עשרות אלפי בני אדם הגיעו בצהריים (ד') לכיכר רבין בתל אביב, שם הוצב ארונו של אריק איינשטיין, לחלוק כבוד אחרון לאחד מגדולי זמרי ישראל. טקס האשכבה שארגנה עיריית תל אביב-יפו לזמר המנוח נפתח בשיר "כולנו ילדים של החיים" שביצע שלום חנוך. בטקס נשאו דברים ראש הממשלה בנימין נתניהו, שרת התרבות והספורט לימור לבנת, ראש עיריית תל אביב יפו רון חולדאי וחברו הקרוב של איינשטיין, השחקן מוני מושונוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני אוהב אותך מאוד", ספד לו ראש הממשלה. "כולנו גדלנו על השירים שלך. צחקנו עד דמעות מהמערכונים שלך. התרגשנו מהסרטים שלך". נתניהו סיפר מתי חזה לראשונה בזמר הנערץ: "במועדון קטנטן בתל אביב שמעתי לראשונה את החלונות הגבוהים, ראיתי את אריק - תמיר, גבוה, יפה תואר. בעל קול צלול ונפלא שחודר למעמקי נשמתנו. אריק היה אז רק בן 27 או 28 אבל כבר התחיל ליצור ולא הפסיק. היצירה שלך היא חלק מתרבותו של עם ישראל בארצו והיא תמשיך לחיות איתו".

בנימין נתניהו (צילום: קובי גדעון / לע"מ)
ראש הממשלה בטקס האשכבה | צילום: קובי גדעון / לע"מ

שרת התרבות והספורט לימור לבנת כינתה את איינשטיין "ענק התרבות הישראלית". "שרת בעברית משובחת, בצניעות, בפשטות ונועם הליכות", אמרה. "אריק יצר כאן קלאסיקה שתישאר עמנו ותהפוך לנכס צאן ברזל. הלוואי שכך היו נראים גיבורי תרבות שלנו היום". לבנת סיפרה כי משרד התרבות החליט להנציח איינשטיין ולהעניק פרס מיוחד על מפעל חיים על שמו.

מושונוב  (צילום: חדשות 2)
מוני מושונוב בכיכר רבין | צילום: חדשות 2

"ממעריץ גדול הפכתי לחברך"

מושונוב סיפר על אריק שהכיר מקרוב. "לא הייתה בך שום בושה כשהחלטת לעזוב ולנחם אנשים גדולים וקטנים, ששמעת שנקלעו למצוקה רפואית כלכלית משפטית", אמר. "ידעת כל חייך לא לשפוט בני אדם למרות שכותרות העיתונים חרצו גורלות - לא חרצת גורל. איך האמנת באנשים ואיך לימדת אותנו לסלוח".

הוא הוסיף: "אריק, היית בן יחיד ולאורך חייך אספת לך אחים ואחיות כל כך רבים. ידעת וירדת לעומק הפרטים הקטנים ביותר כיאה לבני משפחה. ממעריץ גדול הפכתי לחברך".

טקס האשכבה בכיכר רבין
טקס האשכבה בכיכר רבין | צילום:

את הטקס בכיכר רבין נעלה הזמרת קורין אלאל, בשירה "זן נדיר". עם תום הטקס הועבר ארונו של איינשטיין לבית העלמין טרומפלדור בעיר שם הוא נטמן לעולמים.

אריק איינשטיין הלך לעולמו - סיקור נרחב:

ראש הממשלה ספד לאריק איינשטיין: "היית הגדול מכולם"

מוני מושונוב נשבר: "אהבתי אותך אריק"

צפו: אריק איינשטיין נזכר בסרט "כבלים"

הגולשים נפרדים: "זמר שכולו תוצרת הארץ"

ארצי קטע הופעה: בזכותו אני זמר

האזינו: השירים היפים של אריק איינשטיין

כשאיינשטיין הקליט שיר לגלעד שליט

עולם הספורט נפרד מהאוהד מספר 1

נפרדים מאריק איינשטיין: "פס הקול של המדינה"

האזינו: איינשטיין ב'חדשות הלילה'

מהי מפרצת באבי העורקים?

הזמר אריק איינשטיין הלך לעולמו