מבית החולים - בחזרה לבית המעצר: הבדרן דודו טופז עזב בשעות הצהריים את בית החולים "וולפסון" בו אושפז אתמול לאחר שניסה להתאבד בתאו. משם, נלקח על ידי השוטרים להמשך חקירת המשטרה. "הזונות הגיעו", אמר לעיתונאים שניגשו אליו.

הבוקר סיפרו אחיות וסניטרים בבית החולים לחדשות 2 באינטרנט כי "דודו נראה עצוב מאוד ומכונס בעצמו, כשהוא קורא את הכתבות עליו בעיתונים".  הצוות הרפואי מספר כי מצב רוחו של טופז ירוד. "הוא מבואס וחוזר ואומר אני לא מאמין שזה קורה לי", סיפר אחד הסניטרים. "טופז קורא את עיתונים בהם הכתבות על עצמו. הוא יושב מקופל ואומר שהוא עצוב".

אחת האחיות מספרת: "הוא מאוד נחמד, חוץ מזה שמסביבו יש שמירה של השב"ס, הוא כמו כל חולה רגיל. הוא איש נחמד מאוד, והוא אפילו מחייך לפעמים, אבל רואים שמשהו רע עובר עליו".

במהלך היום הגיעה לבית החולים ורדה, מעריצה של טופז שהביאה לו פנקס עם הקדשה וספר תהילים. "אני מכירה את דודו מהטלוויזיה. אהבתי אותו מאוד, אני לא יודעת מה יהיה איתו עכשיו ואני מקווה שהוא יהיה בסדר".

גם אחיו של טופז מיקי גולדנברג הגיע למקום והביא לו מוצרי מזון ושתייה אך לא הסכים לשוחח עם אנשי התקשורת במקום. סניגורו של טופז עו"ד ציון אמיר נפגש איתו לצורך מתן יעוץ משפטי.

טופז צפוי לצאת מבית החולים בשעות הקרובות להמשך חקירתו במשטרה. בסוף השבוע, ככל הנראה לא ישהה בבית החולים ויוחזר לתא המעצר.

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2? 

 תקיפת סמנכ"ל רשת תועדה במצלמות אבטחה

ביום רביעי ה-20 במאי, סביב השעה שמונה בערב. שירה מרגלית, המשנה למנכ"ל רשת, הותקפה בסמוך לביתה. היום אנחנו כבר יודעים כי מי שהזמין את התקיפה - על פי הודאתו - הוא לא אחר מאשר טופז. עכשיו גם נחשפות תמונות ממצלמות אבטחה, שמראות כמה רגעים קצרים מהאירוע הקשה.

בתמונות הראשונות ניתן לראות את הג'יפ של שירה מרגלית בשעה שהיא חוזרת לביתה. התקיפה עצמה - שלא תועדה - התרחשה שניות ספורות בלבד אחרי שצולמו התמונות.

המצלמות חשפו גם את סוף האירוע האלים: דקות בודדות אחרי הגעתה של מרגלית לביתה, נראה רכב שחור נוסע במהירות על הכביש. רכב ההונדה השחור הוא זה ששימש את תוקפיה של מרגלית, שנמלטו מהמקום לאחר שביצעו את אשר ביצעו.

טופז אסף מודיעין על הבתים של ארז טל וצביקה הדר

במשטרה סיפרו אתמול לחדשות 2 כי טופז 'החליט לקחת את מקומו כמלך הרייטינג' בחזרה. הוא רצה להפוך לשופט ב'כוכב נולד', וכשנענה בשלילה – החליט לנקום בצביקה הדר. באשר לאברי גלעד וארז טל – הם לקחו את מקומו בטלוויזיה, וטופז החליט לנקום גם בהם.

ככל שהחקירה מתקדמת, מתבררים מימדי עבודת המודיעין המדוייקת שביצע טופז לקראת התקיפות. היום דיווחנו לראשונה כי במחשבו של טופז נמצאו תמונות של בתיהם של ארז טל וצביקה הדר, כולל חצים של פתחי כניסה ויציאה לבית.

טופז כתב לאבי ניר: "אתה הולך למות"

גילוי נוסף שחשפנו היום, הוא כי לאחר תקיפתו של אבי ניר, נשלחו אליו שורה ארוכה של מכתבי איום אנונימיים. באחד מהם נדרש מניר לשלם כופר של מיליון שקל תמורת בטחונו האישי, ובאחרון בין המכתבים אף נכתב באופן מפורש "אתה הולך למות". כל המכתבים הועברו למשטרה מיד לאחר קבלתם, ובימים האחרונים טופז הודה גם בכך שהוא העומד מאחורי מכתבי האיום הללו.

ראשון הגיע למשטרת מרחב ירקון היום השחקן ואיש הטלוויזיה צביקה הדר, שנכנס לתחנה ואמר לכתב חדשות 2 באינטרנט כי הוא אינו יודע מדוע הגיע: "באתי כי הזמינו אותי". כשיצא, שינה את גירסתו וטען: "הגעתי לכאן כדי להגיש תלונה על האוטו שלי שנגנב. אני יודע שנפלתי לכם בזמן טוב, אבל אין לי קשר לסיפור שאתם מחפשים".

אחריו הגיע לחקירה איש הטלוויזיה ארז טל. כשנשאל מדוע הוא מגיע לתחנה, אמר "גם אם הייתי יודע לא הייתי אומר לכם". לאחר כשעה יצא שוב ארז טל לעיתונאים ומסר: "נשאלתי שאלות, עניתי תשובות. אין לי שום סכסוך עם דודו טופז".

אברי גלעד: "אני שמח שהפרצוף שלי בחתיכה אחת"

אברי גלעד (צילום: חדשות 2)
אברי גלעד בצאתו מהמשטרה, אתמול | צילום: חדשות 2

אברי גלעד הוא היחיד שהסכים להתייחס באריכות לפרשה. "סכסוך שלי עם טופז?", אמר גלעד לחדשות 2, "אולי אמרתי לו שלום לא יפה פעם במסדרונות של 'רשת'. לא יודע למה יש לו סיבה לפגוע במישהו בכלל. הוא בן אדם עם בעיה קשה שלא טופלה והוא מנסה לפגוע בכל מי שנקרה על דרכו".

"חוץ מחמלה ופליאה, אני מרחם על מצבו, על זה ששנים הוא זועק לעזרה ולא מקבל אותה. הוא אדם מאוד אומלל", הוסיף גלעד, "אני חושב שמה שהוא עשה זה איום ונורא, ואני שמח שהפרצוף שלי בחתיכה אחת - למרות שפירוק והרכבה בטח היה עוזר לו".

בסיום החקירה יצא גלעד, ומסר לעיתונאים: "ההרגשה - כמו שנכנסתי, ככה יצאתי. האיש בצרה גדולה, איכשהו זה הגיע לחיי למרות שזה לא באמת קשור אלי".

פרשת טופז והתקיפות - סיקור מיוחד:

טופז כתב לאבי ניר: "אתה עומד למות"

רשימת החיסול של טופז כללה אנשי טלוויזיה בכירים

דודו טופז ניסה להתאבד בתא המעצר

העצירים באבו כביר מלגלגים: "טופז נשבר מהר"

בלעדי: טופז מדבר לראשונה מאז ההודאה