ביום שני 25 במאי בערב התחילו השמועות להתעופף באוויר. קשה לדעת בוודאות מה היה מקור השמועה: האם המשטרה ביקשה להפיץ אותה כחלק מטקטיקת החקירה, או שגורמים שהיו בסוד העניינים לא יכלו יותר להתאפק, אבל היא הייתה כמעט דמיונית.

מי שעומד מאחורי תקיפת מנכל קשת, אבי ניר, הסוכן בעז בן ציון, והמשנה למנכ"ל רשת, שירה מרגלית, הוא דודו טופז. רבים מבין אלה ששמעו את השמועה ההיא באותו לילה הטילו בה ספק. היו להם סיבות מצוינות לעשות את זה. הם העריכו שאולי יריביו של טופז מנסים להכפיש את שמו.

הודעה מדודו טופז (צילום: חדשות2)
ההודעה המאיימת | צילום: חדשות2

בשעות הבוקר מגיעים דיווחים ראשוניים על פריצת דרך בחקירת הפרשה. איש לא יודע לומר בוודאות מה גרם להתקדמות, והאם העניין קשור בשמועה העמומה על הראשון בבידור.

השיחה נחשפת: "את יודעת שאני לא טיפש"

קצת אחרי תשע בבוקר אנחנו מחייגים אל טופז. הוא לא רוצה לדבר בהתחלה ואומר שהוא בדרכים. "אני בדיוק... בסיור... מחפש דירה. אנחנו בדיוק ליד הבית של אבי ניר", הוא מספר לנו.

כשנשאל מה דעתו על התקיפות שבוצעו לאחרונה, אומר טופז: "אתה יכול להגיד שזה אומן מתוסכל, אתה יכול להגיד שזה עיתונאי, שזה מישהו שלא קיבל את הגמול על הכסף שלו... זה מטורף קצת, לא?".

דודו טופז מעשן סיגריה (צילום: חדשות2)
דודו טופז. מאיים | צילום: חדשות2

בהמשך גם קצת חשף פרטים על שאיפותיו המקצועיות. "רציתי לדבר עם שירה", הוא מספר באוזנינו. "בינתיים היא נפצעה... עם אבי ניר הייתי צריך להיפגש למחרת... אל תצחקי איתי על שטויות כאלה".

כמה דקות חולפות וטופז מטלפן אלינו. פעמיים הוא מחייג ומנתק את השיחה. אחר כך הוא משאיר לנו הודעת SMS קצרה. "דנה, זה לא היה תחקיר", כתב טופז בהודעה. "זה נשמע יותר כמו חקירה משטרתית. את יודעת שאני לא טיפש, נכון? תיזהרי שמתוך רצון להשיג סקופים לא תסתבכי...".

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2? 

פרשת טופז והתקיפות - סיקור מיוחד:

מכתב ההתאבדות: "קצתי בחיי"

שוחרר וקילל את העיתונאים

טופז כתב לאבי ניר: "אתה עומד למות"

רשימת החיסול של טופז כללה אנשי טלוויזיה בכירים

דודו טופז ניסה להתאבד בתא המעצר

העצירים באבו כביר מלגלגים: "טופז נשבר מהר"

בלעדי: טופז מדבר לראשונה מאז ההודאה