שר האוצר לשעבר אברהם הירשזון בבית המשפט (צילום: גלעד שלמור)
הירשזון על שולחן הנאשמים. עונש קשה | צילום: גלעד שלמור

מדוע שר האוצר לשעבר אברהם הירשזון עשה סחבת בעניינו? פרשננו אמנון אברמוביץ' סבור כי הוא היה יכול לנהוג אחרת. "אם הנאשם השני בתיק, עובדיה כהן, חסך את הליכי המשפט בהתחלה וישר הודה במעשים, השר לשעבר עצמו בלבל את הליכי המשפט", הוא אומר ומביע דאגה מהבעיה בכללותה: "שישה אנשים הורשעו בתיק הזה בביזה מכספי הבריאות".

"השופטת לא יכלה לתת לאברהם הירשזון פחות מארבע שנים ותשעה חודשים בכלא, משום שהיא הייתה כפופה להסדר הטיעון שנעשה עם אותו עובדיה כהן", הוא מוסיף.

עם זאת, לדבריו אין הפתעה בתוצאה הסופית. "השופטת שיקללה את כל הנתונים בתיק הזה - ולדעתי העונש הזה הוא סביר במסגרת המגבלות", הוא אומר.

גזר הדין כנראה לא ישתנה

אמנון אברמוביץ' (צילום: חדשות 2)
אמנון אברמוביץ'. עונש סביר במסגרת המגבלות | צילום: חדשות 2

ומה באשר לשינוי גזר הדין? "אני לא רואה את בית המשפט העליון משנה אותו באופן קיצוני", אומר אברמוביץ'. "העונש נמצא בדיוק בין שני הקטבים - ארבע השנים והתשעה חודשים שקיבל עובדה כהן - לשבע השנים שדרשה התביעה".

שר האוצר לשעבר אברהם הירשזון נשלח הבוקר ל-5 שנים ו-5 חודשי מאסר בפועל ועוד שנת מאסר - כך החליטה שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב, ברכה תום-אופיר. השופטת עוד גזרה על הירשזון קנס כספי של 450 אלף שקלים.

שר האוצר לשעבר הורשע בלא פחות משישה סעיפי אישום חמורים, שהחמור שבהם - גניבה של כשני מיליוני שקלים. הפרקליטות דרשה עונש מאסר של לפחות 7 שנים.