בין האלפים שגדשו את כיכר רבין היה גם ראש הממשלה בנימין נתניהו, שהגיע לחלוק כבוד אחרון לזמר המוערך. "כמה שאנחנו אוהבים אותך כולנו, אני אוהב אותך מאוד", אמר נתניהו בכאב מול הארון, "באומה של יוצרים גדולים וזמרים גדולים, זה לא פשוט לומר את זה אבל זה נכון - היית הגדול מכולם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ראש הממשלה סיפר על דור שגדל על שיריו של איינשטיין. "כולם גדלו על השירים של השירים שלך, צחקנו עד דמעות מהמערכונים שלך, התרגשנו מהסרטים שלך", ציין נתניהו, "ארץ ישראל היפה, האמיתית, המזוקקת".

בהמשך שיתף נתניהו את ההמונים בזיכרונותיו האישיים מאיינשטיין, שאותו העריץ מילדות. "פגשתי את אריק לראשונה כשהייתי בן 18 דרך בת הדודה שלי, שהייתה מיודדת עם שמוליק קראוס", סיפר. "להקה מדהימה הופיעה במועדון קטנטן בתל אביב. שמעתי את להקת החלונות הגבוהים וראיתי את אריק, תמיד גבוה, ושמעתי את הקול הצלול והמופלא שלו שחדר למעמקי הנשמה שלנו. הוא היה אז בן 27 או 28 וכבר היה דמות משמעותית בנוף התרבותי שלנו".

"אתה הזמר הלאומי, היצירה שלך תמשיך לחיות"

"מה? כבר שנה?". איינשטיין (צילום: לע"מ, סער יעקב)
"אהבתי אותך מאוד". איינשטיין ז"ל | צילום: לע"מ, סער יעקב

"מ'סלאח שבתי' ו'שליישית גשר הירקון' והשירים שלו והוא המשיך ליצור - ולא הפסיק. שיריו ליוו אותנו בכל תחנות חיינו, בעליות ובמורדות", סיפר נתניהו כשהוא מונה את תחנות חייו של הזמר. "הילדים הכירו את אריק מ'אדון שוקו', והמבוגרים שראו איתו את 'זמר נוגה' ו'עטור מצחך'".

את דברי ההספד חתם נתניהו בתרומתו המשמעותית של איינשטיין לתרבות היצירה הישראלית לדורותיה. "היית אמן נפלא ולא פחות מזה ולא פחות מזה היית אדם נפלא. היצירה שלך היא חלק מהתרבות של עם ישראל בארצו והיצירה שלך תמשיך לחיות איתנו. לא נס ליחה ולא ינוס ליחה. באחד מהשירים הנהדרים הללו, אתה הזמר הלאומי, שרת את מילותיו של המשורר הלאומי: 'אומרים יש אהבה בעולם ואתה שואל מה זאת אהבה'. אריק, אהבה היא מה שאנו חשים כלפיך. תודה לך אריק איינשטיין. תודה לך על השפע והאושר והרגש שהעשרת בה את חיינו. היה שלום, אריק".