שר האוצר לשעבר אברהם הירשזון החל הבוקר לרצות את עונשו בכלא חרמון - שם צפוי להעביר את חמש השנים וחמשת החודשים הקרובים. הירשזון הורשה בגניבה, מרמה, רישום כוזב וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. על הירשזון נגזר גם קנס כספי בסך 450 אלף שקלים.

תחילה עובר השר לשעבר הליך מיון לקליטתו בכלא, והוא צפוי לחלוק תא עם עוד שלושה אסירים. הירשזון ישתלב באחד מהתפקידים הרבים שממלאים האסירים בכלא, בין אם בתפקידי מטבח או בתפקיד הוראה. בנו, שליווה אותו לכל אורך המשפט, ליווה אותו גם לשערי הכלא - אחרי שהשניים יצאו מביתו של הירשזון הבוקר ברמת אביב. שכניו של הירשזון סיפרו הבוקר כי הוא היה דמות אהובה בשכונה בה התגורר.

שר האוצר לשעבר הורשע בלא פחות משישה סעיפי אישום חמורים, שהחמור שבהם - גניבה של כשני מיליוני שקלים. הפרקליטות דרשה תחילה עונש מאסר של לפחות שבע שנים. "מלאכת גזירת הדין היא כקריעת ים סוף", אמרה השופטת תום-אופיר בהכרעת הדין. "עדי האופי של הנאשם הראו את כל הטוב והיופי שבו והראו איש ציבור רב פעלים שחי חיים נורמטיביים עד שלב מאוחר בחייו", הוסיפה.

"אין להעלות על הדעת שהנאשם לא הבין שנטילת כספים מהציבור בסתר, לא רק מנוגדת לחוק אלא פועלת כנגד המנהל התקין", הוסיפה השופטת, שפרשה מתפקידה לאחר סיום משפט הירשזון. "אין מדובר באדם המגיע מרקע סוציואקונומי נמוך. מדוע נזקק האיש לכל המניפולציות הכספיות שהטילו בו דופי? מדוע המעשים נעשו במחשך?".

שר האוצר לשעבר החזיר יום לפני מתן גזר הדין להסתדרות העובדים הלאומית 570 אלף שקלים. בעבר כבר החזיר הירשזון 1,160,000 שקלים - ובסך הכול הוא השיב 1,730,000 שקלים. לטענת פרקליטיו של הירשזון, עם השבת הסכום האחרון, סיים שר האוצר לשעבר להעביר את כל הכספים שנטל שלא כדין.

במקביל נכנס הבוקר בשערי כלא מעשיהו השר לשעבר שלמה בניזרי. הוא ירצה עונש מאסר בפועל של ארבע שנים - עונש אותו החמיר בית המשפט בחודש יוני השנה. בניזרי הורשע בעבירות של שוחד, הפרת אמונים, קשירת קשר לביצוע פשע ושיבוש מהלך משפט. בנוסף, חוייב השר לשעבר בקנס כספי של 250 אלף שקלים.

נכנסים לכלא: סיקור מיוחד

איך הגיב בניזרי לעונשו של הירשזון?

דרעי חוגג קאמבק - בניזרי נפרד מהחברים

רגע לפני העונש, החזיר הירשזון כסף

בניזרי: "אני מספיק חזק להתמודד"

בניזרי השווה את עצמו לדודו טופז

מיוחד: חתונת בתו של שלמה בניזרי