לבית המשפט המחוזי בתל אביב הוגש הבוקר כתב אישום נגד דודו טופז. כתב האישום חושף את "תעריפון" התקיפות של הבדרן: עבור מנכ"ל קשת אבי ניר הבטיח תשלום של 13 אלף שקלים, מתוכם 8,000 שקלים כמקדמה. עבור תקיפתו של הסוכן בועז בן-ציון הבטיח 32 אלף שקלים, מתוכם 12 אלף מקדמה. עבור תקיפתה של שירה מרגלית הבטיח 30 אלף שקלים.

"אני לא מבין איך הגעתי למצב הזה, זה משהו שהשתלט עליי בגלל כדורים שאני לוקח", אמר טופז בתום הדיון בבית המשפט בו הוקרא בפניו כתב האישום. "ניסיתי להתאבד לפני שלושה ימים, הישיבה במעצר היא עונש נפשי, לא פיזי", אמר טופז והדגיש: "אני לא מסוכן לציבור".

טופז פנה לשופט וביקש ממנו לראות את בנו. "לא ראיתי את הילד שלי שלושה שבועות, הוא בן שמונה. תן לי לחבק את הילדים שלי שקראו בעיתון שאני רוצה לרצוח את האמא שלהם", אמר טופז. "שים עליי אפילו שבעה שוטרים מסביבי", הוא הוסיף בבקשתו לשופט. טופז הגיע לבית המשפט לבדו. אף אחד מחבריו או מבני משפחתו, למעט אחיו מיקי, לא התלוו אליו.

לאחר הדיון, דיבר עורך דינו של טופז, ציון אמיר, עם העיתונאים. "מצבו הנפשי רע מאוד", אמר עו"ד אמיר. כשנשאל ע"י כתבת מדוע חייך היום טופז עם כניסתו לאולם בית המשפט ענה עורך הדין: "גם אנתוני הופקינס מחייך לפעמים, ב'שתיקת הכבשים'".

צפו באחיו של טופז מתעמת עם הכתבים

7 סעיפי אישום חמורים

18 ימים מאז מעצרו, הוגש  כתב האישום נגד טופז. לראשונה הופיע "הראשון בבידור" מול שופט, שהשמיע בפניו שבעה אישומים. כאן בחדשות 2 באינטרנט העברנו דיווחים ותמונות מהדיון בשידור חי ובלעדי.

"הראשון בבידור" מואשם בקשירת קשר לביצוע פשע ובתקיפה גורמת חבלה חמורה בנסיבות מחמירות בסוגיית מנכ"ל "קשת" אבי ניר. טופז מואשם כי שילם 13,000 שקלים לתוקפיו של אבי ניר. הוא גם מואשם בשיבוש הליכי משפט, בגין התחזותו לאוהד בית"ר ירושלים, כשכתב את מכתבי הנאצה והאיומים על ניר. טופז מואשם גם בסחיטה באיומים של ניר בסך מיליון שקלים. "תכין את הכסף בשטרות של 100 וחכה להוראות ממני", כתב טופז לניר.

בעניין תקיפתו של האמרגן בועז ציון מואשם טופז בקשירת קשר לביצוע פשע, ובתקיפה גורמת חבלה חמורה בנסיבות מחמירות. על פי כתב האישום, ניגשו התוקפים לבן ציון, ותוך כדי שהם הולמים באגרופים בפניו צעקו לו: "תיזהר יא מניאק, אתה והשותף שלך". טופז מואשם גם בקשירת קשר לפשע, על כך שתכנן את תקיפתו של עמוס רגב - עורך העיתון "ישראל היום", וכך גם במקרה תקיפתה של סמנכ"ל התוכן של "רשת", שירה מרגלית.

קראו את כתב האישום המלא נגד טופז ויתר הנאשמים

במהלך הדיון ביקש עורך דינו של טופז, ציון אמיר לערוך תסקיר מבחן ולהכניס מומחה מטעמו לבית המעצר באבו כביר - לצורך בדיקת מצבו הנפשי. גם פרקליטיו של זנקו ביקשו לעשות כן, אך הדבר אושר על ידי שופט רק בעניינו של טופז.

כתב האישום נגד דניאל זנקו: קשירת קשר לביצוע פשע

כתב אישום נגד שכנו של טופז, דניאל זנקו, הוגש הבוקר גם כן. טופז נתן, על פי כתב האישום, פתק לזנקו עם תיאור הכתובת והבית של שירה מרגלית - וזה הועבר לתוקפיה של מרגלית. "תן לה שתי סטירות כך שתשב בבית חולים", נכתב בפתק. זנקו קיבל 30 אלף שקלים בעבור תקיפתה של סמנכ"ל "רשת". היא הותקפה באגרופים בפניה ונגרמו לה חבלות חמורות. זנקו מואשם בקשירת קשר לביצוע פשע ותקיפה הגורמת לחבלה ממשית בנסיבות מחמירות.

אחיו של טופז, מיקי גולדנברג, תקף את כתב חדשות 2 והתלונן על כך שלטענתו התקשורת לא מסקרת את הפרשה באופן הוגן. היום גם הוארך מעצרם של שלושת החשודים הנוספים בפרשה, ובחלק מהתקיפות. אופיר סספורטס והאחים יאיר ונועם עואמי יישארו במעצר 8 ימים נוספים.

הסוהרים בבית המעצר באבו כביר שליוו את טופז מאז המעצר, העידו שחלה הידרדרות במצבו מאז נעצר וכי הוא מרבה לבכות בתא המעצר. בעבר הוא אף ניסה להתאבד בתוך תאו, לאחר שהזריק כמות גדול של אינסולין.

כך או כך, גורמים משפטיים מעריכים כי עונשו הצפוי של טופז יהיה חמור למדי. מרבית הפרשנים מסכימים כי מי שהיה "מלך הרייטינג" עתיד לבלות כמה שנים טובות מאחורי סורג ובריח. 

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?

טופז נעצר - סיקור מיוחד:

שכנו של אבי ניר משחזר את הרגעים לאחר התקיפה

החשוד: ברחתי מאילת כי חששתי מדודו

מיוחד: חתונתם של טופז וחן

גרושתו של טופז דליה: זה לא אנושי

תיעוד מיוחד: כך הופללו תוקפי שירה מרגלית

טופז לכתבתנו: תיזהרי שלא תסתבכי

מכתב ההתאבדות: "קצתי בחיי"

טופז כתב לאבי ניר: "אתה עומד למות"

פרסום ראשון: נעצרו שני חשודים בתקיפת אבי ניר