פרסום ראשון: המשטרה עצרה את שני החשודים בתקיפת אבי ניר. השניים הם שני אחים בשנות ה-20 לחייהם, תושבי כפר סבא, המוכרים למשטרה מעבירות קודמות. אחד האחים יושב כבר בכלא מאז ינואר בגין עבירה של גרימת חבלה חמורה - אותה עבירה עליה צפוי דודו טופז לעמוד לדין כבר מחר.

על פי החשד, שני החשודים היוו את חוליית התקיפה הראשונה ששלח דודו טופז, והם שהיכו ופצעו קשות את אבי ניר סמוך לביתו בצפון תל אביב, לפני כחצי שנה.

זנקו סיפר על "נסיונות חיסול"

דניאל זנקו, שכנו של טופז ומי שחשוד בתיווך בינו לבין העבריינים התוקפים, סיפר השבוע לחוקרים במשך שעות על חיסול שהוא וטופז עמדו להוציא לפועל וגם על אנשים נוספים שתכננו לתקוף. עכשיו, הפרקליטות צריכה להחליט אם בתמורה למידע, זנקו יואשם בסעיפים קלים יותר.

"מה שמסרנו זה מידע חדש בתחום פשיעה חמורה יותר ממה שהיה עד היום", אמר לחדשות 2 עורך דינו של זנקו, אורי אביב. "יותר מחבלה חמורה ומעבר לחבלה חמורה במזיד ואנשים חדשים".

זנקו עוד עדכן את המשטרה כי טופז ביקש ממנו לעלות בדרגה ולהשתמש בחומרי נפץ באותן תקיפות שלא יצאו לפועל. הפרקליטות בוחנת את המידע הזה, ואם הוא יימצא אמין - זנקו יקבל טובות הנאה רבות כמו הקהל בסעיפי האישום ותקופת מעצר קצרה.

כדי לבדוק אם "רשימת התקיפות" החדשה של טופז אכן אמינה, ואם הוא באמת יכל להוציא את התכנונים לפועל, בדקו חוקרי המשטרה את חשבונות הבנק של הבדרן. שם התגלו יותר מ-50 מיליון שקלים, כך שלפחות מבחינה כלכלית - אין ספק שהדבר היה אפשרי בהחלט.

 בועז בן ציון שובר שתיקה: "לא מרחם על טופז"

בועז בן ציון סוכן השחקנים סוכנו של דודו טופז לשעבר (צילום: חדשות 2)
"לא מבין איך מרחמים על טופז". בועז בן ציון | צילום: חדשות 2

סוכן השחקנים בועז בן ציון, שעל פי החשד דודו טופז "הזמין" את תקיפתו, שבר השבוע שתיקה ארוכה והגיב לראשונה לפרשה. "חשדנו שזה הוא", אמר בן ציון למצלמות התכנית "ערב טוב עם גיא פינס".

"לא הופתענו כשזה נחשף", אמר בן ציון. כשנשאל "אתה יותר מרחם או יותר כועס?", ענה בן ציון: "מרחם בטח שלא. לא יודע, יש איזו הרגשה שכאילו מתחילים לרחם עליו. אני לא מבין איך מרחמים על הבן אדם. מה הוא נפל? הוא נפל עם 30 מיליון שקל בבנק. זה נקרא נפילה? אני מקווה שהוא יקבל את מה שמגיע לו".

בן ציון הותקף על ידי אלמונים בחודש ינואר השנה, זמן קצר לאחר שקיבל שיחת טלפון מאיימת לביתו . לאחר שהתוקפים הכו אותו בפרצופו הוא התלונן למשטרה.

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?

טופז נעצר - סיקור מיוחד:

החשוד: ברחתי מאילת כי חששתי מדודו

מיוחד: חתונתם של טופז וחן

גרושתו של טופז דליה: זה לא אנושי

תיעוד מיוחד: כך הופללו תוקפי שירה מרגלית

טופז לכתבתנו: תיזהרי שלא תסתבכי

מכתב ההתאבדות: "קצתי בחיי"

טופז כתב לאבי ניר: "אתה עומד למות"