בטורקיה נמשך מסע ההסברה המסית נגד ישראל וחיילי צה"ל. הבוקר מפרסם אחד מהעיתונים היומיים הפופולריים במדינה, "הורייט", תמונות שטרם פורסמו מרגעי האימה שעברו על חיילי צה"ל בדקות הראשונות על סיפון ה"מרמרה".

רוצים לקבל עדכון לפייסבוק שלכם כשדובר צה"ל יפרסם תמונות נוספות מההשתלטות? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

בתמונות, אותן צילמו כמה פעילים על הסיפון, נראים כמה מחיילי השייטת פצועים, מותקפים ומדממים. גם מדיהם של החיילים קרועים, כתוצאה מהמאבק הקשה עם הפעילים על הסיפון. יש לציין כי בדובר צה"ל מחזיקים בתמונות דומות ואף זהות, אך הן לא פורסמו במתכוון.

בעיתון הטורקי לא חסכו בתיאורים שיביכו את חיילי השייטת ויציגו את לוחמי יחידת העילית הישראלית כנמושות. "דמעות הקומנדו", זו הכותרת שנתנו עורכי העיתון לסדרת התמונות, במטרה להעצים את ההשפלה.

בתגובה לפרסום התמונות נמסר מצה"ל כי "הצילומים המובאים הם ההוכחה הברורה והניצחת לאמירות החוזרות ונישנות של צה"ל, כי על גבי הסיפון עלו שכירי חרב שכל כוונתם הייתה להרוג את החיילים. התמונות היו יכולות יהיראות אחרת אילו החיילים היו בוחרים לירות בכל אזרח שהתקרה אליהם. רק מתוך העצמה ומתוך ההבנה העמוקה של האירוע, הצליחו לוחמי השייטת להבחין בין פעיל שלום לבין טרוריסט".

"פעילי השלום" - חמושים באלות ובסכינים

חיילי צה"ל מוכים על הסיפון (צילום: עיתון הורייט)
חיילי צה"ל מוכים על הסיפון | צילום: עיתון הורייט

אמש פרסם דובר צה"ל תמונות חדשות של נוסעי ה"מרמרה", ובהן ניתן לראות כי אחד הנוסעים היה חמוש באקדח. פעילים אחרים תועדו במוטות ברזל וכלי נשק נוספים.

בשעות הצהריים אתמול השתלט כוח של חיל הים משייטת 13 על הספינה האירית שהייתה בדרכה לעזה. למרות שתחילה היא התעלמה מאזהרות צה"ל, בסופו של דבר הפעילים לא הפעילו שום התנגדות ואפשרו לצה"ל להשתלט על הספינה ולהשיט אותה לנמל אשדוד.

האלימות על הסיפון (צילום: עיתון הורייט)
שייט מורד לבטן הספינה | צילום: עיתון הורייט

לאחר הסרטון הראשון שפרסם דובר צה"ל בשעות אחר הצהריים, מתפרסם הערב סרטון נוסף בו נראית סירה של חיל הים כשהיא נצמדת לספינה רייצ'ל קורי, שעה שקפטן הספינה ריכז את הפעילים על הסיפון. לאחר מספר דקות עלו החיילים על הסיפון באמצעות סולם חבלים שזרקו להם הפעילים ושוחחו עמם. מתיעוד הגעת החיילים עולה שהפעולה התבצעה ללא התנגדות.

עם הגעת הספינה לנמל אשדוד, כוחות צה"ל יפרקו ממנה את הציוד לבדיקה שלאחריה - יועבר הציוד לתושבי הרצועה. הפעילים שהפרו את הנחיות צה"ל לא ייעצרו, בניגוד למה שקרה עם הספינות האחרות בתחילת השבוע, אלא יועברו בחזרה לספינה לאחר שהסחורה תורד ממנה.

"פעילי השלום" ממתינים ללוחמי השייטת (צילום: עיתון הורייט)
"פעילי השלום" ממתינים ללוחמי השייטת | צילום: עיתון הורייט

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב על ההשתלטות על הספינה ואמר כי "ראינו את ההבדל בין משט של פעילי שלום, שאנחנו לא מסכימים איתם אבל מכבדים את זכותם להביע דעה שונה משלנו, לבין משט שנאה שאורגן על ידי קיצונים אלימים תומכי טרור".

עוד הוסיף נתניהו כי "בשני המשטים מדינת ישראל נהגה בדיוק באותו הליך, כדי לאכוף את הסגר הימי, למנוע הברחת נשק לחמאס, ולאפשר לסחורות אזרחיות להיכנס לעזה לאחר בידוק".

ראש הממשלה הדגיש את ההבדל בין הספינה "מרמרה" לשאר כלי השיט ואמר כי בספינה המתינו לחיילים פעילי קיצוניים עם גרזנים וסכינים. "ישראל תמשיך לשמור על זכותה להגנה עצמית. לא נאפשר להקים נמל אירני בעזה", הוסיף.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות

הסתבכות בלב ים - סיקור מיוחד:

תחקיר צה"ל: 3 לוחמים נחטפו לבטן האנייה

לבני: "טורקיה צריכה לבחור צד"

"פעיל השלום" מודה: "רציתי להיות שהיד"

צפו: הח"כים במתקפה על זועבי

עדויות המשתתפים במשט: "החיילים כיוונו נשק לראש של תינוק"

חזית חדשה: ראניה מלכת ירדן נגד מדינת ישראל

מפקד הכוח: הנוסעים חיכו לנו עם סכינים שלופות

תיעוד: כך היכו את לוחמי השייטת על הסיפון

תמונות ראשונות: הקרב על הסיפון