העונש שיוטל על דודו טופז, אם יורשע בכתב האישום שהוגש נגדו אתמול, יכול היה להיות הרבה יותר גרוע: אמש התברר כי הפרקליטות סירבה לבקשת המשטרה לדחות את הגשת כתב האישום כדי לאמת חשד לפיו טופז תכנן לפגוע ואף לרצוח אנשים נוספים.

המשטרה ביקשה לעכב את הגשת כתב האישום נגד טופז כדי לאמת את גרסתו של המואשם בתיווך בתקיפות, שכנו דניאל זנקו. בחקירתו סיפר זנקו על ניסיונות חיסול שתכנן טופז ואף שילם עבורם מקדמות.

החוקרים היו בטוחים שעם עוד קצת זמן, הם היו מגיעים לאמת. אולם הפרקליטות סירבה להמתין להמשך החקירה, ולכן הסכם עד המדינה שתכננה המשטרה לזנקו פוספס, נכון לעכשיו.

אם היו מצליחים במשטרה ובפרקליטות להרשיע את טופז בניסיון או בכוונה לרצח, אזי היה נגזר על טופז עונש חמור הרבה יותר כבד מזה שמצפה לו כעת.

מדינת ישראל נגד "הראשון בבידור"

הקראת כתב אישום - דודו טופז
דודו טופז בבית המשפט | צילום: חדשות 2 - גלעד שלמור

18 ימים לאחר שנעצר, הוגש אתמול כתב האישום נגד טופז. לראשונה הופיע "הראשון בבידור" מול שופט, שהשמיע בפניו שבעה אישומים.

הבדרן מואשם בקשירת קשר לביצוע פשע ובתקיפה גורמת חבלה חמורה בנסיבות מחמירות בסוגיית מנכ"ל "קשת" אבי ניר. על פי כתב האישום שלם טופז 13,000 שקלים לתוקפיו של אבי ניר. הוא גם מואשם בשיבוש הליכי משפט, בגין התחזותו לאוהד בית"ר ירושלים, כשכתב את מכתבי הנאצה והאיומים על ניר. בנוסף מואשם טופז בסחיטה באיומים של ניר בסך מיליון שקלים. "תכין את הכסף בשטרות של 100 וחכה להוראות ממני", כתב טופז לניר.

בעניין תקיפתו של האמרגן בועז בן-ציון מואשם טופז בקשירת קשר לביצוע פשע, ובתקיפה גורמת חבלה חמורה בנסיבות מחמירות. על פי כתב האישום, ניגשו התוקפים לבן ציון, ותוך כדי שהם הולמים באגרופים בפניו צעקו לו: "תיזהר יא מניאק, אתה והשותף שלך". טופז מואשם גם בקשירת קשר לפשע, על כך שתכנן את תקיפתו של עמוס רגב - עורך העיתון "ישראל היום", וכך גם במקרה תקיפתה של סמנכ"ל התוכן של "רשת", שירה מרגלית.

במהלך הדיון ביקש עורך דינו של טופז, ציון אמיר לערוך תסקיר מבחן ולהכניס מומחה מטעמו לבית המעצר באבו כביר - לצורך בדיקת מצבו הנפשי. גם פרקליטיו של זנקו ביקשו לעשות כן, אך הדבר אושר על ידי שופט רק בעניינו של טופז.

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?

טופז נעצר - סיקור מיוחד:

קראו את כתב האישום המלא נגד טופז ויתר הנאשמים

צפו באחיו של דודו טופז מתעמת עם כתב חדשות 2

שכנו של אבי ניר משחזר את הרגעים לאחר התקיפה

החשוד: ברחתי מאילת כי חששתי מדודו

מיוחד: חתונתם של טופז וחן

גרושתו של טופז דליה: זה לא אנושי

תיעוד מיוחד: כך הופללו תוקפי שירה מרגלית

טופז לכתבתנו: תיזהרי שלא תסתבכי

מכתב ההתאבדות: "קצתי בחיי"

טופז כתב לאבי ניר: "אתה עומד למות"

פרסום ראשון: נעצרו שני חשודים בתקיפת אבי ניר