לא רק זמר - גם תסריטאי ושחקן (צילום: חדשות 2)
"יש מי שמחייך מבעד למוסיקה" | צילום: חדשות 2

למרות שהידיעה על מצבו הקריטי של אריק איינשטיין התקבלה כבר בשעות הערב המוקדמות, הבשורה על מותו בשעות הלילה תפסה את מעריציו המומים וכואבים. רבים ממוקירי זכרו של הזמר פנו לרשתות החברתיות כדי להביע את צערם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני לא חושבת שהיה זמר שהכרתי בשם לפני אריק איינשטיין, אני לא חושבת שמעולם היה לי משהו משותף עם כל כך הרבה אנשים כמו האהבה, ההערכה וההערצה שלי לאריק איינשטיין", כתבה אחת ממעריצותיו של איינשטיין בעמוד הפייסבוק שלה.

"מה שהכי אהבתי באריק זה את החיוכים בשירה. ככה זה. יש אנשים שמחייכים בתמונות, ויש מי שמחייך מבעד למוסיקה. ובשעה שאקשיב לשיריו של אריק, אדמיין את חיוכו המבויש-שובב עולה על פני פניו השוחקות. גם זו נחמה", כתב גולש אחר.

"כואב לי הלב. פיזית. ובהתחלה לא הבנתי למה - הרי לא הכרתי את אריק איינשטיין", סיפרה אחת הגולשות בעמוד הפייסבוק שלה. "אבל אז הבנתי, שזה בדיוק העניין - בעצם כן הכרתי אותו. כי בכל מסיבת סיום שהייתי בה הוא היה עם "עוף גוזל", כי בכל חתונה הוא היה עם "קח לך אישה", כי בלילות עצלים התנחמתי בעובדה שגם הוא אוהב להיות בבית וכי שבת בבוקר הוא באמת יום יפה, עם המון קפה ועיתון".

"יכול להיות שזה נגמר?"

בוכים, נזכרים ונפרדים. אריק איינשטיין (צילום: חדשות 2)
בוכים, נזכרים ונפרדים. אריק איינשטיין | צילום: חדשות 2

רבים מהגולשים ניסו להנציח בהודעה אחת בודדת את השירים הרבים כל כך עליהם חתום אריק איינשטיין: "על זמר שכולו תוצרת הארץ. אדון שוקו הולך לחפש חבר שלו, כנראה בעולם אחר. יכול להיות שזה נגמר. עכשיו לא נתהה יותר מה אתה עושה כשאתה קם בבוקר, לא עוד שלוש ארבע לעבודה, לא משנה כבר מה עושות האיילות בלילות. בשנים האחרונות היית ילד מזדקן שמעט מטירוף הבמה שלו כבר דעך, אבל אין מה לעשות, זו אותה האהבה. בגללך הלילה לא לילה, בגללך אין ספור פעמים הייתי למטה למעלה".

בעמוד בפייסבוק "ילדים הם התסריטאים הטובים ביותר" סיפרו הורים על הדיאלוג שהיה להם הבוקר עם בתם שני בת ה-6, לאחר שראתה את התמונות של אריק איינשטיין באתרי האינטרנט השונים -

"אבא: את מזהה אותו?"

שני: בטח...זה הזמר הזה (שרה) דוקטור דוליטל"
אבא: נכון, זה אריק איינשטיין, והוא מת אתמול בלילה וכולם עצובים.
שני: גם אני מאוד עצובה! אני גם אהבתי שירים שלו כשהייתי קטנה".

אריק אינשטיין הלך לעולמו - סיקור נרחב:

 ארצי קטע הופעה: בזכותו אני זמר

האזינו: השירים היפים של אריק אינשטיין

כשאיינשטיין הקליט שיר לגלעד שליט

עולם הספורט נפרד מהאוהד מספר 1

נפרדים מאריק אינשטיין: "פס הקול של המדינה"

האזינו: אינשטיין ב'חדשות הלילה'

הזמר אריק אינשטיין הלך לעולמו