כמעט שלוש יממות מאז חטיפתם של גיל-עד שאער, נפתלי פרנקל ואייל יפרח באזור חברון - וכעת במערכת הביטחון נתנו שם למבצע החיפושים הנרחב אחריהם: מבצע "שובו אחים" שמתגלגל כבר 48 שעות. גורם צבאי מסר כי הוחלט על גיוס מילואים נקודתי ומוגבל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 Online

במהלך המבצע ביצעו כוחות הביטחון למעלה מ-80 מעצרים, בעיקר של אנשי תשתית החמאס הוותיקה בחברון, ויש לצה"ל מידע ממשי חדש שנבחן. ייתכן שנראה בקרוב פעולות נוספות בעקבות המידע החדש המתבסס בין היתר על דברים שאמרו העצורים בחקירתם.

יותר מאלפיים חיילים לקחו חלק מאז שעות הלילה במעצרים הנרחבים בחברון ובאזורים נוספים ביהודה ושומרון, בהם שכם, ג'נין, קלקיליה, טול כרם ורמאללה. בין העצורים גם אנשי המועצה המחוקקת של חמאס, ובהם גם השייח' חסן יוסוף - מבכירי חמאס בגדה.

חיילים בסיור, חייל קרבי
חיילים במבצע "שובו אחים" | צילום: חדשות 2

גורמים בצה"ל אומרים כי העובדה שמרבית העצורים הם אנשי חמאס אינה מעידה בהכרח כי חמאס עומד מאחורי החטיפה. עוד נמסר כי הנחת העבודה של הכוחות בשטח היא כי שלושת החטופים בחיים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו הטיל אחריות על חמאס וחושף שהוא אחראי לחטיפה."הבוקר אני יכול לומר את מה שנמענתי לומר אתמול לפני גל המעצרים - מי שביצע את החטיפה הם אנשי חמאס ויהיו לכך השלכות חמורות. זה החמאס שאבו מאזן עשה איתו ממשלת אחדות".

ארכיון
החיפוש אחר הנעדרים | צילום: חדשות

"ברגע זה אנחנו מתמקדים בכל המאמצים שלנו להשבת החטופים הביתה", אמר נתניהו בישיבת הממשלה בקריה בתל אביב. "לפני הגיעי לכאן שוחחתי שוב עם המשפחות ואני מוסר להם כאן משולחן הממשלה את החיבור והעידוד שלנו ואני יודע שאני מדבר בשם כל חלקי העם". ‎

סיקור מיוחד: חטיפת הנערים

השר לביטחון פנים: "מחדל? ממליץ לא להיכנס לנושא"

מבצע מעצרים נרחב - חמאס במוקד

חטיפת הנערים: החיפושים החלו באיחור של שעות

נתניהו: "הנערים שלנו נחטפו על ידי ארגון טרור"

בכיר בחמאס מודה: "לא יודעים מה קורה"

חמאס: "מבצעי המבצע בחברון - גיבורים"