בזה אחר זה הגיעו היום למשטרת מרחב ירקון אנשי הטלוויזיה שלפי החשד, דודו טופז תיכנן לתקוף. צביקה הדר, דודו טופז ואברי גלעד היו חלק מ"רשימת החיסול" של הבדרן, על פי החשדות, והם נקראו היום בזה אחר זה משטרה כדי למסור עדות בפרשה.

טופז אסף מודיעין על הבתים של ארז טל וצביקה הדר

במשטרה סיפרו כי טופז 'החליט לקחת את מקומו כמלך הרייטינג' בחזרה. הוא רצה להפוך לשופט ב'כוכב נולד', וכשנענה בשלילה – החליט לנקום בצביקה הדר. באשר לאברי גלעד וארז טל – הם לקחו את מקומו בטלוויזיה, וטופז החליט לנקום גם בהם.

ככל שהחקירה מתקדמת, מתבררים מימדי עבודת המודיעין המדוייקת שביצע טופז לקראת התקיפות. היום אנו מדווחים לראשונה כי במחשבו של טופז נמצאו תמונות של בתיהם של ארז טל וצביקה הדר, כולל חצים של פתחי כניסה ויציאה לבית.

טופז כתב לאבי ניר: "אתה הולך למות"

גילוי נוסף שאנו מביאים היום, הוא כי לאחר תקיפתו של אבי ניר, נשלחו אליו שורה ארוכה של מכתבי איום אנונימיים. באחד מהם נדרש מניר לשלם כופר של מיליון שקל תמורת בטחונו האישי, ובאחרון בין המכתבים אף נכתב באופן מפורש "אתה הולך למות". כל המכתבים הועברו למשטרה מיד לאחר קבלתם, ובימים האחרונים טופז הודה גם בכך שהוא העומד מאחורי מכתבי האיום הללו.

ראשון הגיע למשטרת מרחב ירקון היום השחקן ואיש הטלוויזיה צביקה הדר, שנכנס לתחנה ואמר לכתב חדשות 2 באינטרנט כי הוא אינו יודע מדוע הגיע: "באתי כי הזמינו אותי". כשיצא, שינה את גירסתו וטען: "הגעתי לכאן כדי להגיש תלונה על האוטו שלי שנגנב. אני יודע שנפלתי לכם בזמן טוב, אבל אין לי קשר לסיפור שאתם מחפשים".

אחריו הגיע לחקירה איש הטלוויזיה ארז טל. כשנשאל מדוע הוא מגיע לתחנה, אמר "גם אם הייתי יודע לא הייתי אומר לכם". לאחר כשעה יצא שוב ארז טל לעיתונאים ומסר: "נשאלתי שאלות, עניתי תשובות. אין לי שום סכסוך עם דודו טופז".

אברי גלעד: "אני שמח שהפרצוף שלי בחתיכה אחת"

אברי גלעד, אחד מהאנשים שהיו על הכוונת של טופז (צילום: חדשות 2)
אברי גלעד מגיע למשטרה, היום | צילום: חדשות 2

אברי גלעד הוא היחיד שהסכים להתייחס באריכות לפרשה. "סכסוך שלי עם טופז?", אמר גלעד לחדשות 2, "אולי אמרתי לו שלום לא יפה פעם במסדרונות של 'רשת'. לא יודע למה יש לו סיבה לפגוע במישהו בכלל. הוא בן אדם עם בעיה קשה שלא טופלה והוא מנסה לפגוע בכל מי שנקרה על דרכו".

"חוץ מחמלה ופליאה, אני מרחם על מצבו, על זה ששנים הוא זועק לעזרה ולא מקבל אותה. הוא אדם מאוד אומלל", הוסיף גלעד, "אני חושב שמה שהוא עשה זה איום ונורא, ואני שמח שהפרצוף שלי בחתיכה אחת - למרות שפירוק והרכבה בטח היה עוזר לו".

בסיום החקירה יצא גלעד, ומסר לעיתונאים: "ההרגשה - כמו שנכנסתי, ככה יצאתי. האיש בצרה גדולה, איכשהו זה הגיע לחיי למרות שזה לא באמת קשור אלי".

פרשת טופז והתקיפות - סיקור מיוחד:

 רשימת החיסול של טופז כללה אנשי טלוויזיה בכירים

דודו טופז ניסה להתאבד בתא המעצר

העצירים באבו כביר מלגלגים: "טופז נשבר מהר"

בלעדי: טופז מדבר לראשונה מאז ההודאה

הסרט הגנוז על טופז נראה היום אחרת