בתחילת נובמבר האחרון צילמנו כתבה על דודו טופז לרגל מופע חדש שהעלה אז - "טעם החיים". "אני בטוח שיהיה טוב", אמר אז טופז. "לא טוב, פגז! בואו נתערב על מה שאתם רוצים שיהיה מלא, שיהיה הדרן, שיהיה עוד הדרן ושבסוף נאהב אחד את השני, אני והקהל". השבוע חזרנו אל חומרי הגלם של הכתבה ההיא. מצאנו שדודו טופז דיבר אז על כל מי שלימים ייהפכו לגיבורי הפרשה.

"זה שאין לך תכנית היום בטלוויזיה זה כישלון?", שאלנו. "זה כישלון של הטלוויזיה, לא שלי, אני חושב", השיב טופז. "אני חושב שמפה את צריכה ללכת לקשת, רשת וערוץ 10 ולשאול את השאלה, לא אותי. אני מפחיד אותם. קודם כל יש להם את אברי גלעד, יש להם את צביקה הדר, יש... מי עוד? ארז טל. כאלה מנחים, מנחים טובים.

"כול להיות שזו הסיבה. תראי, להגיד לך משהו? גם אבי ניר, גם יוחנן צנגן, גם מודי פרידמן, יודעים שאני אינטליגנטי, בעל צורה נאה, אין לי מושג למה הם לא פונים אליי", תהה. "אין לי מושג. אולי הם חושבים שהיום זה עידן לקחת מישהו ולהפוך אותו לכוכב. אולי הם חושבים שאני מבוגר, אולי הם חושבים שאני יקר, אולי הם מחכים שיעבור זמן. אני לא יודע".

שאלנו את טופז אם ניסה לדבר עם האנשים האלה. "יוחנן צנגן ראה אותי שלוש או ארבע פעמים ושאלתי אותו: אין לך משהו? אני לא יכול להידחף בכוח", השיב. "יש שם בחורה בשם שירה מרגלית. באתי אליה עם רעיון לעשות תכנית בידור, רעיון מצוין, על פי סיפורי התנ"ך. היא אמרה שזה רעיון טוב אבל מאז לא שמעתי. יותר קל להם לעשות את המרדף אחרי המיליון".

את הדברים האלה אמר טופז כשבועיים לפני שאבי ניר, מנכ"ל קשת, הותקף מחוץ לביתו והפך לראשון מבין קורבנותיו של טופז.

החבר מדירת המסתור

בדירתו של רוני שוורץ בילה דודו טופז את שלושת הימים האחרונים לפני מעצרו. שוורץ, חברו של טופז כבר למעלה מ-20 שנה, וגם הוא שמע ממנו רק הכחשות עד שנעצר. וכן, הוא תמיד ידע שדודו קצת משוגע, אך השבוע הוא צמוד למסך הטלוויזיה, מתקשה להאמין שחברו הטוב באמת כתב את תסריט האימים ההולידווי הזה במעשיו.

"אז רגע, לא להאמין יותר לאף אחד?", שואל שוורץ. "מה, כל בן אדם פתאום יכול לעשות משהו שאתה בכלל לא קושר אותו, כלומר, לא רואה אותו יכול לעשות? זה מפחיד, זה יותר מקשה. אני שמעתי שבימים שהוא היה פה הוא תכנן עוד איזה סוג של תקיפה נגד סוג של עיתון".

"רק ניסיון לראיין אותו או חברים שמתקשרים להגיד לו מה קורה", מוסיף חברו. "היה פה חבר בעל חברת ביטחון שמכיר את דודו,ואמר לו: דודו, בוא נעשה בדיקת מכונת אמת ונזים את השמועות. דודו חשב רגע ואמר: אתה יודע מה? בסדר. קבעו לעשות בדיקת פוליגרף. רבע שעה אחרי זה דודו אומר: תראה, אני לוקח כדורים, גם מזריק אינסולין וגם לוקח כדורים, אני לא יודע איך זה יכול להשפיע על התוצאות של מכונת האמת, אז בוא נרד מזה. אבל הוא הסכים למכונת אמת - לרבע שעה".

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?

טופז נעצר - סיקור מיוחד:

טופז לכתבתנו: תיזהרי שלא תסתבכי

מכתב ההתאבדות: "קצתי בחיי"

שוחרר וקילל את העיתונאים

טופז כתב לאבי ניר: "אתה עומד למות"

רשימת החיסול של טופז כללה אנשי טלוויזיה בכירים

דודו טופז ניסה להתאבד בתא המעצר

העצירים באבו כביר מלגלגים: "טופז נשבר מהר"

בלעדי: טופז מדבר לראשונה מאז ההודאה