מערכת המשפט יכולה לרשום לעצמה הבוקר שני הישגים גדולים, עם כניסתם של שני נבחרי ציבור לכלא, לאחר שהורשעו בעבירות שביצעו בעודם מכהנים. השר לשעבר שלמה בניזרי נכנס הבוקר לארבע שנות מאסר בכלא מעשיהו, בעוד שר האוצר לשעבר אברהם הירשזון נכנס מעט אחריו לחמש וחצי שנות מאסר בכלא חרמון.

כאן בחדשות 2 אנו מלווים את השניים ומעבירים עדכונים מצולמים בכל שעה עגולה, עד השעה 11:00. את פתיחת משפטו של משה קצב, שמתרחשת גם היא הבוקר, נעביר בשידור חי.

בניזרי, שהתקשה הבוקר להסתיר את מצב רוחו הירוד, ניסה לתאר את תחושתו זמן קצר לפני שהוא נכנס מאחורי סורג ובריח. "אני מרגיש כמו אדם שנשלח לגלות על לא עוול בכפו", הסביר השר לשעבר מחוץ לביתו בירושלים. בניזרי סיפר כי בניו לא ילוו אותו ברגעים הקשים בדרך אל הכלא. "הילדים שלי לא יראו את אבא שלהם נכנס לכלא", נימק.

"אני אשתדל להתגבר על כאבי האישי, אבל כאבם (של הקרובים לי) כל כך גדול ", אמר בניזרי דקות ספורות לפני שנכנס בשערי הכלא. "זה לא דמעות רק שלהם זה דמעות של אלפים ורבים בעם ישראל שנפרדתי מהם בשבועות האחרונים. הענישו אותם, לא אותי. אני אמצא לי את הפינה שלי, אני אוכל ללמוד".

בניזרי חזר והדגיש שאינו מסכים עם גזר הדין. לשאלה האם הוא מבין מדוע הוא נכנס הבוקר לכלא השיב השר לשעבר "מי שרוצה - שינסה להבין, אני מצדי הבאתי את נימוקי בבית המשפט, שנעשה לי עוול משפטי".

היממה האחרונה של שלמה בניזרי בביתו

מבית אחד בנשר יצא הנער שלמה בניזרי לחיים, לצבא, לישיבה, לקריירה הפוליטית. על השאלה "מה שלומך?", ענה לנו אמש: "באים להיפרד מההורים, מהמשפחה, לא קל".

עונשו של בניזרי, שהורשע בעבירות של שוחד, הפרת אמונים, קשירת קשר לביצוע פשע ושיבוש מהלך משפט, הוחמר בחודש יוני השנה. בית המשפט העליון שלח אותו למאסר בפועל של ארבע שנים, עונש חמור הרבה יותר ממה שנגזר עליו לפני ערעור המדינה בעניינו - שנה וחצי בלבד. בנוסף, מחוייב השר לשעבר בקנס כספי של 250 אלף שקלים.

בניזרי חזר לנשר כדי להיפרד, לפני כניסתו לכלא. הוא אולי ניסה לשמור קו מאופק יחסית במאבק המשפטי, אך הוריו מדברים בחריפות יוצאת דופן. "אני בתור אבא כואב לי עליו", אמר לנו אביו. "למה שעשו לו עוול. לא עשה שום דבר. אבל בגלל הוא שחור, הם עשו".

ובבוקר עוד מפגש פרידה. הוא מלווה את הילדים לתלמוד התורה ולגן. בנו, נתנאל, נוהג ומסייע בניהול המערכה התקשורתית. "לולא תורתך שעשועיי, לולא היו לי את הכוחות של התורה והאמונה הייתי היום חברותא עם דודו טופז באחת המחלקות למעלה", ממשיך בניזרי לתקוף בריאיון לערוץ 1.

מכאן הוא ממשיך לפרידה ממשתתפי שיעור תורה קבוע שהוא נותן בדרך הוא ממשיך לקבל עוד ועוד שיחות טלפון. "מאתמול בלילה הקשיים שלי גדלו", הוא אומר. "לא בגלל שאני לא חזק אבל פשוט אני לא יכול לעמוד מול הדמעות של כל האנשים. כולם בוכים, ואני עכשיו אמור לחזק אותם במקום שיחזקו אותי".

תחנה אחרונה לאותו ערב, ובאופן סמלי למדי, הוא חוזר לכנסת - לערוץ הכנסת. כשכיהן כאן כח"כ וכשר בוצעו העברות שבהן הורשע. אמש באולפן ערוץ 99 העניק עוד ריאיון.

נכנסים לכלא: סיקור מיוחד

איך הגיב בניזרי לעונשו של הירשזון?

דרעי חוגג קאמבק - בניזרי נפרד מהחברים

רגע לפני העונש, החזיר הירשזון כסף

בניזרי: "אני מספיק חזק להתמודד"

בניזרי השווה את עצמו לדודו טופז

מיוחד: חתונת בתו של שלמה בניזרי