כמה שעות לפני שתיכנס מירב, בתו של השר לשעבר שלמה בניזרי, בברית הנישואים, עדיין מעיב העצב על היום מאושר ומלא ההתרגשות. המחשבה על כך שבארבע השנים הקרובות היא עלולה לפגוש את אביה רק כאשר הוא מאחורי סורג ובריח, מחלחלת לתוך השמלה הלבנה.

"אני חושבת על זה שאבא שלי עוד מעט נכנס לכלא וזה לא קל מבפנים, זה קשה מאוד", אומרת הכלה מירב, "כל היום אני מתפללת, מנסים לקרוע את השמיים כדי שאבא שלי לא ייכנס לכלא ואנחנו מאמינים ובטוחים שזה לא יקרה".

גם אמה יפה, אשתו של בניזרי, חדורת אמונה שגזר הדין ישתנה. "יש את המצווה לשמח כלה וזו המצווה שלי להיום, אני לא אגיד שאין לי צביטה בלב", היא מסבירה. "אבל אנחנו מאמינים בלב שלם שזה לא יקרה".

החתונה הפכה למפגן תמיכה בבניזרי

בתו של שלמה בניזרי (צילום: חדשות 2)
הבת מירב. שמחה עצובה | צילום: חדשות 2

אמש הגיע הערב שבו שמים את כל הצרות בצד ומנסים לשקוע רק בשמחה, אבל דמעות ההתרגשות התערבבו עם דמעות הצער על אבי הכלה שהפך גם הוא לגיבור הערב. "נוציא את כל המדינה להפגין נגד בג"ץ", אמר אחד האורחים.

בין האורחים הרבים שהגיעו היו גם סוללת הרבנים וכל חברי הכנסת של ש"ס שהתייצבו לברך גם לשינוי גזר הדין. שר הבינוי והשיכון אריאל אטיאס אמר "אנחנו אוהבים אותו ותומכים בו ומקווים שבעזרת השם ייצא מאפילה לאורה".

ולרגע נדמה כאילו ש"ס כבר סיגלה תורת פעולה במה שקשור לתמיכה במנהיגיה בזמן שאלה עומדים בפני מאסר. הלהיטים "הוא זכאי" ו"אל תירא ישראל" שחיזקו את דרעי בזמנו, מצטרפים ללהיט הבא של ש"ס "הצדק ינצח" בביצוע אליהו זוהרי.

גם בניזרי עצמו מתחיל לחושב על אפשרות לגייס את ההמונים למאבק ציבורי כמו שעשה דרעי בזמנו במקרה שהמאבק המשפטי לא יצליח. "יש ציבור רחב שרוצה להגיע לבוא לצעוק ולהביע מחאה, אני מונע מהם, כי אני לא רוצה את הדרך הזאת", הוא אומר. "אני רוצה לבוא ומצות בדרך של הידברות עם בתי המשפט ולזעוק את זעקתי".