רב-סרן ליאור שי, שנהרג בהתרסקות המסוק ברומניה, הותיר אחריו אישה ותינוק בן ארבעה חודשים. לפני ארבע שנים, במלחמת לבנון השנייה, נהרג חברו הטוב רס"ן דניאל גומז ז"ל כשמסוקו הופל בשמי לבנון. מאז תמך ליאור תמך באלמנתו של דניאל, שהייתה אז בהיריון, ודאג לשמור עימה על קשר קרוב.

ליאור בן ה-28 התבקש לחזור לצבא לפני כשנה, בעת שהחל את לימודי תואר ההנדסה שלו באוניברסיטת תל אביב. הוא לא התלבט, והוא ואשת תמר ארזו את חייהם ועברו לבסיס תל נוף, שם שירת כמפקד טייסת דורסי הלילה.

ליאור שי בספר המחזור של בית הספר (צילום: חדשות 2)
ליאור שי בספר המחזור של בית הספר | צילום: חדשות 2

"בכל מה שהוא נגע הוא הצליח", סיפר חברו סגן משה לעיתון "ידיעות אחרונות". " הוא תמיד נשאר עם הרגליים על הקרקע והאף שלו לא היה בעננים. הפקודים שלו אהבו אותו והעריכו אותו גם מקצועית וגם כבן אדם".

מזל, אימו של ליאור, סיפרה כי בנה מאוד התרגש לקראת טיסת האימון ברומניה מפני שהיה בין מתכנניה. "הוא היה ילד שכולו טוב, וכנראה שתמיד הטובים הולכים", אמרה בעצב.

אימו של ליאור מספר כי אשתו של ליאור, תמר, שנשארה לגדל לבד את בנם הבכור, מתקשה להתמודד עם האסון. "הבן שלו היה אחד הדברים החשובים לו בחיים, הוא כל כך התרגש כשהוא נולד", סיפר אחד מחבריו של ליאור והוסיף: "עכשיו הילד הזה לא יזכה עוד לראות את האבא שאני הכרתי".

ליאור תמך באלמנת חברו הטוב שהייתה בהריון

חברו הטוב של ליאור לא זכה לראות את בנו הראשון נולד. רס"ן דניאל גומז נהרג לפני ארבע שנים כשהמסוק שלו הופל במלחמת לבנון השנייה. ליאור תמך אז באלמנה הצעירה של חברו שהייתה אז בחודש השביעי להריונה ושמר איתה על קשר קרוב מאז - עד מותו בהתרסקות המסוק השבוע.

שרית, שהייתה בת 26 כשבעלה נהרג, ילדה את בנם המשותף והחליטה לקרוא לו על שם אביו. דניאל הקטן אומנם לא זכה להכיר את אביו, אך הוא מכיר אותו היטב מהסיפורים. למרות שהוא רק בן ארבע הוא כבר יודע שהוא רוצה להיות טייס קרב.

שרית גומז, אלמנתו של דניאל ז"ל (צילום: חדשות 2)
שרית גומז, אלמנתו של דניאל ז"ל | צילום: חדשות 2

"לא מזמן עברתי בסלון ליד התמונה והסתכלתי עליה, וזה שבר לי את הלב שזה בן אדם שהיה כל כך קרוב אליי ולא ראיתי אותו כל כך הרבה זמן", סיפרה שרית לחדשות 2 לפני כשבועיים. "אפילו לא הבנתי עד כמה הוא היה המגדלור שלי בחיים עד שהוא מת והכול סביבי קרס".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אסון ברומניה - סיקור מיוחד:

לפני כחודש הציעה ישראל לבטל את התרגיל

נמצאה הקופסה השחורה של המסוק שהתרסק

תחקיר ראשוני: טעות אנוש ומזג האוויר גרמו לאסון

תיעוד: כך נראו החיפושים אחרי הגופות

תמונות ראשונות מאזור האירוע

"אבנר סימס אתמול: ד"ש ונשיקות"

דב קשת על בנו יהל: הוא היה מלח הארץ האמיתי

6 משפחות התבשרו: "הבן נעדר"

כך כנראה התרסק מסוק היסעור

שישה חיילים נעדרים בהתרסקות מסוק ברומניה