מיוחד. זה לאו דווקא בגלל הסיפור המדהים, הכתיבה הספרותית יוצאת הדופן או כי מדובר ברב מכר. הסיבה: הסופר הוא לא אחר מאשר - החשוד דודו טופז.

ספר הילדים החדש, "חלומות פז", שנכתב על ידי החשוד בתקיפות חמורות יצא לאור לפני כשלושה שבועות בעיתוי די אומלל נוכח העובדה כי הוא מנסה להנחיל ערכים לדור הצעיר, דבר, המנוגד למעשיו הפליליים לכאורה של הבדרן הסורר.

בעקבות האירועים בהם נחשד טופז, מעורר הספר מחלוקת, ויש הורים שלא ירכשו אותן לילדיהם. "הספר הוא יחסית חדש ועדיין נקנה", סיפרה אתמול לחדשות 2 באינטרנט עירית מאיר, מנהלת חנות ספרים. "יש הורים שלא יקנו אותו, יש דיון בנוגע לספר ואנשים מדברים על זה. אני מוכרת אותו, אבל הורדתי אותו מהתצוגה, זה קצת בעייתי לשים את הספר הזה בפרונט, קשה לי לעודד ספר כזה".

"לא אקנה ספר כזה לילדיי"

אין תמונה
ספר הילדים החדש של טופז

לנעמה ויצמן, קוראת מסורה, קצת קשה עם ההתעסקות הנמשכת בטופז וספרו, "נמאס לי מהסיפור של דודו טופז ובשבוע הספר העברי תתעסקו במאיר שליו ודוד גרוסמן, אל תתעסקו בדודו טופז".

יוהר כהן הצהיר כי לא היה קונה ספר כזה לילדיו בעיקר עקב הערכים של המחבר, "אם אולמרט והירשזון היו כותבים ספר על מה שהם עשו גם היית קונה את הספר?".

רוני ברסאנו דווקא נותן לספר הזדמנות. "אני לא חושב שצריך לשפוט לפי מה שקרה, כרגע זה לא מוסרי יש לו גם היסטוריה שבה הוא העביר מסרים חיוביים לילדים, כמו התוכנית שלו 'דודו מספר לגולו', צריכים להתייחס אליו כמו בן אדם בתור סופר , סופר, וזה הכל". 

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?

מגישי וכתבי חברת החדשות ממליצים על ספרים:

הספר שלי: יונית לוי ממליצה

הספר שלי: דני דויטש ממליץ

הספר שלי: דני קושמרו ממליץ

הספר שלי: עודד בן עמי

 טופז נעצר - סיקור מיוחד:

מיוחד: חתונתם של טופז וחן

גרושתו של טופז דליה: זה לא אנושי

תיעוד מיוחד: כך הופללו תוקפי שירה מרגלית

חוליית התוקפים ירדה למחתרת

טופז לכתבתנו: תיזהרי שלא תסתבכי

מכתב ההתאבדות: "קצתי בחיי"

שוחרר וקילל את העיתונאים

טופז כתב לאבי ניר: "אתה עומד למות"

רשימת החיסול של טופז כללה את צביקה הדר, ארז טל ואברי גלעד