"את השמחה שלי אף אחד לא יכול לקחת, אני מספיק חזק להתמודד" - כך אומר הלילה השר לשעבר שלמה בניזרי, שנידון לארבע שנות מאסר בגין קבלת שוחד. בניזרי, שנכח בחגיגת בר המצווה של בנו של אריה דרעי הלילה, שב והאשים את התקשורת ואת מערכת המשפט ברדיפתו, וטען: "כולם מנותקים ממה שקורה למטה, אצל העם. העם לא סובל את הרדיפות".

"כואב לי על העם, על המשפחה שלי, אבל את השמחה שלי אף אחד לא ייקח", אמר בניזרי. "אני מרצה בכל הארץ ורואה את הציבור. הציבור זה לא הממשלה, זה לא בתי משפט, זה לא תקשורת, זה לא מה שמציירים", הוא הוסיף. בניזרי שב וטען: "אני מקווה שמישהו יתעשת בסופו של דבר".

כשנשאל על טיב יחסיו על אריה דרעי, שריצה בעצמו עונש מאסר, אמר בניזרי: "הציבור בעם ישראל זקוק לאנשים כמוני וכמו אריה דרעי, שמוכנים להעניק, לתת ולחזק". על דרעי עצמו אמר בניזרי כי "הוא תומך בי ומחזק אותי".

ייכנס לכלא במועד המתוכנן

שלמה בניזרי. שחרור מוקדם (צילום: יוסי זילברמן)
בניזרי בביהמ"ש. "רודפים אותי" | צילום: יוסי זילברמן

השבוע דחה בית המשפט העליון את בקשתו של בניזרי, שדרש להתחיל לרצות את עונש המאסר שנגזר עליו רק "לאחר החגים". אי לכ, בניזרי צפוי להיכנס את שערי בית הסוהר ב-1 בספטמבר, למשך ארבע שנות מאסר בפועל. "למערער ניתנה שהות של חודשים רבים כדי להיערך למאסרו, ולא מצאנו בבקשה הנוכחית דבר המצדיק עיכוב נוסף", כתבו שופטי בית המשפט העליון לוי, חיות ומלצר. "אי-לכך, הבקשה נדחית".

השר לשעבר מש"ס הורשע לפני יותר משנה בעבירות של שוחד, הפרת אמונים, קשירת קשר לביצוע פשע ושיבוש מהלך משפט. בית המשפט המחוזי בירושלים גזר עליו עונש מאסר בפועל של שנה וחצי בנוסף לקנס כספי של 80 אלף שקלים.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק