בית המשפט העליון דחה היום את בקשתו של השר שלעבר שלמה בניזרי, שדרש להתחיל לרצות את עונש המאסר שנגזר עליו רק "לאחר החגים". אי לכך, בניזרי ייכנס לכלא כבר בעוד 10 ימים, ב-1 בספטמבר, למשך 4 שנות מאסר בפועל.

"למערער ניתנה שהות של חודשים רבים כדי להיערך למאסרו, ולא מצאנו בבקשה הנוכחית דבר המצדיק עיכוב נוסף", כתבו שופטי בית המשפט העליון לוי, חיות ומלצר. "אי-לכך, הבקשה נדחית".

העביר את ימי החופש האחרונים בחופשה בצפון

את בניזרי מצאנו בשבוע שעבר, מעביר את ימי החופש האחרונים שלו - בחופשה בצפון.

לאחרונה הוגשה לנשיא המדינה שמעון פרס בקשת חנינה לשר לשעבר, מטעם חברי מפלגתו בש"ס, אך נראה שזו לא תיענה. אחיו, הרב דוד בניזרי, התבטא בחומרה כלפי השופט במשפט, אדמונד לוי, והיועץ המשפטי בוחן את האפשרות להעמידו לדין.

צפו בסיפורים המעניינים של 21.6 לאורך השנים (צילום: חדשות 2)
בניזרי. ייכלא בספטמבר | צילום: חדשות 2

"תודה רבה לכם, שימחתם אותי", אמר בניזרי לקהל שהתגודד סביבו בקריאות תמיכה בעת החופשה, ואותו תיעדה מצלמת אתר "כיכר השבת". "בנאדם שנמצא בכל צרה, במצוקה, צריך לדעת שבכוח השמחה הוא יוצא. שמחה מבטאת את אהבת השם. לכן, כל דבר שבא על בנאדם - הכוח שלנו הוא לרפות מחשבות".

יוני: העונש הוחמר ל-4 שנות מאסר בפועל

בית המשפט העליון החליט בסוף חודש יוני השנה, להחמיר את עונשו של השר לשעבר שלמה בניזרי. בניזרי יישלח למאסר בפועל של לא פחות מ-4 שנים. עונש חמור הרבה יותר ממה שנגזר עליו לפני הערעור - שנה וחצי בלבד. בנוסף, יחוייב השר לשעבר בקנס כספי של 250 אלף שקלים.

"צר לי, באמת ובתמים, על בניזרי", כתב השופט אדמונד לוי בפסק הדין. "צר לי על הרב שהרביץ תורה באחרים, אולם הוא עצמו לא הקפיד למלא אחר האיסור ליטול שוחד. צר לי על השר, שממעמדו הרם ורב ההשפעה התדרדר לתהום כה עמוקה. וצר לי על האדם בניזרי, בעל משפחה, שבהרשעתו וענישתו כרוך סבל רב גם לבני משפחתו שלא חטאו".

השר לשעבר מש"ס הורשע לפני יותר משנה בעבירות של שוחד, הפרת אמונים, קשירת קשר לביצוע פשע ושיבוש מהלך משפט. בית המשפט המחוזי בירושלים גזר עליו עונש מאסר בפועל של שנה וחצי בנוסף לקנס כספי של 80 אלף שקלים.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק