חמושי חמאס (צילום: רויטרס, חדשות)
בחמאס מתגרים בישראל | צילום: רויטרס, חדשות

בארגון החמאס מגיבים לפרשת היעלמות הנערים סמוך לחברון, ומתגרים בישראל ובכוחות הביטחון שעסוקים בחיפושים אחריהם: דובר הארגון, פאוזי ברהום, התייחס היום (שבת) לאירוע ושיבח את מבצעי הפעולה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"המבצעים הם גיבורים. ישראל משקרת כשהיא טוענת שקיים שיתוף פעולה ביטחוני בינה לבין הממשל הפלסטיני לאיתור מבצעי הפעולה", הדגיש דובר ארגון הטרור, שלא ברור אם הוא זה שעומד מאחורי הפעולה שחושדים כי היא פעולת חטיפה.

מוקדם יותר היום, ונראה כי ללא קשר לפרשת הנעדרים, תקף חיל האוויר עמדות של חמאס ומחסני נשק בדרום רצועת עזה. מדובר צה"ל נמסר כי זוהו פגיעות מדויקות במטרות וכי התקיפה בוצעה כתגובה לירי הרקטות הלילה לעבר המועצה האזורית שער הנגב. "צה"ל לא יסבול ניסיונות פגיעה באזרחי מדינת ישראל ובחיילי צה"ל ויפעל כנגד כל גורם אשר מפעיל טרור נגד מדינת ישראל", נכתב בהודעת דובר צה"ל.

"הנחת העבודה היא שהנערים חיים"

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון, התייחס היום לראשונה להיעדרות שלושת הנערים ואמר כי הנחת העבודה של מערכת הביטחון היא כי השלושה הנם בחיים - וכי החיפושים אחריהם נמשכים במלוא המרץ.

"אני מקווה שהמאמץ הזה יביא אותנו כמה שיותר מהר אל הנעדרים כדי לחלצם בחיים", אמר יעלון, "הנחת העבודה שלנו היא שהם חיים - כל עוד אנחנו לא יודעים אחרת". שר הביטחון הביע תקווה שהמאמץ "יביא אותנו כמה שיותר מהר אל הנעדרים כדי לחלצם בחיים".

לדברי יעלון, "אנו נמצאים בעיצומו של מאמץ מודיעיני ומבצעי. לא מעט כוחות הוקפצו הנה לגזרת יו"ש, בדגש על אזור חברון. הכוחות מבצעים סריקות ומעצרים, חלקם בוצעו במהלך הלילה. כל המערכת הביטחונית בקשר הדוק, ראש הממשלה מבצע הערכות מצב באופן ישיר או בשיחות ועידה. המאמץ הוא של כל זרועות הביטחון במאמץ להביא לחילוץ הנערים הנעדרים מוקדם ככל האפשר".

שר הביטחון הוסיף כי ב-2013 סוכלו למעלה מ-30 ניסיונות חטיפה וכי במהלך השנה הנוכחית סוכלו 14 פעולות כאלה: "כנראה שהאירוע הזה עבר לנו מתחת למכ"ם, אבל לא נשקוט עד שנשחרר את הנערים - ועד שלא נשים את היד על המחבלים שאחראים לפעולה הזו".

סיקור מיוחד - חשש לחטיפת נערים ביהודה ושומרון:

שר הביטחון: "הנחת העבודה היא שהנערים בחיים"

גורם ביטחוני בכיר: התפתחות בחקירת הנערים הנעדרים

החיפושים אחר הנערים הנעדרים: 16 נעצרו במצוד באזור חברון

מנחשון וקסמן ועד גלעד שליט: החטיפות שנחרטו בזיכרון הלאומי

אביו של הנער שניצל: "שלומו טוב"

הרשות הפלסטינית: "נסייע לישראל בחיפושים אחר הנערים"

חשש כבד: שלושה נערים נחטפו

מקורבים: המשפחה מחוזקת ומאמינה מאוד

נתניהו למשפחות: נעשה את כל המאמצים להחזירם

הרשתות הוצפו בשמועות על מבצע חילוץ

תפילות וזעם: התגובות במערכת הפוליטית

חמאס: להקשות על חיפושי הנעדרים

משפחות הנעדרים: "התפללו לשלומם"

גורם ביטחוני מעריך: "מדובר בפיגוע מיקוח, מחכים למסר מהחוטפים"