בית המשפט העליון החליט להחמיר את עונשו של השר לשעבר שלמה בניזרי. בניזרי יישלח למאסר בפועל של לא פחות מ-4 שנים. עונש חמור הרבה יותר ממה שנגזר עליו לפני הערעור - שנה וחצי בלבד. בנוסף, יחוייב השר לשעבר בקנס כספי של 250 אלף שקלים.

"צר לי, באמת ובתמים, על בניזרי", כתב השופט אדמונד לוי בפסק הדין. "צר לי על הרב שהרביץ תורה באחרים, אולם הוא עצמו לא הקפיד למלא אחר האיסור ליטול שוחד. צר לי על השר, שממעמדו הרם ורב ההשפעה התדרדר לתהום כה עמוקה. וצר לי על האדם בניזרי, בעל משפחה, שבהרשעתו וענישתו כרוך סבל רב גם לבני משפחתו שלא חטאו".

שופטי העליון הדגישו כי ההחלטה נבעה גם מתוך רצון להרתיע ולהילחם בשחיתות הציבורית. "כדי להתמודד עם נגע זה ולהרתיע את הרבים", נכתב בפסק הדין, "לא די עוד במלל ודברי כיבושין, והגיעה העת לעשות מעשה, על ידי הצגתו של תג מחיר גבוה מזה שהיה נהוג בעבר לצידן של העבירות בתחום זה".

המדינה ערערה

"כואב לי שפוגעים בי ובמשפחתי ובעשרות האלפים שאני דואג להם לרווחתם ולחיי היום יום שלהם", הגיב בניזרי דקות לאחר ששמע את גזר הדין. "אנחנו נשב, נלמד את הפסק, וניתן תגובה במועד מאוחר יותר".

"כיהודי מאמין חייב אדם לברך על הרעה כשם שמברך על הטובה", אמר אחיו של בניזרי, דוד בראיון בגלי צה"ל. "אין לי הפתעות, ביום שסימנו את המטרה ידעתי ששלמה גמור. שלמה בניזרי ביקש לדחות את ההכרעה בשבועיים בגלל חתונת בתו, למה בית המשפט צריך לעשות רע?". 

שרה של ש"ס לשעבר הורשע לפני יותר משנה בעבירות של שוחד, הפרת אמונים, קשירת קשר לביצוע פשע ושיבוש מהלך משפט. בית המשפט המחוזי בירושלים גזר עליו עונש מאסר בפועל של שנה וחצי בנוסף לקנס כספי של 80 אלף שקלים.

במקרה של בניזרי, הייתה זו דווקא המדינה שהחליטה לערער על מה שהיא ראתה כעונש קל מדי. "משרת ציבור כה בכיר", נטען בערעור המדינה, "שחטא, וחזר וחטא, בלקיחת טובות הנאה במשך תקופה ממושכת, והשחית את השירות הציבורי, ראוי לעונש שייגזר מן העונש המירבי הקבוע לעבירות בהן חטא".

תחרות סיפור השנה במייל האדום - הצביעו והשפיעו