זה קרה ביום רביעי ה-20 במאי, סביב השעה שמונה בערב. שירה מרגלית, המשנה למנכ"ל רשת, הותקפה בסמוך לביתה. היום אנחנו כבר יודעים כי מי שהזמין את התקיפה - על פי הודאתו - הוא לא אחר מאשר דודו טופז. עכשיו גם נחשפות תמונות ממצלמות אבטחה, שמראות כמה רגעים קצרים מהאירוע הקשה.

בתמונות הראשונות ניתן לראות את הג'יפ של שירה מרגלית בשעה שהיא חוזרת לביתה. התקיפה עצמה - שלא תועדה - התרחשה שניות ספורות בלבד אחרי שצולמו התמונות.

המצלמות חשפו גם את סוף האירוע האלים: דקות בודדות אחרי הגעתה של מרגלית לביתה, נראה רכב שחור נוסע במהירות על הכביש. רכב ההונדה השחור הוא זה ששימש את תוקפיה של מרגלית, שנמלטו מהמקום לאחר שביצעו את אשר ביצעו.

חקירת האירוע חשפה את מה שאירע באותו ערב: האירוע קרה בכניסה לביתה של מרגלית שבצפון תל אביב. שני גברים יצאו ממכוניתם ותקפו את מרגלית. ילדה הקטן בן ה-7 ראה בעיניו את אמו בשעה שהיא מותקפת. למזלה, בן זוגה שמע רעש, יצא מהבית, התעמת עם התוקפים והבריח אותם. התוקפים הספיקו לרסס את בן הזוג בגז מדמיע - ונמלטו.

כתוצאה מהתקיפה, מרגלית נפצעה באורח קל עד בינוני תוך שהיא סובלת משברים בעצמות הפנים, ארובת העין ואפה. ייתכן והפגיעה הייתה קשה עוד יותר אם בן זוגה לא היה שומע את המתרחש.

טופז אסף מודיעין על הבתים של ארז טל וצביקה הדר

במשטרה סיפרו היום לחדשות 2 כי טופז 'החליט לקחת את מקומו כמלך הרייטינג' בחזרה. הוא רצה להפוך לשופט ב'כוכב נולד', וכשנענה בשלילה – החליט לנקום בצביקה הדר. באשר לאברי גלעד וארז טל – הם לקחו את מקומו בטלוויזיה, וטופז החליט לנקום גם בהם.

ככל שהחקירה מתקדמת, מתבררים מימדי עבודת המודיעין המדוייקת שביצע טופז לקראת התקיפות. היום דיווחנו לראשונה כי במחשבו של טופז נמצאו תמונות של בתיהם של ארז טל וצביקה הדר, כולל חצים של פתחי כניסה ויציאה לבית.

טופז כתב לאבי ניר: "אתה הולך למות"

אברי גלעד, אחד מהאנשים שהיו על הכוונת של טופז (צילום: חדשות 2)
אברי גלעד, היום בתחנת המשטרה | צילום: חדשות 2

גילוי נוסף שחשפנו היום, הוא כי לאחר תקיפתו של אבי ניר, נשלחו אליו שורה ארוכה של מכתבי איום אנונימיים. באחד מהם נדרש מניר לשלם כופר של מיליון שקל תמורת בטחונו האישי, ובאחרון בין המכתבים אף נכתב באופן מפורש "אתה הולך למות". כל המכתבים הועברו למשטרה מיד לאחר קבלתם, ובימים האחרונים טופז הודה גם בכך שהוא העומד מאחורי מכתבי האיום הללו.

ראשון הגיע למשטרת מרחב ירקון היום השחקן ואיש הטלוויזיה צביקה הדר, שנכנס לתחנה ואמר לכתב חדשות 2 באינטרנט כי הוא אינו יודע מדוע הגיע: "באתי כי הזמינו אותי". כשיצא, שינה את גירסתו וטען: "הגעתי לכאן כדי להגיש תלונה על האוטו שלי שנגנב. אני יודע שנפלתי לכם בזמן טוב, אבל אין לי קשר לסיפור שאתם מחפשים".

אחריו הגיע לחקירה איש הטלוויזיה ארז טל. כשנשאל מדוע הוא מגיע לתחנה, אמר "גם אם הייתי יודע לא הייתי אומר לכם". לאחר כשעה יצא שוב ארז טל לעיתונאים ומסר: "נשאלתי שאלות, עניתי תשובות. אין לי שום סכסוך עם דודו טופז".

אברי גלעד: "אני שמח שהפרצוף שלי בחתיכה אחת"

דודו טופז מובהל לבית החולים (צילום: חדשות 2)
טופז מועבר לאישפוז לאחר ניסיון ההתאבדות | צילום: חדשות 2

אברי גלעד הוא היחיד שהסכים להתייחס באריכות לפרשה. "סכסוך שלי עם טופז?", אמר גלעד לחדשות 2, "אולי אמרתי לו שלום לא יפה פעם במסדרונות של 'רשת'. לא יודע למה יש לו סיבה לפגוע במישהו בכלל. הוא בן אדם עם בעיה קשה שלא טופלה והוא מנסה לפגוע בכל מי שנקרה על דרכו".

"חוץ מחמלה ופליאה, אני מרחם על מצבו, על זה ששנים הוא זועק לעזרה ולא מקבל אותה. הוא אדם מאוד אומלל", הוסיף גלעד, "אני חושב שמה שהוא עשה זה איום ונורא, ואני שמח שהפרצוף שלי בחתיכה אחת - למרות שפירוק והרכבה בטח היה עוזר לו".

בסיום החקירה יצא גלעד, ומסר לעיתונאים: "ההרגשה - כמו שנכנסתי, ככה יצאתי. האיש בצרה גדולה, איכשהו זה הגיע לחיי למרות שזה לא באמת קשור אלי".

פרשת טופז והתקיפות - סיקור מיוחד:

טופז כתב לאבי ניר: "אתה עומד למות"

רשימת החיסול של טופז כללה אנשי טלוויזיה בכירים

דודו טופז ניסה להתאבד בתא המעצר

העצירים באבו כביר מלגלגים: "טופז נשבר מהר"

בלעדי: טופז מדבר לראשונה מאז ההודאה