האלוף (במיל') עוזי דיין מתבטא הבוקר בחריפות נגד ראש ממשלת טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן. דיין, שכיהן לשעבר כסגן הרמטכ"ל ויו"ר הוועדה לביטחון לאומי, אמר בראיון לגלי צה"ל כי אם ארדואן יצטרף למשט לעזה - יש להטביע אותו.

"אם הוא יבוא לכאן עם אוניות מלחמה טורקיות זו הכרזת מלחמה ללא ספק", מסביר דיין והוסיף: "עלינו לשים קו ברור ולהגיד מראש שמי שחוצה את הקו הזה, לא ישתלטו עליו, אלא יטביעו אותו". דיין המשיך לאיים ואמר, אם ראש הממשלה הטורקי אכן יחליט להשתתף במשט לעזה "גורלו יהיה כגורל המחבלים על המרמרה".

אלוף (במיל') עמוס גלעד, הגיב לדברים הללו וטען, כי "דווקא בעתות משבר, נדרש מאיתנו להפעיל שיקול דעת ולא לכנות ראש ממשלה נבחר טרוריסט". גלעד התייחס גם לסיכול ניסיון הפיגוע הבוקר בצפון רצועת עזה ואמר, כי אירוע מסוג זה מלמד שחמאס אינו מפסיק לפגוע בנו. "זה לא שאינו רוצה לבצע פיגועים, אין לו את היכולת לעשות זאת", אמר.

לפנות בוקר: סוכל ניסיון פיגוע ימי

כוח של של השייטת סיכל לפנות בוקר פיגוע ימי כנגד כלי שיט של צה"ל. בעקבות מידע מודיעיני איתרו הלוחמים חמישה מחבלים ששהיו בדרכם לפגוע באחת מספינות צה"ל סמוך לנחל עזה, הם נורו ונהרגו במקום.

מפרטים שמסר דובר צה"ל, כוח של חיל הים זיהה חוליית מחבלים מול הכפר נוסיירת בצפון רצועת עזה. המחבלים שהיו מצוידים בחליפות צלילה ואמצעי לחימה זוהו במים, כשהם בדרכם לפגוע בכלי שיט של חיל הים ששהה במים באותו הזמן.

לאחר שהמחבלים זוהו על ידי הלוחמים ירה הכוח לעברם והרג אותם במקום. טרם ברור כיצד בדיוק תכננו המחבלים לפגוע בספינת חיל הים, צה"ל פתח בחקירת האירוע.

רוצים לקבל עדכוני חדשות לפייסבוק שלכם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות

רג'פ טאיפ ארדואן - הווידאופדיה

הסתבכות בלב ים - סיקור מיוחד:

ארדואן זועם: התמונות משרתות את ישראל

טורקיה מציגה: חיילי השייטת מדממים

סרטון חדש חושף: חמושים בנשק חם על הספינה

אירן: משמרות המהפכה ילוו את המשט הבא

תחקיר צה"ל: 3 לוחמים נחטפו לבטן האנייה

"פעיל השלום" מודה: "רציתי להיות שהיד"

צפו: הח"כים במתקפה על זועבי

עדויות המשתתפים במשט: "החיילים כיוונו נשק לראש של תינוק"

חזית חדשה: ראניה מלכת ירדן נגד מדינת ישראל

מפקד הכוח: הנוסעים חיכו לנו עם סכינים שלופות

תיעוד: כך היכו את לוחמי השייטת על הסיפון