שמונה וחצי בבוקר, כששלמה בניזרי יוצא מביתו לבית המשפט העליון, יש עוד סיכוי לזיכוי. הוא מותיר מאחוריו את אשתו, הילדים, כמה תלמידים ומקורבים. כולם אומרים בסלון הבית תהילים מתוך עשרות ספרונים קטנטנים. על השיש לא מעט כוסות קפה והרבה נרות נשמה. כעבור כשעה הוא חוזר לכאן עם עונש של ארבע שנות מאסר.

מה המשפט הראשון שאמרת להם כשנכנסת הביתה אחרי ההרשעה, שאלנו אותו. "נכנסתי: שלום. לא להתייאש. צריך שמחה בחיים והשם יעזור", הוא משיב.

במשפחת בניזרי מבקשים תחילה שנצלם את מה שהצטייר במהלך הפרשה כבית מפואר מאוד, חלק מאישומי השחיתות. "דיברו, דיברו. חשבו שיש לי ארמון של אחשוורוש ואשתי מלכת אסתר", אומר השר לשעבר. "אז אשתי באמת מלכה ודירת אחשוורוש עדיין אין לי".

"אמשיך להיאבק על צדק"

בניזרי עוד לא חושב על פרידה מהבית לארבע שנים. "אני אמשיך להיאבק על צדקת דרכי עד הסוף, עד שאנצח", הוא אומר בנחישות. תקווה אחרונה הוא תולה בשינוי הגרסה, המסתמן, מכיוונו של עד המדינה, סלע. שינוי שאולי יאפשר לבניזרי לבקש דיון נוסף. "העד שהיה החוט המקשר של כל העדות אומר: 'רבותיי, לא היה ולא נברא. שקר וכזב'", הוא אומר. "הפרקליטות קנתה אותו. תפרו לי תיק. אני לא פושע".

ההכנות לגזר הדין התערבבו בבית משפחת בניזרי היום בהכנות לחתונת הבן בעוד שבועיים. אבל במטבח, כשמאזינים לרדיו, נזכרים בעובדות היבשות.

המאבטח שמגיע לסרוק מראש את הבית מבשר על בוא האורח הבא, יושב ראש ש"ס אלי ישי. "ברמה האישית הלב נקרע", אומר בניזרי. "באמת, מהבוקר אנחנו המומים, כואבים ומתפללים לחזק אותו, את המשפחה".

בניזרי: "לא שמח לאידו של הירשזון"

שר האוצר לשעבר אברהם הירשזון בבית המשפט (צילום: גלעד שלמור)
הירשזון בבית המשפט, היום | צילום: גלעד שלמור
לקראת 12:30 בצהריים מתפרסמת ההחלטה לגבי שר האוצר לשעבר אברהם הירשזון: חמש שנים וחמישה חודשים בכלא. ישי ניגש לשמוע את הפרטים. לבינזרי המספרים מספיקים. "אני לא הואשמתי בגנבה, אז עכשיו העוול זועק עוד יותר לשמיים", הוא אומר. "אני זועק תקופה ארוכה שנעשה לי עוול. עכשיו זה רק מקבל חיזוק, ואני באמת לא שמח לאידו של הירשזון ואני מצטער בצערו, אבל העוול זועק".

בהמשך היום הוא שב לחדרו, לכתוב את ספרו הבא. "נשתדל לגמור אותו מהר", הוא עושה חישובים, "אם רוע הגזרה תתבצע, חלילה וחס".

לקראת ערב יצא בניזרי מביתו להרצאה בתל אביב. הוא שומר על שגרה. כאילו מסרב לקלוט שבקרוב חבר הכנסת והשר הבכיר לשעבר יהפוך לאסיר.

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?

תחרות סיפור השנה במייל האדום - הצביעו והשפיעו

כתבות נוספות בנושא:

פרשנות: דרושה מלחמה בשחיתות

פרשנות: עונשו של הירשזון - סביר במסגרת המגבלות

מזוז ולדור: "אנו עדיין בעיצומו של המהלך לביעור השחיתות"

חשש: הירשזון ינסה להימלט מהארץ

רגע לפני העונש החזיר הירשזון כסף

4 שנות מאסר בפועל לבניזרי