כ-48 שעות מאז תחילת אירוע היעלמותם של שלושת הנערים: אייל יפרח בן 19 מאלעד, גיל-עד שאער בן 16 מהיישוב טלמון ונפתלי פרנקל בן 16, מנוף איילון, מתייחס הערב (שבת) לראשונה גורם בהנהגת חמאס להתפתחויות ואומר: "אנחנו לא יודעים מה קורה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 Online

חמדאן אמר כי העובדה שיש כזאת פעילות רחבה של צה"ל לא מלמדת מה קורה בשטח. הוא הציג בקשה לפלגים הפלסטינים ואמר כי אם יתברר שפלג מסויים אחראי לחטיפה, אז המיקוח מול ישראל צריך להיעשות באופן קולקטיבי לכל הפלגים.

שלושת הנערים (צילום: חדשות 2)
כוחות גדולים מאוד פועלים בשטח | צילום: חדשות 2

ראש הממשלה בנימין נתניהו יישא הערב דברים בפעם הראשונה מאז החל המשבר. נתניהו יבקר בחמ"ל השב"כ ולאחר מכן יקיים התייעצות עם ראשי מערכת הביטחון, שבסיומה ייתן הצהרה לתקשורת - בסביבות 20:45. אחר כך הוא יכנס את הקבינט המדיני- ביטחוני לדיון.

כל חטיבת הצנחנים הוקפצה

בינתיים, ממשיכים כוחות גדולים מאוד של צה"ל בפעילות נרחבת הכוללת סריקות ומעצרים. כל חטיבת הצנחנים הוקפצה לגזרת חטמ"ר יהודה וגם כוחות מהנח"ל - וזאת בנוסף לכוחות שפועלים בשטח מאתמול. בסך הכל פועלים באזור כ-1,500 חיילים. גורם צבאי בכיר אמר הערב כי במערכת הביטחון מתרכזים בשלב הזה במאמצים מודיעיניים ולא ברור כמה זמן יימשך האירוע.

החיפוש אחר הנערים באזור חברון (צילום: רויטרס)
המאמץ מתמקד במישור המודיעיני | צילום: רויטרס

המשטרה ביצעה הערכת מצב בנוגע להמשך היערכותה ותפעל החל משעות הערב במתכונת מתוגברת, וממחר במתכונת פעילות מיוחדת - פע"מ ג'. במקביל, נמשכים המאמצים לאסוף ולנתח ממצאים מהזירה והרכב שנמצא.

קצינים בדרגת ניצב משנה ימשיכו להיות מוצבים בבתי משפחות החטופים כאנשי קשר לכל דבר ועניין. על הכתבים והצלמים לבצע את עבודתם מבלי לפגוע ברגשות משפחות החטופים ובפרטיותם.

"חמאס ביו"ש ישלם מחיר כבד מאוד" (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)
יעלון: ההערכה היא שהנערים בחיים | צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

"רוצים אותך ואת חבריך בבית בריאים בקרוב"

מוקדם יותר היום הותרו לפרסום שמותיהם של שלושת הנערים, שנעדרים מאז ליל חמישי וקיים חשש ממשי כי נחטפו אחרי שעלו לטרמפ סמוך לישיבה "מקור חיים" בגוש עציון. הנערים הם: נפתלי פרנקל, בן 16 מהישוב נוף איילון, גיל-עד שאער, בן 16 מהיישוב טלמון ואייל יפרח, בן 19 מאלעד.

נפתלי וגיל-עד למדו ביחד בישיבת "מקור חיים". שלשום הם עוד היו שם עד שעה מאוחרת. נפתלי הוא השני מבין 7 אחים. הוא לא גר בבית, ולכן המשפחה לא ידעה על דבר עד שהגיעה השיחה מכוחות הביטחון. אייל יפרח הוא הבן הבכור בין 6 אחים, תלמיד הישיבה הגבוהה "שבי חברון".

אין תמונה
דודתו של גיל-עד כתבה בפייסבוק

כבר בשעות הבוקר אתמול, הופץ מסרון לכל התושבים בטלמון בניסיון להבין האם גיל-עד שער ישן אצל אחת המשפחות. לגיל-עד מחכות בבית עוד 5 אחיות. לכל אורך היום התקיימו שם תפילות, וההורים הסתגרו בביתם. מחוץ לבית המשפחה התקבצו אתמול עשרות תומכים. כל אחד ביקש להציע נחמה ולהתפלל עבורם.

דודתו של גיל-עד, המתגוררת בחו"ל, פרסמה סטטוס בפייסבוק שבו כתבה: "גיל-עדוש, אנחנו רוצים אותך ואת חבריך בבית בריאים בקרוב, השם ישמור עליכם".

המבצע לאיתור שלושת בני הישיבה הנעדרים נמשך כבר שעות ארוכות ובמסגרתו עצרו כוחות הביטחון יותר מ-20 פלסטינים בחברון ובכפרים שסביב לה - בעיקר בכפר דורה, בחשד למעורבות באירוע.

בין העצורים גם שני אסירים ביטחוניים ששוחררו באחת העסקאות האחרונות, ושבודקים קשר אפשרי שלהם לאירוע. כוחות צה"ל באזור פועלים ללקט נתוני מודיעין, פורצים לבתים של פלסטינים בחברון ובכפרים באזור ומתשאלים תושבים.

הרכב שבו לפי החשד נחטפו הנערים (צילום: רויטרס)
הרכב שבו לפי החשד נחטפו הנערים | צילום: רויטרס

בנוסף, נעשה הניסיון להשיג תיעוד של מצלמות האבטחה בעיר, על מנת לדלות מידע על המכונית שנמצאה שרופה, בה על פי אחד התסריטים, ייתכן והובלו הנערים שנחטפו. כוחות צבא ומשטרה פרושים בצירים המרכזיים בחברון וסביב לה וממשיכים במאמצי החיפושים, שמתרחבים גם אל מעבר לנפת חברון, לאזורים נוספים ביהודה ושומרון.

בהכנת הידיעה השתתפו: אהוד יערי, ניר דבורי, אוהד חמו, ליאור פרידמן ויוסי זילברמן

סיקור מיוחד - חשש לחטיפת נערים ביהודה ושומרון:

אייל, נפתלי וגיל-עד נעדרים: "מתפללים לשלומם"

שר הביטחון: "הנחת העבודה היא שהנערים בחיים"

גורם ביטחוני בכיר: התפתחות בחקירת הנערים הנעדרים

החיפושים אחר הנערים הנעדרים: 16 נעצרו במצוד באזור חברון

מנחשון וקסמן ועד גלעד שליט: החטיפות שנחרטו בזיכרון הלאומי

אביו של הנער שניצל: "שלומו טוב"

הרשות הפלסטינית: "נסייע לישראל בחיפושים אחר הנערים"

חשש כבד: שלושה נערים נחטפו

מקורבים: המשפחה מחוזקת ומאמינה מאוד

נתניהו למשפחות: נעשה את כל המאמצים להחזירם

הרשתות הוצפו בשמועות על מבצע חילוץ

תפילות וזעם: התגובות במערכת הפוליטית

חמאס: להקשות על חיפושי הנעדרים

משפחות הנעדרים: "התפללו לשלומם"

גורם ביטחוני מעריך: "מדובר בפיגוע מיקוח, מחכים למסר מהחוטפים"